Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vánoční příběh Agáty a Matěje: Připravujeme se na advent

Vánoční příběh Agáty a Matěje: Připravujeme se na advent

Tipy na vánoční dárky a tvoření 19. 11. 2023 4 minuty
Tereza Kotilová
Ahoj rodičové, tady Agáta a Matěj. Už jsme se přehoupli do druhé půli listopadu, což je jasný signál, že adventní přípravy se stále více stávají aktuálním tématem. Pojďte si přečíst pár našich tipů ohledně příprav na advent a okouknout inspiraci na vánoční dekoraci, adventní věnce a kalendáře.

Vánoční příběh Agáty a Matěje: Těšíme se na advent

Vánoční výzdoba v režii dětí

Jasně, že načančaná vánoční domácnost, která nemá chybu, je sen každé maminky. Ale když my děti se tak rády na vánočních dekoracích podílíme, že naše maminka vždy svolí k tomu, abychom se o to alespoň částečně postaraly. A jak to chodí u vás? Pustíte děti také k vánočnímu aranžmá? Pokud jste doposud vše obstarávali sami, zkuste to letos jinak, uvidíte, že si to společně užijete.
 
Vánoční výzdoba v režii dětí
 
Jelikož k Vánocům patří sníh, tak každý rok začínáme vystřihováním vloček do oken, čímž ho vábíme, aby už napadl, a my mohli vyrazit bobovat. Pokračujeme tvorbou dalších papírových dekorací, které vystavujeme všude, kde se nám to líbí. Náš oblíbený je krásný andělíček. Vždy si jich připravíme více a máme tak celou andělskou rodinu. To je moc krásné a líbí se to moc i mamince a tatínkovi. Tyto naše papírové výtvory pak doplňujeme svíčkami a přírodními dekoracemi, co najdeme na našich procházkách. 
 
Vánoční výzdoba v režii dětí


 

Tipy na adventní kalendáře

Jak to máte s adventními kalendáři u vás doma? Frčí ty čokoládové, nebo vlastnoručně vyráběné a plněné? A kdo ho u vás doma nosí nebo vyrábí? Mikuláš, Ježíšek nebo rodičové? Co víme od kamarádů, tak u každého je to trochu jinak. My si adventní kalendář vyrábíme vždy společně před Vánoci tak, aby byl do začátku prosince hotový. Prvního nám ho pak naplní Ježíšek, když si jde pro dopis s našimi přáníčky. Musíme mít tedy do prvního prosince napsaný dopis Ježíškovi, jinak by nebyl plný adventní kalendář. Plní nám ho, aby nám to těšení se na Štědrý den rychleji utíkalo. Maminka ale říká, že Ježíšek je popleta, tak jako občas i my, a zapomene vždy na nějaké okénko. To pak maminka doplní sama. V kalendáři vždy nacházíme na střídačku drobnůstky pro radost a nějaké to mlsání.

V minulém příběhu jsme vám dali tip na náš šuplíčkový adventní kalendář k dotvoření, který si můžete vyzdobit podle sebe nebo použít naše předpřipravené šablony k dotvoření. Už jste si ho vyrobili? Pochlubte se nám v Agátině hravé poradně.
 
Agátin svět - Adventní kalendář k dotvoření

Chcete další tipy na adventní kalendáře? Tady jsou: 
 👇 Inspirujte se dalšími tipy na Agáta TV, kde jsme pro vás natočili také výrobu adventních věnců. 👇 
 

Věříme, že jsme vám pomohli inspirovat se a už máte trochu jasno ohledně vánoční výzdoby i adventního kalendáře. Teď snad jen, co do něj? To si přečtěte v našem článku 11 tipů, čím naplnit adventní kalendář.

Hlavně žádný stres, vždyť adventní čas je hlavně o pohodě, společně stráveném čase a odpočinku. Tak si to užijte v klidu po svém. A pokud se chcete dál ladit a těšit s námi, tak se tu zase stavte, napíšeme společně Ježíškovi.

Přejeme vám od srdíčka krásný adventní čas za nás všechny z Agátina světa!
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.