Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vánoční příběh Agáty a Matěje: Připravujeme se na advent

Vánoční příběh Agáty a Matěje: Připravujeme se na advent

Tipy na vánoční dárky a tvoření 7. 11. 2022 4 minuty
Tereza Kotilová
Ahoj rodičové, tady Agáta a Matěj. Už jsme se přehoupli do listopadu, což je jasný signál, že adventní přípravy se stávají aktuálním tématem. Hlavní otázka, která vám jistě nedá spát je “Jaký adventní kalendář letos zvolit?”, nebo se mýlíme? Pojďte si přečíst pár našich tipů ohledně příprav na advent a okouknout inspiraci na adventní kalendáře.

Vánoční příběh Agáty a Matěje: Přípravy na advent v plném proudu

Vánoční výzdoba v režii dětí

Jasně, že načančaná vánoční domácnost, která nemá chybu, je sen každé maminky. Ale když my se tak rádi na vánočních dekoracích podílíme, že naše maminka vždy svolí k tomu, abychom se o to alespoň částečně postarali.
 
Vánoční výzdoba v režii dětí
 
A jak to většinou probíhá? Začínáme vystřihováním vloček do oken, čímž vábíme sníh, aby už napadl, a my mohli vyrazit bobovat. Pokračujeme tvorbou dalších papírových dekorací, které vystavujeme všude, kde se nám to líbí. Náš oblíbený je krásný andělíček. Vždy si jich připravíme více a máme tak celou andělskou rodinu. To je moc krásné a líbí se to moc i mamince a tatínkovi. Tyto naše papírové výtvory pak doplňujeme svíčkami a přírodními dekoracemi, co najdeme na našich procházkách. 
 
Vánoční výzdoba v režii dětí: Vyrobte si papírového andělíčka


 

Tipy na adventní věnce

Někdo má rád klasiku z jehličí a čtyři svíčky. My máme rádi originální adventní věnce a každý rok se snažíme vymyslet nový, abychom se buď vyřádili už při tvoření, nebo aby nás prostě bavil. Dáme vám náš loňský tip – udělali jsme si adventní (ne)věnec ze skořápek ořechů. Teď je totiž čas, kdy loupeme ořechy, abychom měli do cukroví, a tak si vždy pár skořápek schováváme i na Štědrý den a na naši oblíbenou tradici v posílání lodiček. A jelikož to je naše úplně nejvíc oblíbená vánoční tradice, tak jsme si ji chtěli užít celý advent, a vymysleli jsme si adventní lodičky. Do nižší vzhledné a ideálně vánoční mísy jsme natočili vodu a vyrobili čtyři svíčky v ořechových skořápkách, ty jsme umístili na vodu. Svíčky jsme vyrobili tak, že jsme roztavili vosk ze svíčky, který jsme nakapali do skořápky a uprostřed drželi knot. Každý adventní týden jsme pak jednu zapálili. Nejhezčí je to samozřejmě poslední adventní týden, kdy plují všechny čtyři naráz. Líbí se vám náš nápad? Vyzkoušíte ho také? Pochlubte se nám pak v naší Agátině hravé poradně, budeme rádi.

Letos zvažujeme nazdobit si dřevěné prkénko vším, co najdeme v zimní přírodě – šišky, žaludy, listy, jehličí, … a přidělat na něj 4 svíčky v přírodních barvách, které si omotáme každou jiným provázkem. A co zvažujete vy?


👇 Inspirujte se dalšími tipy na Agáta TV, kde jsme pro vás výrobu originálních adventních věnců natočili. 👇


Tipy na adventní kalendáře

Jak to máte s adventními kalendáři u vás doma? Frčí ty čokoládové, nebo vlastnoručně vyráběné a plněné? A kdo ho u vás doma nosí nebo vyrábí? Mikuláš, Ježíšek nebo rodičové? Co víme od kamarádů, tak u každého je to trochu jinak. My si adventní kalendář vyrábíme vždy společně před Vánoci tak, aby byl do začátku prosince hotový. Prvního nám ho pak naplní Ježíšek, když si jde pro dopis s našimi přáníčky. Musíme mít tedy do prvního prosince napsaný dopis Ježíškovi, jinak by nebyl plný adventní kalendář. Plní nám ho, aby nám to těšení se na Štědrý den rychleji utíkalo. Maminka ale říká, že Ježíšek je popleta, tak jako občas i my, a zapomene vždy na nějaké okénko. To pak maminka doplní sama. V kalendáři vždy nacházíme na střídačku drobnůstky pro radost a nějaké to mlsání.

Výroba adventního kalendáře

A jakou podobu adventního kalendáře volíme? To je každý rok jinačí, podle toho, co nás napadne. Loni jsme měli kalendář z ruliček od toaletního papíru, který jsme pokreslili a polepili vánočními samolepkami – ten byl hodně dobrej, dost se tam toho totiž vešlo.

A co letos? My máme jasno! V Agátině světě máme šuplíčkový adventní kalendář k dotvoření, který si můžete vyzdobit podle sebe nebo použít naše předpřipravené šablony k dotvoření. Pojďte si ho vyrobit si ho společně s námi podle jednoduchého návodu.
 
Agátin svět - Adventní kalendář k dotvoření


👇 Inspirujte se dalšími tipy na Agáta TV, kde jsme pro vás výrobu adventních kalendářů natočili. 👇
 

Věříme, že jsme vám pomohli inspirovat se a už máte trochu jasno ohledně vánoční výzdoby i adventního kalendáře. Teď snad jen, co do něj? To si přečtěte v našem článku 11 tipů, čím naplnit adventní kalendář.
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.