Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Hodnoty a kořeny Agátina světa

Hodnoty a kořeny Agátina světa

Jaký bude Agátin svět?„Máme rádi děti živé, žádné cukrové panenky sedící v koutě. Ale děti s rošťáckými jiskřičkami v oku a šibalským úsměvem, které svět okolo sebe prozkoumávají a poznávají odhodlaně.“, říká Kristýna. A tak bylo od začátku jasné, že Agátin svět nebude sladký, ale kreativní a aktivní.

V Agátině světe jsou děti respektovány jako plnohodnotné osobnosti, které si zaslouží kvalitu a klasické akční dětství off-line. Bez blikajících a pípajících přístrojů, zato plné zkoušení, hledání, objevování, dobrodružství, snů, občas natlučených kolen i nepřítomných pohledů (protože upřených do světa fantazie), zkrátka dětství plné zážitků, smíchu i slz.

V Agátině světe děti prožívají takové dětství, které je nejlépe připraví na život v moderní společnosti. V ní totiž uspěje - a především prožije šťastný, lidstvím naplněný život - jen ten, kdo doopravdy žil a žije tady a teď. 

„Jak skloubit péči o děti a podnikání?“

… to byl jeden z prvních problémů, které musely sestry vyřešit. A nejen díky tomu, že se skvěle doplňují, tento problém vyřešily hravě. Pracují na plný plyn a neustále se snaží Agátin svět rozvíjet, ale rodina je pro ně vždy na prvním místě. A protože vědí, jak je pro maminky s dětmi náročné najít práci, která jim umožní seberealizaci i péči o rodinu, rozhodly se vytvořit pracovní místa právě pro maminky s dětmi.


 „Díky Agátině světu můžeme realizovat svou vizi v přátelském prostředí příjemných lidí. Motivuje nás, že naši zákazníci jsou stejná krevní skupina aktivních rodičů jako my. Podnikání nám dává svobodu utvářet svět - třeba ten Agátin - podle vlastních hodnot a těšíme se také z toho, že můžeme se sestrou sdílet naše životy, i když už dávno nejsme dětmi.“

Agátin svět a jeho děti
 

Hodnoty a principy, na kterých stojí Agátin svět

  • Agátin svět se neustále rozvíjí. Každoročně vylaďujeme jedinečnou nabídku smysluplných a rozvíjejících her, hraček a knížek. Od roku 2011 postupně přibývají kamenné prodejny.
  • Koncept Agátina světa je unikátní v tom, že si zakladatelky pečlivě vybírají sortiment od prověřených výrobců, kteří vyznávají stejné principy kvality. Estetickým a praktickým designem a herní hodnotou pro dítě počínaje, kvalitou výroby a férovým fungováním výrobce jako firmy konče.
  • Kvalita je pro Agátin svět klíčová. I proto vzniklo projekt Dobrá hračka, soutěž, ve které rodiče vybírají ty nejpřínosnější hračky.
  • V Agátině světě nenajdete licenční výrobky. Hračka, která se do Agátina světa dostane, musí prokázat svůj přínos pro hravý rozvoj dítěte sama o sobě, nikoliv tím, že je na ní nalepen reklamní obrázek.
  • Agátin svět inspiruje při vybírání her a hraček pro děti a radí u důležitých rozhodnutí, jako je výběr správného školního batohu či aktovky.
  • V životě je třeba být velkorysý a mít otevřené srdce, a proto v Agátině světě najdete náměty a šablony na tvoření ke stažení zdarma.
  • Největším dárkem pro rodiče a děti je Agátin hravý festival, který se koná napříč celou republikou. Jedná se o rodinný den plný kreativních dílen, logických her, netradičních stavebnic, … a vstup je samozřejmě ZDARMA.
Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.