Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vánoční tvoření: Vyrábíme adventní kalendář

Vánoční tvoření: Vyrábíme adventní kalendář

Tipy na vánoční dárky a tvoření 5. 11. 2023 6 minut
Tereza Kotilová
Do adventu zbývá už jen pár dní. Tento čas je spojen s tradicí adventního kalendáře, ze kterého se těší především děti. Ta radost, že každý den otevřou okénko a najdou něco pěkného či něco na zub, a zpříjemní si tak čekání na Ježíška, je kouzelná. V obchodech je dneska obrovský výběr adventních kalendářů, ale není nic hezčího než si vyrobit společně s dětmi kalendář vlastní a posléze jim ho naplnit přesně tím, co mají nejradši. A co takhle na kalendář namalovat vánoční příběh, který budete společně s otevíráním jednotlivých okének vyprávět?

Vánoční tvoření: Vyrábíme adventní kalendář

Co je pro vás o Vánocích důležité? Pro nás určitě trávit čas s našimi blízkými, a to se týká i času předvánočního, tedy adventního. Je to čas, kdy bychom se měli zastavit, zklidnit se a užívat si přítomnost daného okamžiku. Což jde s dětmi občas těžko, že? Máme pro vás velice kreativní tip, jak se vám to dost možná povede, alespoň na nějakou dobu. Pojďte si s námi vyrobit originální šuplíčkový adventní kalendář. 

Děti milují to těšení se na každé ráno, kdy běží ke svému kalendáři vysunout jeden šuplíček, aby objevily malé překvapení. Navíc jim adventní kalendář pomůže lépe pochopit čas, protože malé děti nemají tak dobrý pojem o čase. Nevědí, jak dlouho trvá měsíc, a tedy za jak dlouho přijde Ježíšek. A hle! Díky dvaceti čtyřem šuplíčkům budou mít hned jasněji.

Co budete potřebovat na výrobu adventního kalendáře?

Vyrábíme adventní kalendář

Co se bude hodit k výrobě adventního kalendáře?

a taky možná:

Jak vyrobit adventní kalendář?

Buď si s výrobou adventního kalendáře pohrajete sami s dětmi dle vaší fantazie za použití přiloženého čistě bílého archu s předními stranami šuplíčků a různých barevných papírů, pastelek či razítek, nebo využijete naší nové předpřipravené šablony. Adventní kalendář k dotvoření tak může mít vždy svoji originální a jedinečnou tvář. V našem postupu pracujeme s šablonou, kterou jsme pro vás letos připravili na téma Vánoce s Agátkou a Matějem.
 

1. krok: Stáhněte si vánoční arch s Agátkou a Matějem s předkreslenými šuplíčky.
 

2. krok: Připravte si tužku, pastelky, razítka na jednotlivá políčka a případně další dekorační samolepky.


3. krok: Kreativní část začíná. Razítky ozdobte celý arch dle vlastní fantazie. Výhoda pěnových razítek je, že je po použití můžete snadno omýt vodou a příště použít klidně jinou barvu razítkovacího polšťářku bez toho, aniž byste ho zašpinili předchozí barvou.

4. krok: Narazítkované obrázky můžeme dobarvit pastelkami. Velmi dobře vypadají akvarelové pastelky. Šuplíčkům můžeme dodat ještě větší šmrnc ozdobením hrany. Postačí nám k tomu kuchyňská houbička nebo aplikátor s inkoustem a hrany šuplíku nabarvíme.5. krok: Arch rozstříháme na jednotlivé šuplíčky. 

6. krok: A je skoro hotovo. Vystříhané přední strany už stačí jen nalepit na šuplíčky pomocí lepidla nebo oboustrané lepicí pásky.TIP na závěr: Nezapomeňte, že kalendář je oboustranný, a tak si můžete nazdobit i druhou stranou tak, aby mohl fungovat během roku. Pro holky třeba jako šperkovnice, pro kluky jako úschovna malých lego součástek.

Teď už jen šuplíky naplnit. Do šuplíku o rozměrech 5x7x11 cm se vejde řada miniaturních drobností. Stačí vymyslet, jaké dárečky udělají těm vašim rošťákům radost a zpříjemní jim čekání na Ježíška. Inspirujte se našimi tipy, čím naplnit adventní kalendář.

Budeme rádi, když se vaším výtvorem podělíte v Agátině hravé poradně a dáte tak ostatním další inspiraci k tvoření.

Vánoční tvoření: Vyrábíme adventní kalendář

👇 Pro další kreativní zpracování s přiloženým bílým archem se podívejte na naše video v rámci Agáta TV, kde výrobu jednoho originálního adventního kalendáře ukazujeme. 👇

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.