Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Montessori hračky a pomůcky pro každý věk

Montessori hračky a pomůcky pro každý věk

Tipy pro výběr her a hraček 8. 2. 2023 5 minut
Tereza Kotilová
Věříte stejně jako my, že každé dítě má postupovat svým tempem a učit se zvládat ty správné úkoly ve správný čas? Pokud ano, pak vám doporučujeme vybrat svému dítěti pomůcky typu Montessori, které podporují smyslový i emoční rozvoj, dají dětem prostor zamyslet se, pozitivně se učit ze svých chyb a tvořivě se rozvíjet. Vyberte si u nás tradiční dřevěné stavebnice, didaktické hry či motorické hry pro nejmenší.

Montessori hračky a pomůcky pro každý věk

Odkud se vzal přístup Montessori?

Maria Montessori. To je žena, která revolučním způsobem změnila vzdělávání dětí. Měla tu schopnost vidět, co ostatní neviděli. Pozorovala děti a jejich potřeby. „Pomoz mi, abych to dokázal sámto je myšlenka, která se stala hlavním krédem její pedagogiky. Úkolem dospělého je, aby dítěti umožnil vlastními silami a vlastním tempem získávat nové vědomosti a dovednosti, a samostatně se tak rozvíjelo ve světě, který ho obklopuje.

Jak to máte vy? Nabízíte dětem právě to, co v daném věku potřebují, a co je rozvíjí? Pokud je vám vzdělávací systém Marie Montessori sympatický, připravili jsme pro vás přehled Montessori her a pomůcek, které na našem e-shopu můžeme najít a dětem je pořídit.
 
Odkud se zval přístup Montessori?
 

Montessori hry a pomůcky pro nejmenší

S Montessori přístupem můžete začít hned v raném věku dítěte. Na výběr máte spoustu dřevěných hraček, které rozvíjí jemnou motoriku vašeho malého zvědavce – vkládání, zatloukání, provlékání, šroubování, vyvažování, a mnoho dalších aktivit. Takto malé děti budou své první dřevěné hračky zatím spíše osahávat, ocucávat a zkoumat, ale nebojte se. Tyto hračky mají všestranné využití a v pozdějším věku je zase využijete třeba při učení tvarů nebo barev.

Znáte německou značku Grimms? Doporučujeme prohlédnout, co nabízí, protože přesně takové dřevěné pomůcky spadají do konceptu montessori.
 
Montessori hry a pomůcky pro nejmenší
 

Montessori hračky a pomůcky pro děti od 2 let

V tomto věku se dítě rozvíjí hodně pohybově, ale zdokonaluje i další své dovednosti a schopnosti – např. už hezky zvládá pinzetový úchop a koordinaci ruka-oko, což je velice důležité v rozvoji jemné motoriky. A právě správně zvolenými hračkami z Agátina světa můžete rozvoj vašeho dítěte přirozeně podpořit.
 

Nezapomínejme také na rozvoj hrubé motoriky, s čím mohou chytře posloužit houpací prkna ELIS Design. Tyto montessori houpačky mají hodně všestranné využití, takže se nebojte vyšší investice, rozhodně jí nebudete litovat. 
 
Houpací prkno ELIS Design a jeho všestranné využití
 

Montessori hračky a pomůcky pro děti od 3 let

Z vašeho malého batolete se stává nezbedný čipera, kterého je těžké udržet na jednom místě delší dobu. Avšak některé naše hračky a Montessori pomůcky pro děti od 3 let vám v tom snadno pomohou.
 

 

Montessori hračky a pomůcky pro předškoláky

V tomto věku doporučujeme zaměřit se na didaktické hry a pomůcky, které pomohou vašemu dítěti při hře používat i logické myšlení. Přirozeně se tak připraví na školní prostředí.
 
Montessori hračky a pomůcky pro předškoláky
 

Montessori hračky a pomůcky pro děti od 6 let

Věk, kdy si už většinou vaše zvídavé dítko samo řekne, co ho baví a zajímá a vy můžete vybírat hračky a pomůcky přímo na míru jeho zaměření. Děti tohoto věku rádi poznávají nejen své blízké okolí, ale zajímá je celý svět. Proto je skvělou pomůckou například naše mapa světa jako magnetické vkládací puzzle.
 

 

Montessori hračky a pomůcky pro větší děti

Montessori přístup můžete praktikovat u dětí celý život a stejně tak se jím můžete řídit i vy sami. V Agátině světě máme několik pomůcek i her, které budou bavit nejen vaše velké děti, ale můžete jim přijít na chuť i vy.

Chcete se více zorientovat v široké nabídce vhodných hraček? Pak doporučujeme náš další článek o hračkách typu Montessori.
 
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.