Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Putovní malované kamínky: Tipy na kvalitní akrylové barvy

Putovní malované kamínky: Tipy na kvalitní akrylové barvy

Tvoření a vyrábění 17. 7. 2023 3 minuty
Tereza Kotilová
Taky vás uchvátilo malování na kamínky? Tato aktivita se hodně rozjela v době covidové. Nikdo nikam nemohl, leda na procházku do čisté přírody. A tak si lidé začali zpříjemňovat výlety roznášením ručně malovaných kamínků a jejich hledáním. Dnes snad maluje celý svět, protože kamínky v rámci dovolených putují i mimo svá „rodiště“. A co vy? Už jste zkusili namalovat svůj první putovní kamínek?

Putovní malované kamínky: Tipy na barvy

Kde se vzalo malování na kameny?

Přemýšlíte, kde se vůbec vzala myšlenka malovat na kameny? Věděli jste, že jde o nápad starý jako lidstvo samo? Ano, nápad se zrodil už v pravěku, kdy se pravěcí lidé snažili zaznamenat na stěny jeskynních úkrytů a následně i na samotné kameny jejich každodenní dění. Tato forma se dnes vrací zpět navíc s přidanou hodnotou – putováním.
 

Putovní malované kamínky pro radost

Pro vás, kteří slyšíte o putovních kamíncích prvně, pokusíme se vám přiblížit hlavní myšlenku. Jde o ručně malované kamínky, které někdo doma namaluje, zezadu je označí, že jde o putovní kamínek, a vezme s sebou na výlet. Na nějakém pěkném místě ho položí s vidinou, že ho najde další výletník, který tudy půjde a udělá mu radost. Nálezce si ho může ponechat pro štěstí, nebo ho poponést zase o kousek dál.
 

Jaké barvy na malování kamínků budete potřebovat?

Zalíbil se vám nápad malovat na kamínky a chcete se do toho pustit? Skvělé. Radosti na světě totiž není nikdy dost. Prvně budete potřebovat kamínek, na který se bude pěkně malovat. Na tvaru a velikosti nezáleží, ale dobře se bude malovat na hladký kamínek. Netradiční tvary kamenů vám zase často vnuknou zajímavý nápad na tvorbu.
 
Jaké barvy na malování kamínků budete potřebovat?

Kamínek máte, teď už stačí jen pořídit barvy na malování kamínků, a to ty trvanlivé. Jde o akrylové barvy na kamínky, ke kterým budete potřebovat také kelímek na vodu a štětec nebo akrylové fixy na malování kamínků. Po namalování obrázku na kámen, doporučujeme přetřít nebo přestříkat svrchním bezbarvým lakem, který malbu ochrání před poškrábáním a poničením. Kamínek díky této svrchní vrstvě bude moct putovat ve své originální podobě dlouhá léta. V naší praktické sadě 6 kusů akrylových barev Cadence najdete rovnou i 1 kus akrylového laku.
 

Kvalitní akrylové pastelové barvy

AGÁTIN TIP: Necítíte se silní v dovednosti malování? Máme pro vás inspiraci, jak vytvořit hezký putovní kamínek jinak. Zkuste razítka. Fungují taky. Najděte si co možná nejhladší kamínek a vybrané razítko víc přitlačte. Hladké kamínky snadno najdete v řece, která je hezky do hladka omílá. Tak co hned vyzkoušet razítka s letní tematikou od oblíbené značky Aladine?
 
Putovní kamínky inspirace - vyzkoušejte razítka


Zdá se, že dnes propadl trendu putovních kamínků celý svět – malí i velcí. A to je dobře. Vždyť je to tak krásné vyrazit na procházku a najít veledílo někoho jiného zvěčněné na kamínku, nebo vyrazit na výlet s myšlenkou umístit svůj namalovaný kamínek někde po cestě, aby ho zase mohl najít někdo další a měl z nálezu radostný den. Tak se s námi pusťte do malování a šiřte taky radost světem.
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.