Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak vybrat vánoční dárky pro děti 12 - 18 měsíců?

Jak vybrat vánoční dárky pro děti 12 - 18 měsíců?

Tipy na vánoční dárky pro děti 27. 10. 2020 3 minuty
Kristýna Křížová
Vybrat správnou hračku pro dítě kolem 1 - 1,5 roku není snadné. Děti v tomto období se velmi rychle mění a rozvíjejí. Jako rodiče však chceme vybrat takový dárek, který je potěší nejen pod stromečkem, ale který je bude provázet delší dobu. Inspirujte se našimi osvědčenými tipy!

Hrajeme si se zvířátky

Děti zvířátka od malička milují a hra s nimi je motivuje k dalšímu objevování. Skvěle se k tomu hodí velká textilní knížka o pejskovi Jefovi a zvířátkách ze statku. Pojmenovávejte společně zvířátka a později i činnosti na statku. S větším dítětem se pustíte do vymýšlení jednoduchých příběhů. Knížka je také dobrým kamarádem na cesty.
 

Textilní hračky Lilliputiens jsou ideální pro nejmenší děti. Vyznačují se nápaditým designem, příjemným materiálem a především bezpečností. Každá hračka znázorňuje nějaké zvířátko a hrou děti procvičují jemnou i hrubou motoriku, fantazii, koordinaci rukou, obratnost i prostorovou orientaci. Obliíbená je vychytralá a okouzlující liška Alice, nádherný jednorožec Louise, nemotora slon Albert, stále usměvavý pejsek Jef, odvážný a značně sebejistý lemur Georges, roztomilé a hodné miminko Anais a další. 


Podobně variabilní jsou kartonové domečky s gumovými zvířátky od francouzské značky Djeco. Děti mohou domečky stavět na sebe jako pyramidu, pojmenovávat zvířátka a stavět jim domečky. Časem můžete zapojit i povídání o všem, co se na statku děje.
 
Náš další tip je tvořivý. S dětskými razítky StampoBaby můžete tvořit již s dětmi od 18 měsíců. Mají totiž úchop přizpůsobený malé dětské ručičce a zdravotně nezávadnou a omyvatelnou razítkovací barvu. Děti razítkování milují. Otištěné obrázky pak může vaše ratolest zkoušet vybarvit, můžete si zkusit udělat jednoduché domácí pexeso apod.
 

 

Rozvíjíme jemnou motoriku hrou

Malé děti objevují svět velmi aktivně. Vše potřebují vyzkoušet vlastníma rukama. Je to jen dobře, protože si tak rozvíjejí jemnou motoriku, kterou budou velmi potřebovat později, třeba až se budou učit psát. Velkým zdrojem zábavy pro ně je třeba aktivní kostka s motorickým labyrintem, která má z každé strany aktivní prvek. Díky tomu se k ní děti často vracejí a v období, kdy se rychle rozvíjejí, si pokaždé najdou aktivitu, která je nejvíc osloví.
 

Chlapečci již od malinka tíhnou k vláčkům. Magnetická stavebnice SmartMax proto pro ně přichystala sadu s vláčkem a zvířátky, která se děti učí sestavovat samy. Mohou si tak nejen hrát se zvířátky a vlakem, ale procvičovat svou šikovnost a postupně objevovat svět magnetů, který jim později nabídne mnoho zajímavých podnětů.
 

Mnoho podnětů pro dětské ručičky skýtá i velmi oblíbená dřevěná skládačka s motivem želvičky od francouzské značky Janod. Děti zkouší navlékat a stavět komínky z dřevěných dílků, zapojovat želvičky za sebe a později se učit pojmenovávat tvary a barvy. Nemusíte se bát, pokud vaše děti stále vše strkají do pusinky: želvičky jsou napuštěné zdravotně nezávadnými, vodou ředitelnými barvami.


 

Agáta TV - 1. díl: Jak rozvíjet nejmenší děti

Podívejte se, jak správně rozvíjet nejmenší děti. Speciální pedagožka, Kristýna Horníková, vám poradí, jaké jsou vhodné hračky ke stimulaci smyslového vnímání.

 
 

Hledáte tipy na vánoční dárky pro větší děti? Tady jsou:

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-