Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Černobílé hračky - jak správně stimulovat zrak dítěte?

Černobílé hračky - jak správně stimulovat zrak dítěte?

Tipy pro výběr her a hraček 7. 2. 2020 1 minuta
Kateřina Hrubešová
Zrak je pro člověka jedním z nejdůležitějších smyslů, který se postupně vyvíjí a proměňuje. Zrakem poznáváme dokonale okolní svět. Vnímáme světlo, barvy, tvary a mnoho dalších informací. Správný vývoj zraku můžeme podpořit již od narození. Vybírejte první hračky takové, které poskytují správné vizuální podněty díky svým kontrastním barvám.

 

Zrak novorozence

Oko se začíná vyvíjet už v prenatálním období. Narozené dítě vstupuje do života s fungujícím zrakem, ale ten ještě není úplně vyvinutý. Rozeznává pouze světlo a tmu; zrak je citlivý na ostré světlo. "Po narození dokáží miminka svou vůlí ovládat pouze oční svaly, ostatní pohyby jsou zpočátku ovládány vrozenými reflexy. Prvních šest měsíců vidí novorozenci okolo 10% toho, co dospělý člověk. Rozeznává osoby a předměty pouze do vzdálenosti 25-30 cm a vše vidí v odstínech šedi. Na větší vzdálenost vidí vše rozmazaně, jakoby v mlze. Zrak se dítěti postupně vyvíjí, především centrální zraková ostrost, tzv. žlutá skvrna (místo nejostřejšího vidění), prostorové, periferní a barevné vidění.", říká Petra Andělová z Horusoptik. Právě proto je už od narození velmi důležité stimulovat zrak dítěte. Skvělým pomocníkem jsou černobílé kontrasní hračky. "Pokud zrak dítěte dobře stimulujeme, fixuje zrak na jedno místo a tím se zajistí vývoj obou žlutých skvrn na totožných místech obou očí. Tím se zajišťuje souměrné postavení očí a pomáhá zabránit vzniku šilhání.", doplňuje Petra.

Doporučujeme zrakový vývoj dítěte pozorovat. Všímejte si, jak vaše dítě sleduje hračku. Jestli při pozorování nenaklání hlavičku, nepřivírá jedno oko či nedívá se pouze jedním okem. Kooperace obou očí a rukou je velmi důležitá, nepodceňujte tuto problematiku a podpořte vývoj zraku vašeho dítěte. 

Proč stimulovat zrak dítěte?

Každé zdravé dítě vidí stejně dobře jako dospělý až kolem jednoho roku. Možná se ptáte, proč je vlastně důležité stimulovat zrak dítěte, když schopnost vidění získá přirozeně. Vizuální podněty nemají pouze pozitivní vliv pro zrak, ale také pro rozvoj mozkových buněk. Klíčové jsou první tři roky života dítěte, kdy je schopné přijmout co nejširší spektrum podnětů. A na nás rodičích je, abychom aktivně podpořili tento vývoj.

Kontrastní hračky - jak správně stimulovat zrak dítěte?

Doporučujeme vybírat první hračky pečlivě. Je důležité, aby splňovaly bezpečnostní kritéria a poskytovaly vizuální podněty. Kontrastní hračky, zejména černé a bílé, přitahují pozornost dítěte. Dítě nepotřebuje příliš mnoho vzruchů, nabízejte jednotlivé hračky postupně. Nechte hračku dokonale prozkoumat a až ho přestane zajímat, nabídněte další. Velmi osvědčené jsou hračky Mom’s Care. Tyto textilní hračky kombinují nejen vynikající kvalitu a jedinečný design, ale navíc podoporují základní smysly a jemnou motoriku dítěte. O tom, že kvalita je klíčovou hodnotou, svědčí i řada významných ocenění.


 

Kolekce hraček Mom’s Care nadchne opravdu každé miminko! Spojením jedinečného designu a příjemného materiálu vznikají originální hračky pro nejmenší děti. První hračkou může být roztomilý muchláček do postýlky, který bude vašemu dítěti dobrý společníkem nejen při usínání. Oblíbená je také první knížka - leporelo se zvířátky, která v sobě skrývá vysoce kontrastní černobílé obrázky a pár zábavných prvků jako např. nerozbitné zrcátko, šustící materiál. Závěsná spirála je milou závěsnou hračkou do kočárku, autosedačky či postýlky. Spirálu jednoduše omotáte a necháte dítě pozorovat v jeho zorném úhlu. Pohupující hračka dítě buď zaujme, nebo se nechá ukolébat do poklidného usínání. Nabídku hraček Mom’s Care neustále rozšiřuejeme, ať máte z čeho vybírat. Pevně veříme, že se Vám černobílé hračky značky Mom’s Care líbí stejně jako nám!

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-