Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Hravá příprava na zápis do 1. třídy ZŠ

Hravá příprava na zápis do 1. třídy ZŠ

Tipy pro rodiče školáků 18. 6. 2018 2 minuty
Kristýna Křížová
Inspirujte se našimi tipy, jak hravě připravit svého předškoláčka na zápis a vstup do 1. třídy.

Připravte dítě na samostatnost a odpovědnost

Vstup do 1. třídy je pro dítě velkým zlomem. I když bývají paní učitelky milé a příjemné, dítě bezpochyby pocítí velkou změnu: ve škole se od něj bude očekávat samostatnost a odpovědnost za své věci a úkoly. Připravujte dítě na tuto novou etapu postupně. Vymýšlejte mu drobné úkoly doma či na výletech. Nechte ho zabalit si batůžek se svými věcmi na výlet či na dovolenou. Požádejte ho, ať ve známém místě dojde koupit vhodnou drobnost (vstupenku, pečivo...). Předškoláček také může zkusit předat jednoduché vzkazy sousedům v domě.

Formou hry také můžete podpořit jeho ohleduplné chování v kolektivu dětí i jeho bezpečnost v novém, samostatnějším životě.

Uvolňujte zápěstí - grafomotorika

I v digitalizované době je pro děti důležité mít při stupu do školy uvolněné a rozcvičené zápěstí. Společně se správným úchopem ruky ovlivní, jak se prvňáčkovi bude dařit psaní a jak se tedy bude celkově v 1. třídě cítit. Využijte jednoduchá a zábavná grafomotorická cvičení, která jeho ruku dobře připraví na psaní. Pohlídejte také držení tužky či pastelky a přiměřený tlak.

Tip: Vyberte si pracovní sešit či grafomotorické omalovánky. Můžete je vzít s sebou na víkend či v létě na dovolenou a po malých dávkách se s prvňáčkem na psaní připravovat.

Rozvíjejte řeč, slovní zásobu a výslovnost

Správná výslovnost a široká slovní zásoba jdou ruku v ruce. Je-li to potřeba, využijte logopedické sešity či hravé interaktivní knížky, u kterých dítě zcela jistě nebude mít pocit, že se něco „učí“. 

Podpořte všeobecný rozhled dítěte

Hrajte hry zaměřené na širší rozhled: v rámci hry budete spolu přirozeně mluvit, vylepšovat výslovnost a rozvíjet všeobecný přehled. Ten pak dítěti velmi pomůžu během prvního roku ve škole. Skvělým a zábavným pomocníkem je knížka Žvanda a Melivo či hra Moje první Česko.

 

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-