Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Stáhněte si zdarma: Grafomotorika pro předškoláky

Stáhněte si zdarma: Grafomotorika pro předškoláky

Stáhněte si zdarma 2. 8. 2022 1 minuta
Tereza Kotilová
Stáhněte svému předškolákovi hravé grafomotorické omalovánky školních batohů a připravte ho hravou formou na vstup do školy.

Stáhněte si zdarma: Grafomotorika pro předškoláky

Připravujte se s budoucím školákem či školačkou na vstup do školy vesele a barevně. Nestresujte se změnou, která vás čeká, a užijte si vymýšlení vzorů na školní tašku, která vašeho školáčka bude několik let každý den provázet.

Stáhněte si naše dvě grafomotorické omalovánky a vymalujte společně školní batoh snů:

Grafomotorika pro předškoláky ke stažení zdarma     Grafomotorické cvičení pro předškoláky zdarma

Proč jsou grafomotorická cvičení důležitá?

Hlavním cílem těchto cviků je uvolnit zápěstí a připravit ho tak na správný nácvik psaní v 1. třídě. Jakmile dítě nastoupí do školy, objeví se mnoho úkolů a oblastí, které bude muset zvládnout. Těžkopádné a pomalé psaní dětem hází klacky pod nohy, komplikuje jim učení a zbytečně vytváří stres jak ve třídě, tak i doma při plnění domácích úkolů.

Přitom rozcvičit zápěstí není vůbec složité. Pomohou vám přesně takovéto grafomotorické omalovánky, při nichž si dítě ani nevšimne, že vlastně plní "úkol". Tyto cviky vám také dávají možnost naučit dítě správně držet tužku a příliš na ni netlačit. Omalovánky jsou hravé, můžete si je vytisknout opakovaně, užít si střídání barev a motivů a vytvářet tak svou pomyslnou kolekci školních batohů. Váš budoucí školáček si u toho ani nevšimne, že právě dělal něco s tak nesrozumitelným názvem jako "grafomotorické cvičení".

Ggrafomotorické omalovánky zdarma ke stažení
Zajímáte se více o správný rozvoj grafomotoriky? Přečtěte si naše články na toto téma:

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.