Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na hry a hračky pro předškoláky

Tipy na hry a hračky pro předškoláky

Tipy pro výběr her a hraček 3. 9. 2023 4 minuty
Tereza Kotilová
Fantazie frčí na plné obrátky. Takový je svět předškoláků. Hry a hračky by měly proto jejich fantazii podporovat a dále rozvíjet. U výběru také hodně záleží na tom, zda je vaše dítě více technicky zaměřené, nebo je to spíše příběhový kreativec. Tak či tak, společenskou hrou nikdy nic nezkazíte, a navíc jde o perfektní dárek pro celou rodinu. Podívejte se na naše originální tipy na hry a hračky pro děti předškolního věku.

Tipy na hry a hračky pro předškoláky

Chytré a variabilní stavebnice

Předškolákům frčí fantazie na plné obrátky. Kluky i holky fascinuje vše, co se hýbe, a co je interaktivní. Proto velice oceňujeme chytré a variabilní stavebnice, které dětem předškolního věku nabízejí různorodé využití a variabilní možnosti stavění. Tomu odpovídá italská stavebnice s převodovými kolečky Georello, kde po dostavění můžete, díky zapojenému řetězu a kličce, roztočit velké soustrojí.
 
Chcete vědět více o stavebnici Georello? Ve spolupráci s Testováno na dětech jsme ji otestovali. Vybrali jsme pět rodin s dětmi ve věku od 3 let, kteří s námi sdíleli své zkušenosti. Přečtěte si jejich recenzi.
 
Tipy na hry a hračky pro předškoláky - stavebnice

Další chytrou zábavou pro předškolní děti by mohly být magnetické stavebnice Kinoptik. Stejně tak jsou děti fascinované stavěním vesmírných vozítek či jiných velkolepých staveb z magnetické stavebnice GeoSmart.
 
Chytré a variabilní stavebnice - Geosmart

Magnetická stavebnice GeoSmart je pro předškoláky jako dělaná. Postavit dokonalou stavbu je radost i výzva současně. Stavebnice nabízí dostatek dílků mnoha tvarů i barev. Dílky se spojují velmi silnými magnety, které leccos vydrží. Hra je obohacena o různá kolečka, otočné desky a další doplňky, které dávají stavebnici úplně jiný formát. Originalita, výjimečnost a nadšení, to jsou stavebnice GeoSmart!


 

Po čem předškoláci touží? Prožít si svůj příběh

Fantazie předškoláků není zdaleka jen technická. Dokážou velice rychle rozjet jakákoliv kolečka a vozítka, ale především příběhy. Jejich originální směs zážitků a informací ze skutečného života a čisté fantazie je pro nás rodiče balzámem na duši.

"Když byly moje děti menší, milovala jsem společné hraní divadel. První podněty jsme vnášeli my dospělí. Děti se pak ale nechaly inspirovat a připravovaly nám nádherná představení, vždy jedinečná, vždy vtipná, s nečekanými zápletkami. Ačkoliv tyto kouzelné okamžiky nelze dokonale zachytit na fotografie či video, tvoří jedny z nejkrásnějších vláken našich společných rodinných vzpomínek", říká Kristýna.

V Agátině světě najdete různé druhy divadýlek, včetně klasických loutkových, nebo netradičních magnetických. Rádi bychom vyzdvihli česká loutková divadla Marionetino, která jsou opravdu dokonale propracovaná a najdete u nás jak kompletní sady, tak i jednotlivé loutky či rekvizity. Podívat s na ně blíže můžete i v jednom našem díle Agáta TV.
 
Tipy na dárky pro předškoláky - kouzelné divadlo

Prožívat příběh mohou předškoláci také skrze nádherné postavičky Arty Toys, díky kterým se mohou přenést do světa princezen, víl, rytířů a pirátů. 

Svět Arty Toys


Každé dítě má svou unikátní fantazii. Mají-li vaše děti radši větší oporu pro prožívání svých příběhů ve skutečném životě, zkuste jim nabídnout třeba magnetickou mapu světa od francouzské značky Janod. 
 

 

Život je hra, hra je život

Nejlepší chvíle s dětmi jsou ty, které strávíme společně. Společně si hrajeme nebo tvoříme. Krása těchto chvil je v jejich neopakovatelnosti. Hra i jakékoliv kreativní tvoření se vždy vyvíjí trochu jinak – to, co bylo pro dítě ještě včera složité, dnes hravě zvládá a začíná nám ve hře šlapat na paty. Také vždy, když hrajete společenské hry, nasmějete se a zažíváte překvapivé momenty? Pak je ideálním  dárkem pro vašeho předškoláka zábavná společenská hra, kterou u nás natuty vyberete.
 
Tipy na hry a hračky pro předškoláky - společenské hry


 

Rozvíjíme kreativní mysl

Tento věk je ideální doba na rozvoj kreativní mysli, proto nezapomeňte vašim předškolákům pořídit také nějakou tu kreativní sadu, která tento rozvoj podpoří. Navíc si u ní užijete spoustu společné zábavy a výsledná díla mohou sloužit při hrách.

Tipy na vánoční dárky pro předškoláky: Rozvíjíme kreativní mysl

Krásně strávený společný čas vám přeje celý tým Agátina světa.
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.