Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Nová série Agáta TV 2021 - sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík

Nechte se provést
světem hraček

Cena:
Prodejny:
Příznaky:
Ocenění:
Rozvíjí:
Typ hračky:
Určeno pro:
Věk:
Vyrobeno v Evropě:
Vymazat filtr
Potřebujete poradit?
Monika Slabá

Hyperion

Všechny děti milují pohádky. Malé děti rády poslouchají vyprávění pohádek od rodičů či prarodičů. Starší děti, které zvládají čtení, nechávají popustit uzdu své fantazii a oživují pohádkové příběhy ve svých představách. Ať už jsou děti malé či o něco větší, všechny se chtějí stát pohádkovými hrdiny a porazit zlo dobrem. Loutková divadla jim pomáhají proniknout hlouběji do děje. Divadlo totiž umožňuje vypravěči i divákům kdykoliv do děje vstoupit a ovlivnit ho. Při vyprávění pohádky vypravěč zapojuje svou fantazii, učí se improvizovat, komunikovat s publikem i kreativně myslet. Děti si během hraní s loutkovým divadlem obohacují slovní zásobu a prohlubují mezilidské vztahy. 

Za českou firmou Hyperion stojí úsilí manželů Drdlových. Vlastní loutková divadla vyrábí více než 13 let. Vývoj a výrobu této tradiční hračky pojali moderním způsobem a začali vyrábět jak dřevěná, tak kartonová divadla. Loutky, kulisy a rekvizity jsou vysekávány z vysoce kvalitní knihařské lepenky. Použitím tohoto pevného, odolného a ekologického materiál získávají loutky dokonalý potisk. O grafiku jednotlivých komponent i celého divadla se postarala výtvarnice Lenka Procházková. Její kresby krášlí pohledy, omalovánky a pexesa společnosti Obrázkový ostrov, kterou znáte z Agátina světa.

V nabídce firmy Hyperion najdete kromě kompletních divadel také jednotlivé loutky, loutkové sety, kulisy, rekvizity a scénáře. Scénáře slouží k připomenutí děje pohádky. Jejich součástí jsou pracovní přílohy a alternativní děj pohádky. Zatímco pracovní přílohy prověřují pozornost dětí při sledování loutkového představení, alternativní děj pohádky (tzv. pohádka naruby) přináší zvrat celého děje. Stejné pohádkové postavičky zažívají všechno jinak. Také konec pohádky je jiný a pro znalce pohádek snad i zcela překvapivý.

Veškeré loutky mají oboustranný potisk. Vodí se pomocí dřevěných či plastových tyček. Manipulace s loutkami je velice snadná. Zvládnou je obsluhovat děti od tří let. Loutky, které aktivně nezasahují do probíhajícího děje (není s nimi pohybováno) je možné odložit do botek. Jedná se o dřevěné stojánky, které stabilně drží loutku. Loutka umístěná do botek je krásnou dekorací dětského pokoje. Děti tak mají na očích hračku, se kterou si rády hrají.
 
Chci vědět víc

Agátiny nejoblíbenější loutková divadla

Zobrazuji 1 - 20 z 20