Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Recenze: Naučná hra Numerix a Perlix od Djeco

Recenze: Naučná hra Numerix a Perlix od Djeco

Rozvíjíme předškoláky 13. 12. 2021 3 minuty
Tereza Chaloupková
Jste milovníci naučných her Djeco? Pak vám určitě zaplesalo srdce, když jste uviděli novinky ze série Eduludo. V nabídce z této kolekce najdete stále řadu těch osvědčených jako je Topologix, Quantitix, Animocolorix, Coloformix, Počítáme zvířátka, Skládáme tvary nebo Poznáváme délky. A jsme velice rádi, že vám nyní můžeme blíže představit dvě novinky Perlix a Numerix.
Hra Perlix DJECO

Jsme moc rádi, že série Eduludo se stále rozrůstá, protože všechny hry jsou aplikovatelné nejenom v domácím prostředí, ale také v tom školním. Prvňáci i druháci s nimi pracují velice nadšeně v hodině matematice. A stejně skvěle se hodí na domácí přípravu do školy pro předškolní děti.  

Věkové rozmezí pro tuto sérii Eduludo od značky Djeco je od 4 až do 8 let. Rozvíjí předmatematické i matematické představy, odhad, logické myšlení i zrakové vnímání. 

Teď už se ale pojďme podívat blíže na dvě novinky – Numerix a Perlix.


 

Hra Numerix

Hra Numerix procvičí číslice od 1 do 10 a k ní následné přiřazení správného počtu obrázků, teček nebo prstů na ruce. V krabici najdete 5 kolíčků, které se přicvakávají na políčko se správným řešením a 30 koleček se zadáním.

Hra Numerix DJECO


Dítě vezme kolečko, na něm je vždy 5 políček a podívá se na políčko, které je barevné – to je zadání – někdy je na něm číslice, někdy počet obrázků, jindy počet puntíků. Hledá další pole, která znázorňují stejný počet jako je na barevném poli, na ta nacvakne kolíček. Správná řešení jsou na kolečku vždy dvě, tudíž nebudete potřebovat více než dva kolíčky, ale to dětem určitě neříkejte, ať si to časem vydedukují samy. Po vyřešení děti otočí kolečko a pokud jsou kolíčky nacvaknuté na polích se smajlíky, jejich řešení je správné.

Tato okamžitá zpětná vazba je výborná, protože úkoly děti mohou plnit samy. Řada dětí umí krásně určit číslice, ale pro některé je problém si k nim představit i dané množství. Numerix vše bezvadně propojí!

Hra Numerix DJECO - Počítáme do 10
 

Hra Perlix

krabici Perlix najdete krásné dřevěné počítadlo se 4 řadami po 10 kuličkách a 20 karet se zadáním. Děti si vyberou jednu kartu, kde mají zadané 4 obrázky. Každý obrázek je na jednom barevném poli. Stejnou barvu má také jedna řada na počítadle. Děti spočítají obrázky na kartě a na počítadle posunou stejný počet barevných kuliček jako je pozadí. Takto to provedou u všech čtyřech barev. Na závěr tradičně otočí kartu a z druhé strany naleznou řešení. Mají zde zobrazené počítadlo, takže děti porovnají, zda mají kuličky na svém počítadle stejně rozdělené.

Hra Perlix DJECO

Tato hra je zajímavá v tom, že děti musí pochopit jistý algoritmus řešení, podle kterého pak musí postupovat. Jde totiž o to, spočítat všechny stejné obrázky a barvu pozadí promítnout jako barvu kuliček, a ještě ve správném počtu. Mimo jiné se dá počítadlo využívat i bez karet, a protože je na každém řádku právě deset kuliček, krásně se na něm učí rozdělování a dopočet do 10.
 
Eduludo – Perlix – hra s počítadlem
 
Moc se těšíme, s čím dalším Djeco a Eduludo přijdou na trh!
 
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Chaloupková Tereza, maminka dvou kluků a učitelka 1. stupně ZŠ, je naší externí posilou. Sdílí s námi své pedagogické zkušenosti a radí, jak školní děti rozvíjet hravě a zábavně.