Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Recenze: Haba Logic! CASE

Recenze: Haba Logic! CASE

Rozvíjíme předškoláky 1. 11. 2021 3 minuty
Tereza Chaloupková
Pracovní listy nebo sešity, hlavolamy, logické úkoly v časopisech nebo knihách – to jsou aktivity, díky kterým děti rozvíjí logické myšlení, soustředěnost, matematickou představivost nebo třeba kreativitu či úroveň kompetencí k řešení problémů. Všechny vyjmenované aktivity snadno „shrábne do kapsy“ jedna jediná hra a tou je novinka od německé značky Haba – Logic! CASE. Pojďme si ji představit blíže.
Představujeme Haba Logic! CASE
 

Haba Logic! CASE startovací sada

Ve startovací sadě Logic! CASE najdete plastový stojánek se 4 otvory a dřevěný kolíček, který se do těchto otvorů zasouvá a 40 karet s úkoly, které jsou oboustranné, tudíž dětem nabízí 77 logických úkolů a hádanek. Úroveň obtížnosti karet vyberete zakoupením správné startovací sady. Můžete si vybrat dle věku mezi 4+, 5+ nebo 6+.


 

Logická hra s okamžitou kontrolou

A co je na tom nejlepší? Logic! CASE nabízí procvičování s okamžitou kontrolou. Děti zasunou do stojánku karty s úkoly, zkusí vyřešit zadání na první kartě a jeho správné řešení označí tak, že kolíček zasunou do otvoru právě pod ním. Pak se pokusí kartu vysunout nahoru – pokud se jim to podaří, našly správné řešení, kartu otočí a dají zpět do stojánku, ale na konec balíčku. Pokud karta ve stojánku stále drží, řešení nebylo správné a zbývají další 3 možnosti (otvory). Věřím, že nakonec se jim to určitě podaří!

Logická sada Haba Logic! CASE

Zajímavým prvkem na kartách je fakt, že žádné logické hádanky zde nejsou napsané, tudíž není potřeba pro pochopení úkolů, aby děti uměly číst a zároveň to hry vnáší potřebu logického úsudku, co vlastně mají v daném úkolu děti řešit. Některé typy úkolů se v sadě opakují pouze s trochu upraveným zadáním, což je také velmi praktické, protože už děti znají systém, jen se jim tam změní proměnné.

Určitě je fajn, alespoň zpočátku, u dětí při hře Logic! CASE sedět, vysvětlit a pomoci. Až pochopí systém budou moci pracovat samy.
 

Recenze logické hry Logic! CASE od Haba
 

Haba Logic! CASE rozšíření

Pokud by u vás tato logická hra byla tak oblíbená, že by se vám karty s úkoly startovací sady už „ohrály“, můžete koupit další rozšíření Logic! CASE, což je krabička s dalšími kartami (bez stojánku). Každý věk 4+, 5+ nebo 6+ má k dokoupení dvě tematická rozšíření.


Díky rozšiřujícím sadám (tzv. extension set) bude hra Logic! CASE růst s vašimi dětmi několik let. Jestli mohu předpovídat a máte více dětí, stejně bude nutné koupit startovacích sad podle počtu dětí, jinak se o stojánek poperou 😊.
 
Představujeme Haba Logic! CASE

Tak co? Zaujala vás recenze a vyzkoušíte hru Logic! CASE?
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Chaloupková Tereza, maminka dvou kluků a učitelka 1. stupně ZŠ, je naší externí posilou. Sdílí s námi své pedagogické zkušenosti a radí, jak školní děti rozvíjet hravě a zábavně.