Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog RECENZE: Totem zen - DJECO

RECENZE: Totem zen - DJECO

Recenze 12. 11. 2020 1 minuta
Monika Domincová
Chtěli byste si občas odpočinout od čtení textů a přemýšlení, nutnosti pochopit složitou herní logiku, posilování paměti či jazykových schopností? Nechcete ani počítat a oprašovat násobilku, ani porazit soupeře na krev?
Vyzkoušejte tedy sympatickou kreativní motorickou hru Totem zen, která může fungovat jako „hlavolam pro ruce“ jednoho hráče nebo zábava pro partu dětí na odpoledne.Princip je velmi snadný a jednoduchý. Nenápadná krabice obsahuje množství různých dřevěných dílků odlišných barev a tvarů. Některé se opakují vícekrát. Z nich lze vytvářet různé stavby, a to ať už podle vlastní fantazie či podle různě složitých zadání v podobě kartiček odlišených barevným okrajem a číslem v rohu pro odlišení obtížnosti.

Tento základ nabízí nepřeberné množství možností využití. Můžeme zkoušet jednu stejnou stavbu jeden po druhém a měřit čas, nebo tahat kartičky z balíčku a po složení sčítat body.

Na každé kartičce najdete i díly, jež jsou nutné pro složení . Lze tedy hrát i postřehovou variantu, kdy v určité chvíli dojdou díly, protože všichni něco skládají. Je potřeba tedy volit karty podle toho, které díly ještě k dispozici jsou.Nejvíce si děti užily tu část, kdy každý vymýšlel svou vlastní stavbu, tu jsme nafotili ještě před tím, než se svému tvůrci  zhroutila, a pak všichni ostatní zkoušeli nejdřív po paměti a pak podle vyobrazení poskládat výtvory ostatních. Vznikaly tak čím dál komplikovanější pyramidy, u kterých jsme nemohli ani dýchat.

Co mne zaujalo nejvíce, je velké věkové rozpětí hry. Původně jsem očekávala, že pro děti 8-10 let to nebude vůbec zajímavé a vyženou mě s krabicí „zpátky do školky“. Jaké však bylo mé překvapení, když naopak starší děti začaly nadšeně skládat a mladší se teprve přidaly, když viděly, jak si to užíváme.

Poutavou motorickou hru jsem poté ještě nechala vyzkoušet menší děti pod 6 let, což je doporučený věk, a maminky mi potvrdily, že si skládání moc užili, i když zas tak jednoduché to nebylo ani pro ně. Tato hra překvapivě zaujme rodiny s malými i většími dětmi. Možná by bylo dobré mít doma dvě, aby se mělo kam sáhnout, když dojdou dílky. Věřte totiž, že se přidají všichni.

 

Internetový obchod
Sdílet
Monika Domincová Monika je naší externí posilou, autorkou mnoha recenzí a hodnocení společenských her a stavebnic na blogu Agátina světa. Její zálibou je hledat edukativní rozměry napříč hrami a rozvíjet hrou svou dceru Karolínu.