Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jiří Žáček: Krásné pohádky a básničky pro děti

Jiří Žáček: Krásné pohádky a básničky pro děti

Čteme s Agátou 21. 11. 2014 3 minuty
Tereza Kotilová
Jestli máte rádi říkanky a humor, určitě znáte Jiřího Žáčka. Většina z nás se do školy učila jeho básně a dostávala pěkné známky za recitaci.

"Žáčkovy říkanky mám spojené s obrázky Adolfa Borna. Podle mě se k sobě náramně hodí a doplňují se.", říká Kristýna, zakladatelka Agátina světa a máma 3 dětí.

Jak to s ním bylo, jak to s ním je...

Málokoho by napadlo, že Jiří Žáček (*1945) vystudoval technické školy a k literatuře se dostal až později. Avšak od té doby bez ní nemůže žít. Děti jsou podle něj nejkrásnější a nejcennější na světě, protože svou spontaneitou a fantazií obrozují náš dospělý svět. My potřebujeme ty malé človíčky s velkým srdcem daleko víc než oni nás. Ne my dospělí, ale děti dávají světu smysl.
 

Která kniha je ta pravá?

V naší nabídce nyní najdete převážně audioknihy na CD, které se skvěle hodí, když vám večer při uspávání dojdou síly či ztratíte hlas.

Vyzkoušejte třeba Hrůzostrašné pohádky, při kterých se budete tak trochu bát a dychtivě budete čekat na šťastné rozuzlení. Ale buďte bez obav, Jiří Žáček svým výběrem textů a jejich dokonalým převyprávěním nikterak nepřekročil hranice laskavosti pohádkového světa, které už dlouho posouvají tvůrci různých animovaných televizních příběhů určených dětským divákům za únosné meze. A navíc, dává nám nahlédnout do pokladnice lidové slovesnosti různých národů Evropy s poznáním, že pohádky vycházející z osobitosti jejich kulturních tradic si jsou velmi podobné. Pohádky pro vás převyprávěl pan Josef Somr, jehož osobitý, podmanivý a laskavý přednes si získal tvůrce tohoto titulu a věříme, že si získá i vás, posluchače. 

Pro úplně nejmenší děti u nás můžete z děl Jiřího Žáčka pořídit zábavnou knížku Máte doma velrybu? Toto leporelo je o dětech, pohádkových bytostech, ztraceném měsíci a hlavně o zvířatech. Adolf Born ho krásně ilustroval a Jiří Žáček o vepsal něžné a veselé básničky, které upoutají pozornost dětí i dospělých.

 
  
Tak se pohodlně usaďte a zavzpomínejte s dětmi na oblíbené básničky i vašeho dětství.

 
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.