Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Čteme s Agátou: Logopedie hrou

Čteme s Agátou: Logopedie hrou

Čteme s Agátou 15. 3. 2024 3 minuty
Tereza Kotilová
Ačkoliv je nový školní rok ještě daleko, rodiče budoucích prvňáčků již v tuto chvíli vědí, na čem by ještě se svým dítětem měli zapracovat, aby bylo do školy dobře připravené. Nejčastějšími oblastmi je správná výslovnost – logopedie a příprava ruky na psaní – grafomotorika. Doporučíme vám několik kvalitních titulů, které vám pomohou s přípravou na školu i procvičit mrštnost jazýčku, slovní zásobu a správnou výslovnost s malými školáky hlavně po stránce logopedické. Můžete si být jisti, že to bude zábava.
Logopedie hrou
 

Logopedie aneb rozvoj slovní zásoby a řeči

Pokud se potřebujete se svým skoroškolákem či malým školákem zaměřit na oblast rozvoje řeči, doporučujeme si kromě knižní publikace vybrat hravě zpracovaný pracovní sešit, se kterým bude učení velkou zábavou. Chcete naše tipy? Pojďme na ně.
 

📚👉 Jak pes Logopes učil děti mluvit

Jak pes Logopes učil děti mluvit je cvičebnice určená pro děti předškolního a mladšího školního věku. K aktivní spolupráci na řešení cvičení děti motivuje postavička psa Logopsa, která jim nabízí rozmanité úkoly a celou knihou je provází. Při plnění  zábavných úkolů si děti procvičí nejen správnou výslovnost všech hlásek, ale také jiné důležité schopnosti a dovednosti: rozvoj slovní zásoby, schopnost souvisle se vyjadřovat, sluchové vnímání pro hlásky, paměť, zrakové vnímání apod.
 
Jak se pes Logopes učil mluvit


📚👉 Žvanda a Melivo

Žvanda a Melivo je knížka určena pro děti předškolního a mladšího školního věk. Jejím cílem je zábavnou formou rozvíjet slovní zásobu a jazykový cit. Děti se pomocí zajímavých úkolů, básniček, doplňovaček, příběhů a hádanek podpořených živými ilustracemi učí hrát si s jazykem, co nejpřesněji vyjadřovat myšlenky a objevovat bohatství řeči. Knížka zároveň slouží jako pracovní sešit, tedy si přímo do ní mohou děti malovat, zapisovat, kroužkovat, podtrhávat, vyškrtávat, mohou jezdit prstem po papíře, což se pro ně může jevit jako zajímavější forma.

Logopedie hrou: Žvanda a Melivo

Průvodci knížkou jsou dva upovídaní panáčci – Žvanda a Melivo. Ti budou dětem pomáhat, radit a vysvětlovat jednotlivé úkoly. Zadání nikdy nevyžadují jediné možné řešení. Ba naopak. Knížka by měla sloužit vám i dětem jako inspirace na komunikační témata, která můžete společně dále rozšiřovat a přetvářet k obrazu svému.

Interaktivní knížka má děti pobavit i poučit a je ideální pro rodiče, kteří chtějí co nejlépe připravit své ratolesti na vstup do školy.
 
Logopedie hrou: Žvanda a Melivo
 

📚👉 Logopedické písničky

Logopedické písničky je knížka, která je z našich tipů vhodná už pro ty nejmenší asi tak od 3 let. Díky knížce můžete s dětmi procvičovat správnou výslovnost pomocí chytlavých říkanek napsaných na melodie známých lidových písniček. Z povinnosti cvičit logopedii se tak může rázem stát neskutečná zábava doplněná třeba o tanečky ve známém rytmu.

Logopedie hrou: Logopedické písničky

Texty jsou zaměřené vždy na konkrétní hlásku, jsou velice jednoduché a snadno zapamatovatelné. Knížku lze využít doma, ve školkách, ale i prvních třídách, jako zpestření výuky čtení a psaní. Písničky jsou doplněny o notové záznamy a kytarové akordy, takže si je snadno můžete zahrát na hudební nástroj.

Logopedie hrou: Logopedické písničky


 

Logopedické pracovní sešity a hry

Doplňte hravé knižní publikace ještě zábavným pracovním sešitem a máte vyhráno. Místo nucených hodin nad logopedickými cviky se rázem z vašeho učení stanou logopedické radovánky a děti si budou samy říkat o procvičování. Uvidíte!


Agátin tip na závěr: Chcete si procvičování mluvy ještě více zpříjemnit? Zahrajte si originální českou hru Abeceda, díky které s dětmi perfektně procvičíte celou abecedu.
 Logopedie hrou: Abeceda

Zajímají vás i tipy na procvičení grafomotoriky? Projděte si náš třídílný seriál.

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.