Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Aktuální stav projektu Agáta pro ohrožené děti

Aktuální stav projektu Agáta pro ohrožené děti

Agáta pomáhá 20. 12. 2019 3 minuty
Kristýna Křížová
Sledujte spolu s námi, jak se daří vybírat prostředky na dovybavení dalšího terapeutického pracoviště Dětského krizového centra a na provoz Linky důvěry pro ohrožené děti!
Letošní charitativní projekt Agátina světa - Agáta pro ohrožené děti - pomáhá skvělé práci Dětského krizového centra, z.ú. "Když jsme se s Lucií dozvěděly, že každý rok na Linku důvěry Dětského krizového centra zavolá či napíše přes 4600 dětí (a ještě navíc většinou o víkendu či večer, kdy by měly být v bezpečné péči svých rodičů), že terapeutická ambulance krizového centra každoročně pečuje o cca. 360 dětí a dalším stovkám rodin pomáhají psychologové, sociální prcovníci, právníci, sexuologové apod., hned jsme věděly, kam bude naše letošní pomoc směřovat," říká Kristýna, zakladatelka Agátina světa.

Projekt Agáta pro ohrožené děti si stanovil tyto cíle:
  1. Dovybavit nové terapeutické pracoviště hrami a hračkami v hodnotě 45 919 Kč.
  2. Zajistit finance na provoz několika týdnů Linky důvěry Dětského krizového centra, která je pro děti v krizi prvním kontaktním místem: linka každý týden pomůže téměř 100 dětem, ovšem její týdenní provoz vyžaduje 76 000 Kč.
  3. Informovat co nejvíce rodičů o aktivitách Dětského krizového centra a seznámit děti a rodiče o možnostech pomoci, příznacích ohrožených dětí apod.
 

Jak se nám společně daří tyto cíle naplňovat?

20.12.2019
Pár dní před Vánoci jsme měli čest předat Dětskému krizovému centru druhý poukaz v hodnotě 76.000,- Kč. Tato částka pomůže dalším 100 dětem, které se dovolají na Linku důvěry Dětského krizového centra poskytující telefonickou krizovou intervenci. Společně jsme tak pomohli celkově 200 dětem, které se dostaly do krizové situace a potřebují rychlou a dostupnou pomoc. Mnohokrát děkujeme.
28. 11. 2019
Milí zákazníci Agátina světa, velmi vám děkujeme za vaši štědrost! Zdá se to být neuvěřitelné, ale díky vaší pomoci jsme předali druhou část her a hraček pro nové terapeutické centrum na Praze 4 - Roztyly a zároveň dokázali podpořit týdenní provoz Linky důvěry v plné výši 76 tis. Kč

Jste skvělí a jen díky vám můžeme aktualizovat (= zvýšit) cíle projektu Agáta pomáhá ohroženým dětem!

Původní cíl:
  • Dovybavit nové terapeutické pracoviště hrami a hračkami v hodnotě 45 919 Kč.
  • Zajistit finance na provoz několika týdnů Linky důvěry Dětského krizového centra, která je pro děti v krizi prvním kontaktním místem: linka každý týden pomůže téměř 100 dětem, ovšem její týdenní provoz vyžaduje 76 000 Kč.
  • Informovat co nejvíce rodičů o aktivitách Dětského krizového centra a seznámit děti a rodiče o možnostech pomoci, příznacích ohrožených dětí apod.

Nový cíl:
  • Pojďme pomoci dalším 100 dětem, které se dostaly do krizové situace a potřebují rychlou a dostupnou pomoc. Hodnota cíle = 2 týdny = 200 dětí = 152 000 Kč.
Konečný cíl: vybavení terapeutického pracoviště hrami a hračkami v hodnotě 45 919 Kč + pomoci 200 dětem, které se obracejí na Linku důvěry v hodnotě 152 000 Kč = 197 919 Kč  

25. 11. 2019
V pondělí jsme navštívili Dětské krizové centrum, kde na nás čekala paní Jana Pěchová. Předali jsme druhou část her a hraček, které si pro svou odbornou práci vybrali terapeuti DKC.
 
Při této návštěvě jsme Janě Pěchové předali také šek na 76 000 Kč - výtěžek sbírky vás, našich zákazníků, díky kterému DKC bude moci pomoci 100 dětem v krizové situaci: přijmout jejich hovor či chat a začít řešit jejich tíživou situaci. 
19. 11. 2019
Kromě terapeutických pomůcek, které díky vašim darům předáváme Dětskému krizovému centru, je již připravena částka cca. 45 000 Kč na podporu provozu Linky bezpečí pro oběti kyberšikany i jiných způspbů ohrožení.. Tato částka pokrývá provoz 4 dní, což znamená pomoc pro 60 dětí, kterým mohli terapeuti pomoci a poradit v těžkých situacích. Děkujeme!

15. 11. 2019
Připravujeme a balíme další várku her a hraček, které budou sloužit terapeutům v Dětském krizovém centru:
  

10. 11. 2019
Překonali jsme hranici 40 000 Kč!
Na blízké dny připravujeme předání další várky her a terapeutických pomůcek pořízených z vašich darů.

5. 11. 2019
Přečtěte si velmi inspirativní a užitečné rozhovory se Zorou Duškovou, ředitelkou Dětského krizového centra, Martinou Hynkovou Vrbovou, oblíbenou moderátotkou a atronkou DKC, a terapeutkou DKC, Michaelou Kolumpkovou.

31. 10. 2019
Aktuální částka, kterou jste přispěli zakoupením charitativních kupónů na našem webu, dnes přesáhla 25 900 Kč! Mnohokrát děkujeme, velmi si vaší pomoci vážíme!

18. 10. 2019
Stav sbírky, do které přispíváte zakoupením charitativních kupónů na našem webu, přesáhl 17 500 Kč! Děkujeme!
Současně všechny rodiče z Prahy a okolí zveme na dvě zajímavé a užitečné besedy s terapeuty Dětského krizového centra, které se budou konat v rámci Agátina hravého festivalu:

14. 10. 2019
Takto vypadalo nové pracoviště Dětského krizového centra před slavnostním otevřením:

  

Takto se terapeutické pracoviště pro 60 - 70 dětí ročně pomalu zabydluje:
  

10. 10. 2019

Předali jsme první část darů pro Dětské krizové centrum, které byly pořízeny z darů vás, našich zákazníků, a našich partnerů. Povídání s úžasnou paní ředitelkou Zorou Duškovou nám ukázalo, kolik toho sami o rizicích číhajících na naše děti nevíme a jak těžkou a potřebnou práci terapeuti a konzultanti Dětského krizového centra dělají. Smekáme před jejich nasazením a odborností a budeme se snažit ještě více činnosti DKC podpořit. 
 


Hračky a pomůcky, které díky našemu společnému projektu mohou nyní terapeuti Dětského krizového centra pro svou práci využívat, jsou od těchto značek:
 
       

9. 10. 2019
Částka, kterou jste zatím věnovali na dovybavení terapeutického pracoviště, přesáhla 10 000 Kč! Moc a moc děkujeme! Balíme první hry, které jsou ze sbírky pořízeny, a hry, které věnuje Agátin svět, a chystáme je na zítřejší slavnostní otevření tohoto pracoviště.

  

3. 10. 2019
Po 2,5 dnech kdy je k dispozici charitativní voucher, jste již věnovali na naplnění prvního cíle projektu více než 4500 Kč! Velice děkujeme!

2. 10. 2019
V našem skladu se balí hračky v hodnotě 5839 Kč, které Agátin svět daruje jako svůj vklad do letošního projektu. Mezi dary najdete například několik dětských hudebních nástrojů zn. Djeco, které si terapeuti vybrali pro muzikoterapii traumatizovaných dětí, o které pečují.


1. 10. 2019
Spouštíme letošní charitativní projekt, ode dneška můžete kupovat charitativní voucher v libovolné hodnotě.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-