Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na hry a hračky pro předškoláky

Tipy na hry a hračky pro předškoláky

Tipy pro výběr her a hraček 19. 11. 2021 4 minuty
Tereza Kotilová
Fantazie frčí na plné obrátky. Takový je svět předškoláků. Hry a hračky by měly proto jejich fantazii podporovat a dále rozvíjet. Hodně taky u výběru záleží na tom, zda je vaše dítě více technicky zaměřené, nebo je to spíše příběhový kreativec. Tak či tak, společenskou hrou nikdy nic nezkazíte, a navíc jde o perfektní dárek pro celou rodinu. Podívejte se na naše tipy na hry a hračky pro děti předškolního věku.

Tipy na hry a hračky pro předškoláky - stavebnice Georello

Chytré a variabilní stavebnice

Předškolákům frčí fantazie na plné obrátky. Kluky i holky fascinuje vše, co se hýbe, a co je interaktivní. Proto velice oceňujeme chytré a variabilní stavebnice, které dětem předškolního věku nabízejí různorodé využití a variabilní možnosti stavění. Tomu odpovídá italská stavebnice s převodovými kolečky Georello, kde po dostavění můžete, díky zapojenému řetězu a kličce, roztočit velké soustrojí.
 
Chcete vědět více o stavebnici Georello? Ve spolupráci s Testováno na dětech jsme ji otestovali. Vybrali jsme pět rodin s dětmi ve věku od 3 let, kteří s námi sdíleli své zkušenosti. Přečtěte si jejich recenzi.
 
Tipy na hry a hračky pro předškoláky - stavebnice

Další chytrou zábavou pro předškolní děti by mohly být magnetické stavebnice Kinoptik. Stejně tak jsou děti fascinované stavěním vesmírných vozítek z magnetické stavebnice GeoSmart.
 
Chytré a variabilní stavebnice - Kinoptik a Geosmart

Magnetická stavebnice GeoSmart je pro předškoláky jako dělaná. Postavit dokonalou stavbu je radost i výzva současně. Stavebnice GeoSmart nabízí dostatek dílků mnoha tvarů i barev. Dílky se spojují velmi silnými magnety, které leccos vydrží. Hra je obohacena o různá kolečka, otočné desky a další doplňky, které dávají stavebnici úplně jiný formát. Originalita, výjimečnost a nadšení, to jsou stavebnice GeoSmart!


 

Po čem předškoláci touží? Prožít si svůj příběh

Fantazie předškoláků není zdaleka jen technická. Dokážou velice rychle rozjet jakákoliv kolečka a vozítka, ale především příběhy. Jejich originální směs zážitků a informací ze skutečného života a čisté fantazie je pro nás rodiče balzámem na duši.

"Když byly moje děti menší, milovala jsem společné hraní divadel. První podněty jsme vnášeli my dospělí. Děti se pak ale nechaly inspirovat a připravovaly nám nádherná představení, vždy jedinečná, vždy vtipná, s nečekanými zápletkami. Ačkoliv tyto kouzelné okamžiky nelze dokonale zachytit na fotografie či video, tvoří jedny z nejkrásnějších vláken našich společných rodinných vzpomínek", říká Kristýna.

V Agátině světě najdete různé druhy divadýlek, včetně klasických loutkových, nebo netradičních magnetických. Rádi bychom vyzdvihli česká loutková divadla Marionetino, která jsou opravdu dokonale propracovaná a najdete u nás jak kompletní sady, tak i jednotlivé loutky či rekvizity.
 
Tipy na dárky pro předškoláky - kouzelné divadlo

Každé dítě má svou unikátní fantazii. Mají-li vaše děti radši větší oporu pro prožívání svých příběhů ve skutečném životě, zkuste jim místo divadla nabídnout třeba magnetickou mapu světa od francouzské značky Janod. 
 

 

Život je hra, hra je život

Nejlepší chvíle s dětmi jsou ty, které strávíme společně. Společně si hrajeme nebo tvoříme. Krása těchto chvil je v jejich neopakovatelnosti. Hra i jakékoliv kreativní tvoření se vždy vyvíjí trochu jinak – to, co bylo pro dítě ještě včera složité, dnes hravě zvládá a začíná nám ve hře šlapat na paty. Také vždy, když hrajete společenské hry, nasmějete se a zažíváte překvapivé momenty? Pak je ideálním  dárkem pro vašeho předškoláka zábavná společenská hra, kterou u nás natuty vyberete.
 
Tipy na hry a hračky pro předškoláky - společenské hry


 

Agáta TV: Jak hravě připravit předškoláky na 1. třídu?

Příprava předškoláků na vstup do základní školy je důležitá a rozhodně by se neměla tato příprava podcenit. Do prvních tříd přibývá dětí, které mají vady řeči, trpí poruchami pozornosti, mají nedostatečnou manuální zručnost a často mají potíže při psaní a čtení. Podívejte se, co doporučuje zkušená logopedka, Kristýna Horníková, a grafomotorička, Kateřina Tesárková. Naše kolegyně, Jana Baudyšová, vám zase prozradí, jaké hry jsou v tréninku předškoláka oblíbené u nich doma. 

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 400 Kč