Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Můj dětský svět: S čím si hrají malí kuchtíci?

Můj dětský svět: S čím si hrají malí kuchtíci?

Tipy pro výběr her a hraček 16. 10. 2020 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Chceme, aby si naše děti samy svobodně utvářely svůj svět. Pro ně je však tato svoboda stejně důležitá jako napodobování okolního světa. Svět dospělých je pro ně inspirací a jeho nápodoba je jednou z nejdůležitějších forem dětských her. Zejména předškoláci se s oblibou mění v maminky a tatínky, kuchaře a opraváře, doktory, prodavače. Chtějí poznat svět, ve kterém vyrůstají, a ozkoušet ho na vlastní kůži.
Vhodná hračka pak podpoří jejich fantazii a výsledkem je originální hra, v níž děti volně kombinují prvky existujícího světa a svého snového světa.
 

Pusťte děti do kuchyně

Taková věta nenechá žádnou maminku v klidu. Většina dětí rádo pomáhá při vaření či přípravě kávičky, ale následky dětského kuchaření mohou dopadnout jako v oblíbené pohádce O pejskovi a kočičce. Pokud děti nemůžete z jakéhokoliv důvodu pustit do své kuchyně, pořiďte jim vlastní kuchařský ráj. Dětskou kuchyňku. Kuchyňka určitě není snem jen holčiček. I kluci si s kuchyňkou rádi pohrají, stejně jako tatínci občas něco uvaří. Výsledek bývá často překvapivý!
 

"Agátin svět vybírá pro malé kuchtíky velmi kvalitní a dobře promyšlené dřevěné kuchyňky. Při výběru dbáme na kvalitu zpracování, odpovědnostní a výrobní značku a hlavně na to, aby byla kuchyňka bezpečná. Design je samozřejmě také důležitý. Chceme, aby se děteme líbila a zároveň díky svému designu byla chloubou dětského pokoje.", říká Kristýna.

Doporučujeme vybírat kuchyňky pro dětské kuchařské umění z velmi kvalitního dřeva. Dětská dřevěná kuchyňka je mnohem kvalitnější než plastová, takže déle vydrží. Navíc kontakt se dřevem rozvíjí u dětí vztah k přírodním materiálům, který je v dnešní době tak důležitý. Francouzští designeři firmy Janod připravili dva typy dřevěných kuchyněk: růžovou nebo zeleno-žlutou.
 
Roztomilé jsou i kuchyňky značek Djeco a Hape. Malí kuchtíci se v nich budou cítit jako v opravdové kuchyni své maminky. Důležité je, že všechny jsou již bohatě vybaveny a vy nebudete muset ke kuchyňce ještě shánět další doplňky. 
 

Touží vaše dítko krájet zeleninu a ovoce, ale na ostré nože je ještě malé? Ideální jsou dřevěné doplňky ke kuchyňkám. Značky Bigjigs a Djeco vynikají špičkovou kvalitou a nápaditým designem. Nic víc děti nepotřebují. Natrénují krájení ovoce a zeleniny nanečisto, naučí se držet správně nůž a překvapí maminku "ranní kávičkou". Můžete také potraviny využít pro hry, které učí děti rozlišovat barvy a tvary.

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč