Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Nová série Agáta TV 2021 - sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Kouzelný svět vláčků

Kouzelný svět vláčků

Tipy pro výběr her a hraček 13. 10. 2020 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Také rádi vzpomínáte na dobu dětských her? Zvláště na tu, kdy přišel tatínek a vytáhli jste vláčky? V pokoji jste rozložili koleje, rozestavěli stromy a pak už se jezdilo. Lokomotivy svištěly po kolejích, míjely stromy a projížděly tunely, někdy zastavily na nádraží. Nemyslíte, že vaše děti by si také zasloužily takové vzpomínky? Dokonce v sympatickém dřevěném provedení, které je určeno dětem od tří let.

Dřevěná vláčkodráha by neměla chybět v žádném dětském pokojíčku. Je oblíbenou hračkou chlapců i dívek a bezesporu jsou z nich unešeni i tatínci. Co může být hezčího, než hrát si společně na strojvedoucího a uhánět překrásnou krajinou? Navíc hra s vláčkodráhou rozvíjí jemnou motoriku, představivost, prostorovou orientaci vašich dětí a zároveň i jejich logické myšlení.

Podle Kristýny, zakladatelky Agátina světa a mámy 3 dětí, jsou na trhu tři tradiční kvalitní výrobci dřevěných vláčkodráh a jeden nový  nadějný. "Maxim, Bigjigs a Brio jsou tradiční a osvědčené značky. Každý výrobce má své kvality. Maxim má výborné koleje a skvělý výběr výhybek, zatáček a závor. Bigjigs vyrábí zajímavé vagónky, neopomíná dívčí provedení. Brio vyrábí velmi kvalitní silné elektrické lokomotivy, které zvládnou i horský kopec. V r. 2017 jsme objevili novou německou značku Hape. Oceňujeme, že její designeři se opravdu zamýšlejí nad tím, co děti baví, a tvoří nápadité mašinky a doplňky ke kolejím." 

Jak si začít hrát s dřevěnými vláčky?

Hra vždy musí nějak začít, aby mohla pokračovat. Rozložte koleje a jdeme se na to. Můžete použít klasické rovné od 5 do 22 cm, kruhové či ohebné, výhybky, křižovatky, mosty, tunely a nadjezdy, úsek se závorami nebo točnu.

Jednoduché řešení - vláčkodráha v sadě

Alternativou k nákupu jednotlivých kolejí dle vlastního výběru je možnost pořídit si celý set najednou, třeba základní set pro malé železničáře od Bigjigs. Postavíte snadno dráhu ve tvaru osmičky a jezdíte po nekonečné trase. Tato sada obsahuje lokomotivu, tři vagónky, samostatně stojící domy, stromy, auta a postavičky. Větší set je Vláčkodráha velká s výhybkami, mostem a nástupištěm od kvalitní značky BRIO. Mosty jsou skvělá zábava, vláček prudce stoupá do kopce, přejíždí nad krásným údolím po městě a sviští dolů z kopce do stanice.


Popřípadě můžete pořídit dětem krásný set S venkovskou cestou od Bigjigs, který obsahuje dokonce i autodráhu! Propojením dřevěné vláčkodráhy a autodráhy získáte další herní možnosti a variabilitu skládání. Stačí trochu fantazie a zábava je zaručena.

Vláčkodráhy jsou i pro malé slečny

Kdo říká, že jsou vláčkodráhy klučičí hra? Dříve možná, dnes rozhodně ne. S originální vláčkodráhou ve tvaru osmičky pro malé princezny si vaše slečny nebudou chtít hrát už s ničím jiným. Všechny doplňky jsou laděny v divčích pastelových barvách, které přímo vybízí ke hře a stavění. Holčičí sadu lze rozšířit o soupravu vláčků. Tři krásné královské vagónky v úžasných odstínech růžových a fialových barev odvezou spanilou princeznu do svého paláce. 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč