Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na hry a hračky pro děti od 3 let

Tipy na hry a hračky pro děti od 3 let

Tipy pro výběr her a hraček 3. 9. 2023 5 minut
Tereza Kotilová
Tříleté dítě již často docela dobře ví, co chce, co ho baví a zajímá. My rodiče ale chceme najít takovou hru či hračku, která dítě bude nyní bavit, ale současně nechá pootevřená dvířka pro rozvoj jeho představivosti i do budoucna. Podívejte se, jaké hry a hračky pro děti kolem třech let volíme my v Agátině světě a inspirujte se třeba při výběru dárku k jakékoliv příležitosti.

Tipy na hry a hračky pro děti od 3 let

Tipy na tvoření pro malé umělce

V tomto věku je dobré začít v dětech rozvíjet kreativní myšlení, k čemuž se vám mohou hodit některé naše kreativní pomůcky. Do začátku bude dobré zkusit razítka Aladine či prstové barvy, se kterými se děti příjemně uvolní, popustí uzdu své fantazii a užijí si spoustu zábavy. V kombinaci obojího mohou děti tvořit originální obrázky, kreativně se vybouřit a ještě procvičit prstíky.

Tip na originální dárek: Prstové barvy


Pokud jsou vaše děti vášnivými umělci a opravdu rádi tvoří, zkuste nějakou naší kreativně výtvarnou sadu, která věříme, že bude bavit i vás rodiče. Výsledná díla mohou sloužit jako hezká dekorace dětského pokojíčku.

Tip na originální dárek: Kreativně výtvarná sada Djeco

Tipy na zábavu pro malé herce a herečky

V tomto věku děti rády předvádějí své dovednosti a předříkávají naučené básničky či vyprávějí oblíbené pohádky. Možná se v nich právě nyní rozvíjí herecký potenciál. A i kdyby ne, zábava nad hraním divadla je vždy veliká a zapojit se do ní mohou všichni členové rodiny.  

Rozhodli jste se dětem pořídit originální loutkové divadélko? Pak vám můžeme jednoznačně doporučit českou značku Marionetino, za kterou stojí úsilí manželů Drdlových. Vlastní loutková divadla vyrábí více než 13 let. Vývoj a výrobu této tradiční hračky pojali moderním způsobem a začali vyrábět kartonová divadla. Loutky, kulisy a rekvizity jsou vysekávány z vysoce kvalitní knihařské lepenky. Použitím tohoto pevného, odolného a ekologického materiál získávají loutky dokonalý potisk. 
Tip na originální dárek: Loutkové divadlo Marionetino

Tipy pro malé milovníky puzzle

Děti, které jsou spíše klidnější povahy, naopak vyhledávají koncentrovanější aktivity, ve kterých nalézají řád. Skládání puzzle patří mezi ně. Stejně tak ale dokáže zajímavé puzzle o více dílkách zklidnit i toho největšího tříletého akčňáka. Kromě příjemného relaxu, který děti při skládání oceňují, nabízejí puzzle skvělou příležitost k rozvoji vnímání detailů i celku. Puzzle totiž rozvíjí koordinaci ruka-oko, jemnou motoriku a představivost. Dítě hrou získává skvělou zkušenost do života. Trénuje pinzetový úchop, učí se třídit puzzle podle tvaru, velikosti a barvy. Nezapomeňte, že děti rády skládají puzzle v kolektivu s někým dalším, učí se navzájem spolupracovat a mají z výsledku radost.

Chcete-li s dětmi skládat hezké a kvalitní puzzle, ale ještě je navíc i překvapit něčím navíc, vyberte hmatové puzzle s kožíšky vyobrazených zvířátek od oblíbené značky Janod. Velmi oblíbené jsou také puzzle od značky Djeco. Chcete puzzle jako dárek a zazářit originalitou? Pak pořiďte puzzle do vody.
 

 

Tipy na stavebnice pro malé stavitele

Znáte firmu Quercetti a její unikátní stavebnice, které rozvíjí logické myšlení a tvůrčí inteligenci dětí? Jde o italskou společnost, která se může chlubit více jak 60. letou tradicí výroby hraček. Inspiraci k tvorbě nových stavebnic čerpají přímo od dětí, a možná právě proto jsou tak úspěšní.  

Pro tříleťáky doporučujeme vyzkoušet stavebnice Georello, které rozvíjejí motoriku, tvořivost, fantazii, a také procvičují dětskou trpělivost. Ze základních dílků si postavíte podložku, na kterou děti umisťují barevná ozubená kolečka. Jsou-li umístěna správně, po zatočení kličkou se soustava koleček roztočí. Stavebnici jsou vzájemně kompatibilní.  

Nesmíme zapomenout zmínit magnetické stavebnice SmartMax, které baví děti i v tomto věku. Stavebnice podporují dětskou tvořivost, zlepšují manuální zručnost, rozvíjí plánování i konstrukční dovednosti, posilují prostorovou představivost a schopnost řešit problémy. Přestože se může zdát dětem stavebnice kouzelná, je založena na základních fyzikálních principech, které můžete dítěti při hře se stavebnicí názorně nastínit. Každá sada SmartMax obsahuje návod s vysvětlením magnetických jevů a provede vás prvními stavebními projekty. 

Máte doma spíše kutila montéra? Pak bude mít určitě radost z montážní stavebnice, která kombinuje prvky nářadí a stavebních dílů. Děti si mohou smontovat cokoliv, co jim fantazie dovolí. K této montážní hře doporučujeme konstruktérské sety Brio Builder nebo dřevěné stavebnice BricoKids od Janodu. 

Tip na originální dárek: Stavebnice BRIO builder
 

Tipy na vychytané hračky pro malé strojvůdce

Bez vláčků by nebylo dětství. Někdy se nám, rodičům, zdá, že děti nemají trpělivost a u ničeho nevydrží. Vláčky však mají na většinu dětí kouzelný vliv. Jakmile mají k dispozici vláčky, dokážou se na dlouhé hodiny zabavit stavěním kolejí, mostů, tunelů, sestavováním a vozením předlouhých vlakových souprav. Přirozeně tak ani nevnímají, že právě díky hraní s vláčky trénují svou prostorovou představivost. Vláčky jsou ideálním dárkem ke každé příležitosti pro každého malého strojvůdce.

Přečtěte si, jak je vybrat, v našem speciálním článku


 

Tipy pro zapálené kuchtíky

Nechceme děti zbytečně rozdělovat na dva odlišné světy, modrý a růžový. Nemálo holčiček si s chutí hraje s vláčky a nespočet chlapečků se cítí dobře ve světě vaření a pečení. Pro ty, jejichž svět fantazie se hemží něžnými princeznami, či kteří mají radost z toho, když pro druhé mohou připravit chutný oběd nebo výtečnou svačinku, máme samozřejmě řadu tipů na dřevěné kuchyňky a jiné kulinářské vychytávky.

Touží váš tříleťák po kuchyňce, přečtěte si, jak ji vybrat, v našem článku.
 

Tipy na originální dárky: Dřevěná kuchyňka
 

Tipy pro milovníky dřevěných hraček

Dřevěné hračky nikdy nevyjdou z módy. Oproti hračkám plastovým, ve většině případů vydrží mnohem déle a jsou i vzhlednější na pohled. Hodí se tedy kromě hraní jako dekorace dětského pokojíčku

Tříleťáci jsou doslova jako houby. Absolutně samozřejmě vstřebávají každý poznatek, každou zkušenost. Jakmile objeví určitý princip, jdou rychlostí světla k vyšší a vyšší náročnosti. Jakmile objeví nové možnosti tvoření, bývá jejich fantazie k nezastavení a jejich výtvory naprosto originální. Proto by tříletým šikulům mohla udělat radost logická prostorová hra inspirovaná indiánskými totemy. Nabízí mnoho úloh k řešení a současně slouží jako pestrá dřevěná stavebnice.

Nezapomeňte omrknout naše novinky mezi dřevěnými hračkami, které jsme vám letos nově představili v naší nabídce. Jde třeba o značku Grimm´s, která zásobí trh dětských hraček fantasticky kreativními kousky. Všechny hračky této značky jsou zábavně barevné, ekologické, vysoce kvalitní a bezpečné. Hračky nejsou lakované, ale jsou ošetřené nezávadnými a šetrnými materiály jako je olej a vosk. Výhodou tohoto ošetření je i to, že při stavění všelijakých výplodů dětské fantazie jednotlivé díly nekloužou.  

Tipy na originální dárky: Velká duha Grimm's

Tipy na zábavu pro milovníky společenských her

Jaký dárek udělá vždy radost? Nová společenská hra, která přitáhne celou rodinu k jednomu stolu a zpříjemní tak společně strávený čas. Tady jsou naše tipy na naše tři horké herní favority pro tříleťáky.


Tipy na originální dárky: Hra sklízení zahrádky Vilac

Tak co, vybrali jste? Věříme, že pro vás byla naše inspirace přínosná a výběr her a hraček pro vaše tříleťáky bude nyní jasnou a příjemnou záležitostí.

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.