Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog BRIO: Švédská tradice a výtečná kvalita dřevěných vláčků

BRIO: Švédská tradice a výtečná kvalita dřevěných vláčků

Tipy pro výběr her a hraček 29. 9. 2022 3 minuty
Tereza Kotilová
Pod značkou BRIO vám představujeme švédskou firmu, která se zabývá výrobou dřevěných hraček. Historie značky BRIO začíná v roce 1884 v Osby, kde pan Ivar Bengtsson v 18 letech začíná s prodejem pletených košů. Jeho podnikání se daří, a tak v roce 1907 vzniká první hračka – dřevěný koník. Postupně jeho sortiment roste a hračky se stávají jeho důležitou součástí.

Tradiční švédská značka BRIO - dřevěné vláčky pro každé dítě

Tradiční švédská značka BRIO

Z výrobků společnosti BRIO jsou na českém trhu nejoblíbenější vláčkodráhy a jejich příslušenství. Právě tato značka začala vyrábět dřevěné vláčky a dráhy jako první na světě. V roce 1958 představila miniaturní dřevěnou železnici s několika sadami vláčků a příslušenstvím, která sklidila úspěch po celém světě. Všechny děti zatoužily po dřevěné vláčkodráze BRIO. A tak se původně malý rodinný podnik rozrostl do velké globální společnosti s pobočkami po celém světě. V roce 2019 oslavila společnost 130 let od založení.

BRIO si zakládá nejen na prémiové kvalitě, ale také na filozofii ohleduplné k přírodě. Od roku 2014 jsou všechny dřevěné hračky vyráběny z FSC certifikovaného dřeva. To znamená, že veškeré použité dřevo k výrobě finálního produktu pochází z odpovědně spravovaných lesů a je možné dohledat jeho původ. Pro značku BRIO je také charakteristická dlouhá trvanlivost, se kterou se hračky dědí z generace na generaci.

Vláčkodráhy BRIO
 

Sady vláčkodráh BRIO pro začátečníky

Ideální pro začátek je vybrat některou ze sad, ve které najdete koleje, vláčky, závory, strojvůdce a dokonce i tunel. Velmi oblíbená je sada vláčkodráha s osobním vlakem, závorami a silničním přejezdem, která obsahuje díly pro sestavení dlouhé dráhy kolejí včetně přejezdů a nástupiště. V naší nabídce najdete také oblíbenou vláčkodráhu s mostem a nástupištěm. Děti s nadšením oceňují to, že součástí sady jsou i malé figurky, se kterými si mohou hrát


 

Mašinky BRIO jdou s dobou

Mašinek není nikdy dost! Značka BRIO nezůstává pozadu, ba naopak vždy posouvá laťku kupředu. Původní tradiční vláčky doplňují vlakové soupravy na dálkové ovládání, se kterými zažijete akční jízdu vpřed i vzad. Lokomotivy mají také světelné a zvukové efekty, což přinese dětem opravdový zážitek ze hry s vláčky. Mašinky lze také ovládat pomocí tlačítka přímo na mašince, což potěší nejvíce malé děti. Jako pohon potřebujete 2 baterie AAA. 

Novinkou mezi vláčky na baterky je parní lokomotiva s realistickými parními efekty, světlem, nákladním vozem a nákladem. Vodu do lokomotivy doplníte nákladem z nákladního vozu. Sledujte, jak z komína vychází bezpečná pára na dotek a užívejte si zážitek ze hry. 

BRIO vláčky na elektrický pohon

Oblíbená je elektrická lokomotiva, která se nabíjí přes USB. Vagónky dokáže tahat po kolejišti přibližně devadesát minut. Mašinka jezdí vpřed i vzad, před ničím se nezastaví, strmě stoupá do kopce a zvládá prudké sjezdy s lehkostí. Velkou výhodou je, že není potřeba neustálé kupování nových baterií. Vláček večer dobijete přes USB kabel a druhý den máte vláčkodráhu připravenou na další divokou jízdu.
 

 

Doplňky k dřevěným vláčkům BRIO

Dřevěnou vláčkodráhu můžete rozšiřovat i o doplňky a příslušenství. V nabídce Agátina světa najdete výhybky, nádraží, tunely a další různé věci. Tím se stává z vláčkodráhy úžasná hračka, u které je zaručeno, že se k ní děti budou neustále vracet. Jakmile postaví svoji vysněnou dráhu, dokáží si hrát celé hodiny a dny. Doplňky jsou velmi oblíbené, protože pozdvihou hru s vláčky o další úroveň. Navíc je to krásný dárek, který udělá opravdovou radost!
 

 

Húú húú, vezeme vám slevu 15 %

Nezapomeňte, že můžete až do konce ledna 2024 využít příjemnou slevu 15 % na všechny vláčkodráhy, vláčky i příslušenství značky BRIO. To je moc milý vánoční dárek, že? Užijte si slevu i společnou zábavu!
 
BRIO sleva 15 %

Značka BRIO ví, že hra je důležitá pro rozvoj a tvořivost dětí, ale mnohdy i dospělých. A to je důvod nikdy si nepřestávat hrát.
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.