Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog BRIO: Švédská tradice a výtečná kvalita dřevěných vláčků

BRIO: Švédská tradice a výtečná kvalita dřevěných vláčků

Tipy pro výběr her a hraček 2. 1. 2024 3 minuty
Tereza Kotilová
Pod značkou BRIO vám představujeme švédskou firmu, která se zabývá výrobou dřevěných hraček. Historie značky BRIO začíná v roce 1884 v Osby, kde pan Ivar Bengtsson v 18 letech začíná s prodejem pletených košů. Jeho podnikání se daří, a tak v roce 1907 vzniká první hračka – dřevěný koník. Postupně jeho sortiment roste a hračky se stávají jeho důležitou součástí.

Tradiční švédská značka BRIO - dřevěné vláčky pro každé dítě

Tradiční švédská značka BRIO

Z výrobků společnosti BRIO jsou na českém trhu nejoblíbenější vláčkodráhy a jejich příslušenství. Právě tato značka začala vyrábět dřevěné vláčky a dráhy jako první na světě. V roce 1958 představila miniaturní dřevěnou železnici s několika sadami vláčků a příslušenstvím, která sklidila úspěch po celém světě. Všechny děti zatoužily po dřevěné vláčkodráze BRIO. A tak se původně malý rodinný podnik rozrostl do velké globální společnosti s pobočkami po celém světě. 

BRIO si zakládá nejen na prémiové kvalitě, ale také na filozofii ohleduplné k přírodě. Od roku 2014 jsou všechny dřevěné hračky vyráběny z FSC certifikovaného dřeva. To znamená, že veškeré použité dřevo k výrobě finálního produktu pochází z odpovědně spravovaných lesů a je možné dohledat jeho původ. Pro značku BRIO je také charakteristická dlouhá trvanlivost, se kterou se hračky dědí z generace na generaci.

Vláčkodráhy BRIO
 

Sady vláčkodráh BRIO pro začátečníky

Ideální pro začátek je vybrat některou ze sad, ve které najdete koleje, vláčky, závory, strojvůdce a dokonce i tunel. Velmi oblíbená je sada vláčkodráha s osobním vlakem, závorami a silničním přejezdem, která obsahuje díly pro sestavení dlouhé dráhy kolejí včetně přejezdů a nástupiště. V naší nabídce najdete také oblíbenou vláčkodráhu s mostem a nástupištěm. Děti s nadšením oceňují to, že součástí sady jsou i malé figurky, se kterými si mohou hrát


 

Mašinky BRIO jdou s dobou

Mašinek není nikdy dost! Značka BRIO nezůstává pozadu, ba naopak vždy posouvá laťku kupředu. Původní tradiční vláčky doplňují vlakové soupravy na dálkové ovládání, se kterými zažijete akční jízdu vpřed i vzad. Lokomotivy mají také světelné a zvukové efekty, což přinese dětem opravdový zážitek ze hry s vláčky. Mašinky lze také ovládat pomocí tlačítka přímo na mašince, což potěší nejvíce malé děti. Jako pohon potřebujete 2 baterie AAA. 

Novinkou mezi vláčky na baterky je parní lokomotiva s realistickými parními efekty, světlem, nákladním vozem a nákladem. Vodu do lokomotivy doplníte nákladem z nákladního vozu. Sledujte, jak z komína vychází bezpečná pára na dotek a užívejte si zážitek ze hry. 

BRIO vláčky na elektrický pohon

Oblíbená je elektrická lokomotiva, která se nabíjí přes USB. Vagónky dokáže tahat po kolejišti přibližně devadesát minut. Mašinka jezdí vpřed i vzad, před ničím se nezastaví, strmě stoupá do kopce a zvládá prudké sjezdy s lehkostí. Velkou výhodou je, že není potřeba neustálé kupování nových baterií. Vláček večer dobijete přes USB kabel a druhý den máte vláčkodráhu připravenou na další divokou jízdu.
 

 

Doplňky k dřevěným vláčkům BRIO

Dřevěnou vláčkodráhu můžete rozšiřovat i o doplňky a příslušenství. V nabídce Agátina světa najdete výhybky, nádraží, tunely a další různé věci. Tím se stává z vláčkodráhy úžasná hračka, u které je zaručeno, že se k ní děti budou neustále vracet. Jakmile postaví svoji vysněnou dráhu, dokáží si hrát celé hodiny a dny. Doplňky jsou velmi oblíbené, protože pozdvihou hru s vláčky o další úroveň. Navíc je to krásný dárek, který udělá opravdovou radost!
 

 

Húú húú, vezeme vám speciální slevu 15 %

Húúú, húúú vezeme vám speciální slevu 15 % na všechny produkty značky BRIO, která platí až do 31. 1. 2024 či do vyprodání zásob. Ulovte si oblíbené kousky od značky BRIO za výjimečnou cenu dřív, než vám ujedou. 
 
BRIO sleva 15 %

Značka BRIO ví, že hra je důležitá pro rozvoj a tvořivost dětí, ale mnohdy i dospělých. A to je důvod nikdy si nepřestávat hrát.
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.