Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak vybrat vánoční dárky pro tříleté děti?

Jak vybrat vánoční dárky pro tříleté děti?

Tipy na vánoční dárky pro děti 20. 10. 2019 3 minuty
Kristýna Křížová
Tříleté dítě již často docela přesně ví, co chce, co ho baví a zajímá. My rodiče ale chceme najít takovou hru či hračku, která dítě bude nyní bavit, ale současně nechá pootevřená dvířka pro rozvoj jeho představivosti. Podívejte se, jaké vánoční dárky pro děti volíme my v Agátině světě.

Přemýšlíme, tvoříme a poznáváme

Tříleťáci jsou doslova jako houby. Absolutně samozřejmě vstřebávají každý poznatek, každou zkušenost. Jakmile objeví určitý princip, jdou rychlostí světla k vyšší a vyšší náročnosti. Jakmile objeví nové možnosti tvoření, bývá jejich fantazie k nezastavení a jejich výtvory naprosto originální. Proto bychom tříletým šikulům pod stromeček nadělili zcela jistě logickou prostorovou hru inspirovanou indiánskými totemy. Nabízí mnoho úloh k řešení a současně slouží jako pestrá dřevěná stavebnice.
Těm, kteří tíhnou k tvoření, bychom nabídli skvělá kreativní razítka s motivy českých lesních zvířátek. Děti s nimi mohou nejen tvořit obrázky, ale společně můžeme zvířátka pojmenovávat, povídat si o tom, ja žijí, čím se živí či jak se jmenují jejich mláďátka.
 

 
Děti, které jsou spíše klidnější povahy, naopak vyhledávají koncentrovanější aktivity, ve kterých nalézají řád. Skládání puzzle patří mezi ně. Kromě příjemné atmosféry, kterou při děti skládání oceňují, nabízejí puzzle skvělou příležitost k rozvoji vnímání detailů i celku. Chcete-li děti nejen uspokojit výběrem hezkého a kvalitního puzzle, ale ještě je navíc i překvapit, vyberte hmatové puzzle s kožíšky vyobrazených zvířátek.

 

 

Páni kluci

Bez vláčků by to nešlo... Někdy se nám, rodičům, zdá, že děti nemají trpělivost a u ničeho nevydrží. Vláčky však mají na většinu chlapečků kouzelný vliv. Dokáží se na dlouhé hodiny zabavit stavěním kolejí, mostů, tunelů, sestavováním a vozením předlouhých vlakových souprav. Přirozeně nevnímají, že třeba právě díky hraní s vláčky trénují svou prostorovou představivost. Vláčky jsou tedy správnou volbou pod stromeček. Přečtěte si, jak je vybrat, v našem článku (obsahuje i tipy pro holčičky :-).
 

 
Druhá skupina chlapečků miluje vše motorové. Využijme této jejich vášně a nabídněme jim dárek, který je posune zase o něco dál. Unikátní stavenice Discovery car jim ukáže, jak auto funguje. Sada autíček od magnetické stavebnice SmartMax jim zase umožní sestavovat různé druhy osobních i užitkových aut a motivuje je i k hře se stavebnicí jako takovou. Novinkou od značky SmartMax je Můj první totem, která dětem nabízí hned několik aktivit. Poznávají barvy, zvířátka, tvary a především se seznamují s kouzlem  magnetů. 


 

 

Slečny, pojďte dál!

Nechceme děti zbytečně rozdělovat na dva odlišné světy, modrý a růžový. Nemálo holčiček si s chutí hraje s vláčky a nemálo chlapečků se cítí dobře ve světě vaření a pečení. Pro ty, jejichž svět fantazie se hemží něžnými princeznami, či kteří mají radost z toho, když pro druhé mohou připravit chutný oběd nebo výtečnou svačinku, máme samozřejmě řadu tipů. Pokud vaše holčička touží po kuchyňce, přečtěte si, jak ji vybrat, v našem článku.

Roztomilé princezny s krásnými šaty si holčičky mohou sestavovat v praktické magnetické knize, která se hodí i s sebou na cesty. Malí kuchtíci zase mohou dát průchod své fantazii a tvořivosti v designově zdařilých dřevěných kuchyňkách, které stejně jako magnetické knížky vyrábí šikovná francouzská značka Janod.
 

 
Co je víc, než žít svůj sen? Pro nás dospělé je to někdy už těžké. Tím spíš víme, že je třeba dát dětem přiležitost si svůj život zkoušet, prožívat, přehrávat... Jsme proto šťastni, že jsme pro vaše děti objevili tento kreativní domeček od ekologické značky PlanToys. Děti ho mohou velmi snadno poskladát na mnoho způsobů: jako klasický domek, domek moderní či přímo futuristický a nebo ho rozdělit na dva menší domečky pro panenky. Domečků je mnoho a často je těžké vybrat ten pravý. Připravili jsme článek, který vám pomůže rozhoudnout.
 
 

 

Hledáte tipy na vánoční dárky pro menší či větší děti? Tady jsou:

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 1000,-