Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog I malá pomoc je velká radost! Pomáhejte s námi.

I malá pomoc je velká radost! Pomáhejte s námi.

Agáta pomáhá 1. 10. 2018 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Už od malička učíme děti konat dobro a pomáhat ostatním. Někdy stačí opravdu málo, abychom pomohli naplnit a realizovat touhu těch, kteří to nejvíce potřebují. Dobrý skutek dokáže změnit svět kolem nás - projasní šedivé všední dny, posílí mezilidské vztahy, otevírá cestu srdce k srdci.

Agátin svět se proto zapojil do výzvy přispět na dobrou věc. Je to nejúčinnější způsob, jak ovlivnit druhé a spojit své síly, schopnosti a možnosti. Přispějte s námi projektu Radost dětem, který pomáhá těm, kteří to nejvíce potřebují. Každý z nás se může dostat do složité životní situace a nemusí to být naší vinnou. I zakladatelky Agátina svět Kristýna a Lucie mají svůj příběh, a proto jim není lhostejný osud druhých. 

Kristýna vypráví: "Když bylo Lucii 22 let, poprvé se u ní objevilo hematoonkologické onemocnění. Vše perfektně zvládla, avšak o pět let později se nemoc ohlásila znovu. Lékaři tentokát museli nasadit tvrdší léčbu, zahrnující i transplantaci kmenových buněk. Kvůli ní byla Lucie celý měsíc v izolaci v nemocničním pokoji. Nemohla jsem pro ni nic zásadního udělat a jediné, co bylo možné, bylo chodit za ní, snažit se zkrátit jí ten předlouhý čas hospitalizace a vnést do nemocniční atmosféry trochu dobré nálady. Přinesla jsem jí třeba puzzle o 1000 dílcích, které pak skládala, nebo jsem na pokoj nosila hry, které jsme spolu hrály. I proto jsme s Lucií zcela přirozeně vyslyšely výzvu Kateřiny Wich a připravily pro děti, kterým její Radost dětem pomáhá, tento projekt."

Projekt Radost dětem

Lucie dále vysvětluje: "O projektu a Kateřině Wich jsme se dozvěděly prostřednictvím webu MladyPodnikatel.cz. Jeho cílem je inspirovat podnikatele, zejména z oblasti e-commerce. Inspirací nemusí být jen to, jak své podnikání rozvíjet, ale i to, jak jeho prostřednictvím pomoci potřebným. Tento přístup je Agátinu světu velmi blízký. V průběhu celého roku pomáháme darováním her mateřským školám či organizacím pracujícím s dětmi. Když nás tedy Jiří Rostecký z MladyPodnikatel.cz oslovil, zda bychom nechtěly pomoci i Radosti dětem, neváhaly jsme."

Kristýna doplňuje: "Záměr Kateřiny Wich zajistit pro dětská hematologická a onkolická odělení hry a stavebnice, které pomohou dětem strávit dlouhý čas hospitalizace smysluplněji, při hře zapomenout na to, kde jsou, či prožívat radost z poznávání nového, nás nemohl neoslovit.

Rozhodly jsme se však k tomu přistoupit trochu jinak. Jen vybrat hry a stavebnice a věnovat je do nemocnice se nám zdálo být příliš malou kapkou v moři. Napadlo nás tedy, že bychom mohly zkusit aktivovat celou komunitu, jejíž jsme součástí. Agátin svět je jen dílek mozaiky. Na jejím začátku jsou tvůrci her a stavebnic. Na konci jsou naši zákazníci, rodiče dětí, jejichž vrstevníci prožívají těžký čas hospitalizace a léčby."

Na svět přišel projekt, který má více částí a díky kterému Agátin svět snad dokáže vybavit všech 8 dětských onkologických oddělení u nás. 

Fáze projektu

  1. Agátin svět společně s Kateřinou Wich vybere a jako svůj dar věnuje vstupní soubor her a stavebnic (v hodnotě 13 407 Kč).
  2. Oslovíme výrobce či distributory vybraných her a stavebnic, aby se k nám připojili navýšením daru: ke každé hře či stavebnici, kterou Kateřina pro děti do nemocnic vybrala, mohou připojit několik dalších kusů těchto her. Naši partneři přispěli hrami a stavebnicemi v hodnotě více než 43 193 Kč.
  3. Od 1. 10. 2018 můžete vy, zákazníci našeho e-shopu, přidat ke své objednávce charitativní voucher v libovolné hodnotě a věnovat tak malý obnos dle svého rozhodnutí. Od spuštění projektu 1. 10. 2018 jste zatím věnovali 69 462 Kč (pravidelně aktualizujeme).
  4. Od 15. 11. 2018 do vánoc budou v našich sedmi prodejnách umístěny transparentní kasičky Radosti dětem. Za peníze takto věnované našimi zákazníky pořídíme další hry a stavebnice.
  5. 10. 11. 2018 díky vaší velkorysosti vyhlašujeme další cíle projektu Agáta pro Radost dětem: chceme společně s vámi věnovat hry a stavebnice v celkové hodnotě více než 180 000 Kč.Těší nás, že náš projekt se zatím setkává s velmi pozitivními reakcemi. V tuto chvíli nám již pomáhá ostravská firma ShopSys, která vytvořila náš e-shop a která bere na svá bedra polovinu nákladů na programování charitativních voucherů, a agentura Narrative Media. Dalšími partnery jsou:

        
Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-