Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vánoční příběh Agáty a Matěje: Píšeme dopis Ježíškovi

Vánoční příběh Agáty a Matěje: Píšeme dopis Ježíškovi

Tipy na vánoční dárky a tvoření 21. 11. 2023 5 minut
Tereza Kotilová
Ahoj rodičové, tady Agáta a Matěj. Do adventu zbývá už jen pár listopadových dní. Jupíííí jááááu. My už se tak moc těšíme. A tak už je nejvyšší čas utřídit naše myšlenky, které přeneseme na papír a uděláme z nich skutečná přání. Ten papír pak zamotáme do ruličky, ovážeme zlatou stužkou, a dáme s lucerničkou za okno Ježíškovi, aby si ho vyzvedl a měl čas nám všechna naše přání splnit. Máme pár nápadů, jak se při psaní dopisu Ježíškovi kreativně vyřádit na maximum a taky tipy, co do takového dopisu Ježíškovi vůbec napsat. Tak se pojďte inspirovat.

Píšeme dopis Ježíškovi

Jak napsat originální dopis Ježíškovi?

Na psaní dopisu Ježíškovi se vždycky tak moc těšíme. Ta naše přání už jsou tak nějak víc na dosah a tajně doufáme každý den až do Štědrého dne, že nám je Ježíšek splní. Letos už jsme velký, takže už pár slov Ježíškovi i napíšeme, ale ne všechna naše přání jdou vyjádřit slovy, tak ty pro změnu namalujeme.

Když jsme byli menší, psali jsme dopis Ježíškovi společně s maminkou. Co jsme zvládli, to jsme nakreslili. Pro některá přání jsme doma našli tematická razítka či nálepky, a zbytek jsme si vystříhali z katalogů hraček či tak různě z časopisů, kde jsme zahlédli něco, co by nám pod stromečkem udělalo radost. Ta razítka a samolepky jdou také krásně zakomponovat do textu, pak vznikne velice originální malované čtení, které se bude Ježíškovi jistě líbit a hezky se mu bude číst. A protože maminka říkala, že Ježíšek v plnění přání nekouká jen na to, zda jsme byli hodní, ale přihlíží také k originalitě dopisu, tak se každý rok fakticky hodně snažíme.

👉 Chcete taky originální dopis Ježíškovi? Stáhněte si ten náš.

Dopis Ježíškovi - stahuj ZDARMA

TIP od Agáty: Pokud jste si u nás v Agátině světě v poslední době objednali balíček, určitě vám přišel i náš zimní katalog plný hraček Djeco, který lze pro vystřihování a psaní Ježíškovi parádně použít. I my z něj možná něco vystřihneme a nalepíme do letošního dopisu. Viděli jste tam ten nádhernej domeček pro princezny a víly Tinyly? Nebo ten nedobytný černý hrad pro všechny nebojácné rytíře?


 

Tipy na přání Ježíškovi

Pokud jste ještě s dětmi dopis Ježíškovi neposlali a ony třeba stále váhají, o co si Ježíškovi napsat, tak pro vás máme pár tipů, co letos nebude chybět v našich dopisech.

Agátiny tipy na vánoční dárky pro holky

Já bych úplně nejvíc nejradši našla pod stromečkem nějaké hodně zábavné kreativní tvoření, které mě pohltí na fůru času. Ráda teď navlékám korálky, tak sada na výrobu šperků a také mě moc zaujalo třpytkování.

Pak bych si hrozně moc přála roztomilé miminko na hraní, kterému bych mohla zpívat ukolébavky na dobrou noc a nosit ho všude s sebou. Láskyplně bych ho chovala tak, jako chovala maminka mě, když jsem byla malá. A každý den bych ho převlékala a krmila.

Agátiny tipy na vánoční dárky pro holky
 
Jelikož mám ráda četbu s maminkou, potěšila by mě knížka s pěknými příběhy. Slyšela jsem o překrásné knížce Mušlenčiny léčivé pohádky pro dětskou duši. Stejně tak si ráda zapisuji, tak poprosím Ježíška o tajný deník na zámeček s magickým perem. Prý pak napsaný text dokážu přečíst pouze já, takže Matěj se mi už nebude posmívat, co si tajně zapisuji.

A abych mohla vtáhnout do mých her i maminku s tatínkem, určitě by byla super nějaká společenská hra, která perfektně zabaví nás všechny a užijeme si čas společně a spoustu legrace k tomu.


 

Matějovy tipy na vánoční dárky pro kluky

Já si teď dost ujíždím na postavičkách Arty Toys, znáte je? Moc by se mi líbil pirát Sam Parrot, který by zaujal čestné místo v mé bohaté nástěnné sbírce. Rád bych se všemi mými piráty vyplul na širé moře a užil si s nimi pořádné dobrodružství, k tomu by se mi hodila ta suprácká dřevěná pirátská loď. Všiml jsem si, že koupí celého balíčku by to měl Ježíšek výhodnější a já piráta navíc. To by bylo žúžo.

Píšeme dopis Ježíškovi: Arty Toys

Jelikož piráty fakt zbožňuju, a jednou bych jím chtěl být, tak pokukuju po kreativní sadě na výrobu pirátské šavle, to bychom si mohli vytvořit společně s tátou. Určitě by ho to bavilo stejně jako mě. A taky mám rád všechny možné karetní hry, hrozně mě baví vyhrávat nad Agátou.

No a když mi nevyjde to pirátství, budu astronautem. Takže nutně potřebuju nastudovat celý vesmír, postavit si raketoplán a můžu vyrazit vstříc novému vesmírnému dobrodružství.


 

Nezapomeňte na předvánoční úklid hraček

Doufáme, že jsme vás třeba inspirovali a snáz teď s dětmi proměníte jejich myšlenky ve skutečná přání. Jóó a nezapomeňte na předvánoční úklid hraček, ať se ty nové mají kam vejít. To my každý rok děláme. Zvažte také, zda nové hračky od Ježíška budou vejít do současného dětského pokojíčku a zda není na místě, některé hry, které děti již s vyšším věkem nebaví, poslat dál.
 

Agátin TIP na dobrý skutek

My každý rok s maminkou a tatínkem zabalíme krabici, do které uložíme hračky, se kterými už si nehrajeme, ale přesto jsou stále ve skvělé kondici. Děláme to rádi, protože si uvědomujeme, že ne každé dítě má tu možnost, žít tak šťastný dětský život, jako my. Krabice pak odnášíme do našeho místního komunitního centra, kde je předávají dál, dětem, které bohužel neměli takové štěstí slavit plnohodnotné Vánoce, a naše hračky jim udělají velkou radost. Děláte to také? Pokud ne, zkuste nějaký podobný dobrý skutek společně s dětmi vymyslet. Vždyť Vánoce jsou pro to jako stvořené.

Chcete udělat více dobrých skutků? Pak se podívejte na naši letošní sbírku Agáta pomáhá, v rámci které vybíráme korunky do projektu Lepší škola pro všechny.
 
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.