Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na hračky pro kojence a batolata

Tipy na hračky pro kojence a batolata

Tipy pro výběr her a hraček 3. 9. 2023 5 minut
Tereza Kotilová
Vybrat ideální hračku pro ty nejmenší děti není jednoduché. Děti v tomto období – kojenci a batolata – se velmi rychle mění a rozvíjejí a každé jede úplně jiným tempem. Jako rodiče však chceme vybrat takovou hračku, která je nejen v daný moment potěší, ale která je bude provázet a rozvíjet po delší dobu. Inspirujte se našimi osvědčenými tipy na kreativní a zábavné hračky pro ty nejmenší.

Tipy na hračky pro kojence a batolata


Kontrastní hračky: Rozvíjíme zrak

Doporučujeme vybírat první hračky pečlivě. Je důležité, aby splňovaly bezpečnostní kritéria a poskytovaly vizuální podněty. Kontrastní hračky, zejména ty černobílé, přitahují pozornost dítěte. Nechte hračku dokonale prozkoumat a až ho přestane zajímat, nabídněte další. Doporučujeme vám kontrastní hračky značky Mom’s Care. Tyto textilní hračky kombinují nejen vynikající kvalitu materiálového provedení a jedinečný design, ale navíc podporují základní smysly a jemnou motoriku dítěte. O tom, že kvalita je klíčovou hodnotou, svědčí i řada významných ocenění. 
 
Tipy na hračky pro kojence a batolata

Zajímá vás více, proč volit jako první hračku tu černobílou? Přečtěte si více o tom, jak správně stimulovat zrak dítěte v našem článku. 

Textilní hračky: Mazlíme se a hrajeme si 

Všechny textilní hračky z dílny Lilliputiens jsou ideálním dárkem pro nejmenší děti a jejich malé ručičky. Vyznačují se nápaditým designem, příjemným materiálem a především bezpečností. Každá hračka znázorňuje nějaké zvířátko a hrou s nimi děti procvičují jemnou i hrubou motoriku, fantazii, koordinaci rukou, obratnost i prostorovou orientaci. Mezi nejnovější členy party patří mlsný dráček Joe a přátelská srnečka Stella. Které zvířátko vás zaujalo nejvíce?

Přečtěte si více o značce Lilliputiens a přesvědčte se, že je to ta správná volba dokonalého dárku pro kojence. 

Tipy na dárky pro kojence a batolata

Kousátka: Uvolňujeme nateklé dásně 

Možná si pamatujete, že jsme vám letos představovali novou ryze českou značku Mimijo, která s láskou a péčí vyrábí doplňky pro miminka. A pávě jejich chrastící silikonová i dřevěná kousátka vám můžeme jen doporučit jako skvělý dárek pro vaše nejmenší ratolesti. Mimijo od roku 2016 nabízí designové a zároveň praktické doplňky pro ty nejmenší. Všechny výrobky obsahují zdravotně nezávadný potravinářský silikon, který se perfektně hodí k uvolnění nateklých dásní a k prořezávání prvních zoubků. Produkty jsou testovány v ČR a jsou vhodné pro bezpečný kontakt s ústy dětí do 3 let. 

Značka Mimijo přichází s různými variantami – od dřevěných se silikonovými doplňky, přes kompletně silikonová až po kousátka chrastící
 
Tipy na dárky pro kojence a batolata

Dřevěné hračky: Rozvíjíme jemnou motoriku hrou 

Malé děti objevují svět velmi aktivně. Vše potřebují vyzkoušet vlastníma rukama. Je to jen dobře, protože si tak rozvíjejí jemnou motoriku, kterou budou potřebovat později, třeba až se budou učit psát. Pro rozvoj jemné motoriky u nás najdete spoustu nejen dřevěných hraček od vašich oblíbených značek jako jsou Janod, Djeco, Hape či HABA.  

Tipy na hračky pro kojence a batolata

Nezapomeňte však při výběru hračky jako dárku omrknout i naše novinky. Loni jsme vám nově v našem sortimentu představili značku Grimm´s, která zásobí trh dětských hraček fantasticky kreativními kousky. Všechny jejich hračky jsou zábavně barevné, ekologické, vysoce kvalitní a bezpečné. Hračky nejsou lakované, ale jsou ošetřené nezávadnými a šetrnými materiály jako je olej a vosk. Výhodou tohoto ošetření je i to, že při stavění všelijakých výplodů dětské fantazie jednotlivé díly nekloužou. Vybírejte motorické hračky k procvičování prvního úchopu, které jsou vhodné pro děti od narození. 

Dále jsme vás seznámili s českou značkou ELIS Design. Tato značka vám nabízí kompletní řešení pokojíčku pro vaše děti včetně edukativních montessori pomůcek. Snahou firmy je pravidelně rozšiřovat nabídku kvalitních výrobků s ohledem na přírodu, kvalitu, design, funkčnost.

Magnetické stavebnice: Procvičujeme šikovnost 

Hledáte dárek pro batole, které se začíná více zajímat o okolní svět? Vše osahává, spojuje, rozpojuje, prostě zkoumá, co jde, a co nejde? Tady byste mohli uspět s magnetickou stavebnicí SmartMax. Malé děti mohou se stavebnicemi procvičovat svou šikovnost a postupně objevovat svět magnetů, který jim později nabídne mnoho zajímavých podnětů. Mezi stavebnicemi SmartMax najdete zajímavé sestavy, které se hodí jak pro holčičky, tak pro kluky.  

Tipy na dárky pro kojence a batolata


Věříme, že jsme vám s výběrem ideální hračky pro ty nejmenší poradili. Pokud však hledáte něco jiného, věřte, že u nás je nabídka široká. Nevzdávejte to a vybírejte další hračky pro kojence a hračky pro batolata z nabídky Agátina světa.
 
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.