Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Rozvíjíme předškoláky s magnetickou stavebnicí SmartMax

Rozvíjíme předškoláky s magnetickou stavebnicí SmartMax

Rozvíjíme předškoláky 8. 4. 2022 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Magnetická stavebnice SmartMax patří mezi nejžádanější hračky pro malé děti. Je to jednoduchá stavebnice, která zabaví děti na dlouhou chvíli. Tyčinky i koule jsou dostatečně velké a malé děti je snadno uchopí a nehrozí nebezpečí spolknutí. Tato stavebnice je ideální pro hravý rozvoj předškoláků: potrénují si barvy, tvary, abecedu i čísla.
Rozvíjíme předškoláky s magnetickou stavebnicí SmartMax

Díky této stavebnici se děti naučí, jak fungují magnetické jevy. Jednotlivé díly drží pohromadě díky magnetům, proto je stavění se SmartMaxem jednoduché i pro malé děti, které ještě nemají tu správnou trpělivost.  Navíc rozvíjí u dětí kreativitu a jemnou motoriku. Větší děti – předškoláci si s touto stavebnicí bezpochyby pocvičí také představivost, neboť tato magnetická stavebnice umožňuje dětem sestavit téměř cokoliv. Stavby dvojrozměrné i trojrozměrné.
 

Rozvíjíme prostorovou a geometrickou představivost, připravujeme se na školu

Děti mohou postupovat od těch nejjednodušších staveb ke složitějším. Všechny sady stavebnic jsou navzájem kompatibilní. Pro menší děti doporučujeme začít se startovací sadou nebo některou ze sad, ze kterých děti skládají různé postavičky nebo zvířátka jako např. Moje první Safari, Můj první vláček se zvířátky a další. Základní sadu můžete později rozšířit o sady s krátkými a dlouhými tyčinkami či s magnetickými koulemi.

SmartMax: Rozvíjíme prostorovou a geometrickou představivost, připravujeme se na školu

Každá stavebnice obsahuje návod, kde jsou vyobrazeny jednotlivé stavby, které můžete sestavit. Fantazii a tvořivost zde děti také uplatní a zcela doporučujeme nechat dětem prostor pro vlastní projev. U mnoho budoucích povolání je fantazie předpokladem úspěchu. 

Děti trénují hrou barvy, počty a dokonce ve školkách ji používají jako didaktickou pomůcku k procvičování základních geometrických tvarů. Nebojte se do stavění zapojit a dávejte dětem otázky, díky kterým jim pomůžete jejich stavbu dále rozvinout nebo doplnit. 


I děti předškolního věku se umí zabrat do jedné činnosti na desítky minut. Osvědčily se nám kuličkové dráhy, do kterých jsou děti přímo zapálené a nevnímají okolí. S magnetickou kuličkovou dráhou si děti postaví opravdu velké a propletené hřiště trubek, do kterého spustí kuličku. Některé děti fascinuje cesta kuličky a vrací ji na start znovu a znovu, jiné zase rády sestavují dráhu pro valící se kuličku. 

Jak dál pro zkušené stavitele?

Magnety mají ideální pevnost pro snadnou montáž různých jak dvourozměrných, tak i třírozměrných konstrukcí. Každá sada SmartMax má návod, který vám ukáže základy magnetických jevů, naučí vás způsoby, jak posílit struktury, naučí vás budovat věže nebo mosty a pečlivě vám představí stavební projekty od jednoduchých až po velmi náročné. Děti pak s vaší pomocí jistě zapojí vlastní fantazii a vymyslí vlastní nápadité sestavy.

SmartMax: Stavebnice pro zkušeného stavitele

U stavění záleží hlavně na šikovnosti malého stavitele. Pokud už stavebnice SmartMax nestačí, je ideální volbou její velký bratr stavebnice GeoSmart. Tato stavebnice je určena pro děti od 6 let a nabízí nekonečné stavitelské a herní možnosti.

 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.