Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak vybrat magnetickou stavebnici?

Jak vybrat magnetickou stavebnici?

Tipy pro výběr her a hraček 1. 10. 2023 3 minuty
Tereza Kotilová
Která magnetická stavebnice přinese právě vašemu dítěti nejvíce pestrého hraní? Jak poznat stavebnici, která bude pro dítě náročná "tak akorát", bude ho bavit a díky tomu bude rozvíjet svou prostorovou představivost a konstrukční dovednost?

Jak vybrat magnetickou stavebnici?

Pro děti od 1 do 3 let

Nejmenší děti se se stavěním i s fungováním magnetů teprve seznamují. Nehrají si tak, že by stavěly něco konkrétního, většinou prostě "jen" stavějí a zkoušejí, co se stane, když... Hra je pro ně sama o sobě velkým zážitkem, který postupně zpracovávají do zkušeností. Ty jim později pomohou již stavět cílevědomě konkrétní stavby, dopravní prostředky, zvířátka...

Doporučení: Vyberte tedy dětem stavebnici, která je dostatečně neutrální (jednoduché základní díly), bezpečná a přizpůsobená pro manipulaci malými dětskými ručičkami.

Náš tip: Zvolte některou ze základních sad belgické stavebnice SmartMax. Její velké magnetické tyčky se dětem dobře drží v rukou, je naprosto bezpečná (bezpečnostní certifikace již pro děti od 1 roku) a umožňuje prozkoumávat stavění krok po kroku - od jednoduchých spojů po složitější stavby.

Pro děti od 3 do 5 let

Děti od 3 let výše již stavějí s konkrétním cílem: postavit dům, auto, zámek, kuličkovou dráhu... Je proto vhodné jim obohatit hru o prvky, díky kterým budou moci realizovat své představy. 

Náš tip: Vyšší řady magnetické stavebnice SmartMax obsahují speciální dílky, které umožňují stavět kuličkovou dráhu, vymýšlet nejrůznější druhy dopravních prostředků nebo stavět obrovské stavby a zkoumat tak přírodní zákonitosti (gravitace, statika...).

Pro předškoláky a malé školáky

Stavění je pro větší děti radost i výzva: chtěji postavit co nejreálnější zvíře, co nejsilnější dopravní prostředek nebo co nejneobvyklejší stavbu. K tomu potřebují dostatek dílů jak základních, tak i specifických tvarů. Magnety musí být dost pevné, protože děti při svém stavění testují hranice možného. Pro školáky jsou také velmi vhodné dvourozměrné (ploché) magnetické dílky, které umožňují dětem vytvářet prostorové tvary, a přitom děti nutí přemýšlet o tom, co a jak stavějí (aby stavba držela).

Magnetická stavebnice pro předškoláky a malé školáky 

Náš tip: Inovativní stavebnice GeoSmart je pro školáky jako dělaná. Krásné dílky mnoha tvarů a barev s velmi silnými magnety, doplněné o kolečka, otočné desky apod. představují skvělý základ pro realizace jakýchkoliv nápadů. Hra s magnetickou stavebnicí GeoSmart také skvěle podporuje školní látky: geometrii v ploše i prostoru, aritmetiku (zlomky), fyziku, apod.

 
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.