Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak vybrat magnetickou stavebnici?

Jak vybrat magnetickou stavebnici?

Tipy pro výběr her a hraček 8. 4. 2018 3 minuty
Kristýna Křížová
Která magnetická stavebnice přinese právě vašemu dítěti nejvíce pestrého hraní? Jak poznat stavebnici, která bude pro dítě náročná "tak akorát", bude ho bavit a díky tomu bude rozvíjet svou prostorovou představivost a konstrukční dovednost?

Pro děti od 1 do 3 let

Nejmenší děti se se stavěním i s fungováním magnetů teprve seznamují. Nehrají si tak, že by stavěly něco konkrétního, většinou prostě "jen" stavějí a zkoušejí, co se stane, když... Hra je pro ně sama o sobě velkým zážitkem, který postupně zpracovávají do zkušeností. Ty jim později pomohou již stavět cílevědomě konkrétní stavby, dopravní prostředky, zvířátka...

Doporučení: Vyberte tedy dětem stavebnici, která je dostatečně neutrální (jednoduché základní díly), bezpečná a přizpůsobená pro manipulaci malými dětskými ručičkami.

Náš tip: Zvolte některou ze základních sad belgické stavebnice SmartMax. Její velké magnetické tyčky se dětem dobře drží v rukou, je naprosto bezpečná (bezpečnostní certifikace již pro děti od 1 roku) a umožňuje prozkoumávat stavění krok po kroku - od jednoduchých spojů po složitější stavby.

Pro děti od 3 do 5 let

Děti od 3 let výše již stavějí s konkrétním cílem: postavit dům, auto, zámek, kuličkovou dráhu... Je proto vhodné jim obohatit hru o prvky, díky kterým budou moci realizovat své představy. 

Náš tip: Vyšší řady magnetické stavebnice SmartMax obsahují speciální dílky, které umožňují stavět kuličkovou dráhu, vymýšlet nejrůznější druhy dopravních prostředků nebo stavět obrovské stavby a zkoumat tak přírodní zákonitosti (gravitace, statika...).

Pro předškoláky a malé školáky

Stavění je pro větší děti radost i výzva: chtěji postavit co nejreálnější zvíře, co nejsilnější dopravní prostředek nebo co nejneobvyklejší stavbu. K tomu potřebují dostatek dílů jak základních, tak i specifických tvarů. Magnety musí být dost pevné, protože děti při svém stavění testují hranice možného. Pro školáky jsou také velmi vhodné dvourozměrné (ploché) magnetické dílky, Umožňují dětem vytvářet prostorové tvary, a přitom děti nutí přemýšlet o tom, co a jak stavějí (aby stavba držela).

 

Náš tip: Inovativní stavebnice GeoSmart je pro školáky jako dělaná. Krásné dílky mnoha tvarů a barev s velmi silnými magnety, doplněné o kolečka, otočné desky apod. představují skvělý základ pro realizace jakýchkoliv nápadů. Hra s magnetickou stavebnicí GeoSmart také skvěle podporuje školní látky: geometrii v ploše i prostoru, aritmetiku (zlomky), fyziku, apod.

 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.