Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Recenze školního batohu po roce užívání: Ergobag Prime

Recenze školního batohu po roce užívání: Ergobag Prime

Tipy pro rodiče školáků 7. 8. 2022 3 minuty
Tereza Chaloupková
Jak vypadala Vaše školní taška v první třídě, na to si pamatuje určitě každý z nás. Když budoucí prvňáček dostane první školní tašku, je to významný moment, na který se těší a také milník, který už opravdu značí, že se z předškoláka stává školák. Každý rodič by chtěl pro své dítě tu nej! Ale která je ta nej?
Recenze školního batohu Ergobag Prime

Za nás rozhodně značka Ergobag, konkrétně Ergobag Prime. Školní batoh Ergobag je určen pro žáky na 1. stupni ZŠ a ze zkušenosti mohu říct, že na minimálně první tři školní roky vydrží, i když je investice na začátku vyšší. Její kvalita a provedení slibuje udržitelnost, která k dnešnímu světu prostě patří.


 

Co máme na batohu Ergobag rádi?

V první řadě se nám líbí, že je to sice školní batoh, ale svým vzhledem a tvarem vychází z principu turistických batohů, myslí na správné rozložení váhy a má rostoucí systém, který podporuje zdravá záda dětí. Hrudní a pánevní popruh by neměl na žádném školním batohu chybět.

Recenze školního batohu Ergobag Prime

Další výhodou je, že stále drží tvar (i po vyprání v pračce) a při položení na zem je stabilní, pevně stojí. Jednoduše se otevírá a uvnitř má dostatek prostoru, který je prakticky rozdělený pro uložení všech školních potřeb. Obsahuje 2 kapsy na zip pro uložení důležitých věci, jako jsou klíče nebo peněženka, kterou můžete mimochodem zakoupit ve stejném designu. Do velké přední kapsy bez problému umístíte láhev na pití a plastový box se svačinou. Ta je také oddělena nepromokavou látkou od hlavní komory se školními věcmi.

Recenze školního batohu Ergobag Prime

Látka všech batohů Ergobag je ze 100 % vyrobena z recyklovaných PET lahví, to je cesta, kterou dětem rádi pro budoucnost naší planety ukážeme. V neposlední řadě mají na sobě aktovky řadu bezpečnostních a reflexních prvků a naimpregnovanou látku, která nebledne a udržuje barvy stále jako nové.
 Recenze školního batohu Ergobag Prime
 

Dvě věci, které rádi „vypíchneme“!

Z pohledu rodiče jsou bezkonkurenční plastové desky Ergobag, určené do batohu na učebnice a sešity, to především kvůli nízké váze. Díky nim udržíte pomůcky nepomačkané, a hlavně se vyhnete klasickým těžkým deskám s gumou, které batoh opravdu hodně přetíží!

Z pohledu školáka jsou to dva vyměňovací obrázky tzv. Kletties, které jsou přichycené na suchý zip. Osobně jsem byla zvědavá, jak dlouho na batohu vydrží, ale doposud se nám žádný neztratil. Nejen na začátku nového školního roku, si tak děti mohou batoh oživit a vy nemusíte jen kvůli motivu kupovat stále nový a nový batoh. To nemluvím o tom, že si je některé děti v rámci kamarádů vyměňují nebo alespoň na týden půjčují.


 

Bonus navíc?

Německá firma myslela také na hodiny tělesné výchovy, proto můžete v kolekci zakoupit sportovní pytel na převlečení či přezůvky, který lze ve 3 místech k batohu uchytit. Má také bezva kapsu na zip, kam si děti mohou umístit třeba obal na brýle nebo náhradní ponožky.

No a školní penál? Pro první roky ve škole praktické, dostatečný prostor na všechno psací náčiní, rozvrh hodin i kapsička na drobnosti. Vybaveno je potřebami značky LYRA, které jsou kvalitní a pro první psaní, počítání a malování prostě bezva!


 

Shrnutí a zhodnocení na závěr

Chtěla jsem najít chybu a nenašla! Možná jednu, školní batoh Ergobag je stále jako nový, a tak bude škoda ho jednou vyměnit – předpokládám, že na druhém stupni, kvůli prostoru nebo tomu, že už prostě „bude trapný“.

Trh nabízí celou škálu aktovek a školních batohů, je potřeba vybírat rozumně, každý dle svých možností a s ohledem na konkrétní dítě. Určitě bych ale ve finále nechala vybrat design školní tašky děti samotné, aby se jim taška líbila a hrdě a rády s ní do školy kráčely! To přeji ze srdce všem dětem!
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Chaloupková Tereza, maminka dvou kluků a učitelka 1. stupně ZŠ, je naší externí posilou. Sdílí s námi své pedagogické zkušenosti a radí, jak školní děti rozvíjet hravě a zábavně.