Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Terra Kids: nepostradatelná výbava do přírody

Terra Kids: nepostradatelná výbava do přírody

Tipy pro výběr her a hraček 16. 4. 2021 3 minúty
Kateřina Hrubešová
Řada Terra Kids od německé značky HABA podporuje potěšení z objevování, pohybu, a dobrodružství v přírodě. Není totiž nic lepšího než vyrazit s dětmi ven, kde můžete pozorovat krásy naší přírody. Kolekce nástrojů a pomůcek Terra Kids pomáhají dětem pozorovat vývoj a růst živých organismů zblízka hravou formou. Použijte kelímek s lupou pro pozorování brouka, dalekohled pro sledování divoké zvěře nebo kompas pro plánování svých cest. Terra Kids nabízí vše pro vaše malé průzkumníky!

Příběh Terra Kids

Německá značka HABA vytvořila kolekci outdoorových produktů Terra Kids v roce 2004. Spoluzakladatel a hlavní designér značky Terra Kids, Matthias Böck, si přesně pamatuje okamžik, kdy vznikla první myšlenka vyrábět pro děti outdoorové hračky. "Před více než 15 lety jsme navrhovali šperky pro děti. Uvědomili jsem si však, že šperky chlapce moc neosloví. A proto jsme přišli s nápadem outdoorových produktů pro chlapce ve věku od 6 do 8 let, kteří dávají přednost pobytu venku se zájmem o vše živé. Jako první jsme uvedli na trh tři výrobky Terra Kids: karabiny, dobrodružná sada s kapesním nožem a kelímek s lupou. Odezva byla velmi pozitivní - a tak vznikl základ kolekce Terra Kids." V průběhu let se kolekce outdoorových produktů stala ještě rozsáhleší a rozmanitější - těší se oblibě u chlapců, ale také i u dívek. 

Terra Kids úzce souvisí s myšlenkou brát děti vážně. Děti rády napodobují dospělé a v každé činnosti se je pokoušejí následovat. Chtějí používat opravdové nástroje, žádné hračky. Když dospělí věří dětem, že jsou zodpovědní při používání nářadí, jako jsou například nože, pily, vrtačky nebo kladiva, ukáží jim, že je berou vážně. S outdoorovými nástroji Terra Kids mohou děti i dospělí pracovat stejně. Terra Kids nejsou hračky, jsou to nástroje

Pozorujte zázraky přírody zblízka

Když přijde jaro a pupeny prvních květů se začnou otevírat, znamená to, že se příroda probouzí z dlouhého zimního spánku. Ale není to pouze příroda, která se probouzí k životu! Ohromná energie vstupuje i do těla dětí. Konečně si mohou znovu hrát venku, pozorovat kytičky a zvířátka. Děti mohou použít k pozorování berušky nebo kobylky speciální kelímek s lupou. Zvětšovací sklo pomáhá dětem pozorovat drobný hmyz zblízka! Vydejte se na zahradu a najděte vše, co potřebujete k pozorování! 

K pozorování zvěře na delší vzdálenost použijte dalekohled Terra Kids. Zvětšuje až třicetkrát a je nezbytnou výbavou na každý výlet. Další nezbytný doplněk pro malé dobrodruhy je lupa. S ní se budou děti cítit jako opravdoví vědci. 

K tomu, aby se z malých chlapců stali muži, potřebují hlavně mužský vzor. Od svých otců se učí napodobováním, učí se řešit různé situace a pozorují, jak obstarávají vše, co k životu patří. A tak ideální je, když spolu zažívají každodenní dobrodružství. Aktivity spojené s poznáváním přírody můžete společně vyrobit. Třeba ptačí budku nebo hmyzí hotel. V několika jednoduchých krocích vyrobíte a pak už jen pozorujete obyvatele vašeho domečku. 

Tip: Připravili jsme pro vás návod jak vyrobit hmyzí domeček. Inspirujte se!

Aby chlapci mohli tatínkům pomoci, potřebují své nářadí. Dětský svěrák se svorkami a tavící pistole jsou základní výbavou pro malé kutily. Navíc budou mít velkou radost, že mohou pracovat s opravdickými nástroji. 

Nepostradatelná výbava na tábor i do kempu

Během prázdnin tráví děti mnoho času v přírodě. Oblíbené jsou příměstské tábory, pobytové tábory a v poslední době je hitem kempování. S pobytem do přírody jistě oceníte tipy pro správnou výbavu. Nepostradatelnou výbavou je rozhodně baterka, která se budet hodit nejen při večerní hře.

V přírodě a zvláště na táborech, kde se často tvoří, budete potřebovat kvalitní a bezpečný nožík. V kolekci Terra Kids si můžete vybrat kapesní nožík Opinel, který má zaoblenou špičku a bezpečnostní dvojitý kroužek zabraňující  náhodnému otevření či zavření. Můžete zakoupit samostatně nebo v sadě s LED světlem, lupou a kompasem. 

A co by nemělo dále chybět do kempu? Samozřejmostí je kempingová lucerna nebo lampička pro nasvícení stanu. Určitě bude čas pro zábavnou venkovní hru. Frisbee set nebo bumerang potěší nejen malé kluky a holky, ale jistě pobaví i dospělé!

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500,-