Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Co zabalit s sebou na tábor?

Co zabalit s sebou na tábor?

S dětmi do přírody 6. 7. 2023 4 minuty
Tereza Kotilová
Žádné balení není jednoduché, a co teprve to táborové? Dítě odjíždí většinou na 2-3 týdny a za tu dobu může být počasí absolutně různorodé. Tedy už jen to, jak správně nakombinovat oblečení, může být velký oříšek. A těch nezbytností, co s sebou malý zvídavý dobrodruh potřebuje, těch je taky dost. Nemějte strach. Naštěstí jsme tu my, a my vám s balením na tábor pomůžeme, aby vám šlo lépe od ruky. Jdeme na to!

Co zabalit s sebou na tábor?

Do čeho zabalit?

Prvně se naskytne otázka, do čeho to všechno zabalit? Doporučujeme volit větší batoh s dostatkem úložného prostoru, několika kapsami a třeba i praktickými poutky na uchycení důležitých cestovních pomůcek. Takový batoh totiž dítě využije nejen na zabalení věcí s sebou na tábor, ale také přímo na něm v rámci puťáku.
 

 

Praktické vychytávky na tábor

Na každém druhém táboře totiž takzvaný puťák probíhá. Děti sbalí na několik dní a vydávají se na putování přírodou, kde plní různé úkoly. S sebou na takovouto výpravu potřebují nejen oblečení, ale různé vychytávky, které jim plnění úkolů usnadní. Hodit se bude určitě kvalitní kompas, který vždy ukáže správný směr cesty, praktický kapesní nožík na vyřezávání lodiček ze dřeva i krájení chleba, kapesní lupu, díky které táborník odhalí každého nezvaného návštěvníka stanu či dalekohled na přiblížení vzdálenějších zajímavých bodů.

Na takovém putování přírodou se vždy může stát nějaká nepříjemná nehoda. Ať už dojde na odřená kolena či k horšímu zranění, bude se hodit cestovní lékarnička, ve které vaše dítě najde vše potřebné pro základní ošetření zraněného. 

Agátin TIP: Víte, co znamená KPZ? Přeci krabička poslední záchrany. My v Agátině světě máme jednu ve stylu Rychlých šípů.
 

Vychytávky na tábor


Dobrou noc

Hodně záleží, jaký tábor pro své děti zvolíte, ale v klasickém stanovém táboře bude vaše dítě na spaní potřebovat spacák. Stejně tak ho využije i na puťáku, kde se často spí pod širákem. Proto je důležité, aby v něm bylo nejen teplo, ale také aby byl lehký a skladný.
 

Pauza na sváču a zapsání zážitků

Dodržovat pitný režim, to se musí! Vybavte svého dobrodruha kvalitní lahví na pití ze zdravotně nezávadných materiálů. Velikost zvolte podle toho, jak velkého velblouda na tábor vypravujete. Můžeme doporučit značku Zdravá láhev, která nabízí i kompletní svačinové sety. Malou svačinkou na cestu přeci nepohrdne žádný průzkumník přírody.

Na co nezapomenou? Vybavit táborníky zápisníkem či nějakým blokem, do kterého si budou moci zapisovat zážitky z každého dne i důležité informace pro přežití v divoké přírodě. A jestli se chcete dočkat nějakého toho psaní od vašeho dobrodruha, tak přibalte sadu dopisních papírů, které k tomuto účelu bude moci použít. Zápisník ani dopisní papíry nezaberou žádné velké místo v batohu, takže můžete oboje vždy přibalit na poslední chvíli.
 

Základní táborové vybavení zabaleno. Nyní je čas popřát malému dobrodruhovi parádní zábavu na jeho táborovém pobytu a může vyrazit. Jediné, co nás snad ještě napadá a mohlo by táborníkovi po nalezení v batohu udělat radost, je malá cestovní hra, která najde využití třeba při poledním klidu.
 
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.