Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Knihy pod stromeček pro malé i velké. Tyhle jsou skvělé!

Knihy pod stromeček pro malé i velké. Tyhle jsou skvělé!

Tipy na vánoční dárky pro děti 24. 11. 2018 4 minuty
Kristýna Křížová
Pod stromeček kniha rozhodně patří! A nejenom jedna. Slýcháváme, že dnešní děti málo čtou a dávají přednost tabletům, mobilům a počítačům. Opravdu je knihy nezajímají? Děti potřebují čtenářské vzory. Pokud vidí rodiče číst a zajímat se o knihy, vytvoří si ke knihám a ke čtení pozitivní vztah už od dětství. Vidí vás děti častěji číst knihu nebo číst si zprávy na mobilu? Utečte z digitálního světa a čtěte si s dětmi - jsou to nezapomenutelné chvíle.

3 hlavní důvody, proč číst dětem...

Lásku ke knihám se děti učí už ve velmi ranném věku, kdy dítě ještě viditelně na čtení nereaguje. Postupem času se jeho účast bude zvyšovat a zjistíte, že čtení má mnoho přínosů.

  1. Děti milují, když se jim rodiče věnují. Při čtení vytváříte pevné pouto mezi vámi.
  2. Také pomáháte dítěti rozvíjet jeho komunikační dovednosti. Vzpomeňte si, kolikrát vás žádalo dítě číst jednu knihu neustále dokola. Opakováním se rozšiřuje slovní zásoba a zároveň trénuje soustředění a paměť
  3. Knihy hrají důležitou roli v dětské fantazii a představivosti. Díky nim se jeden večer ocitnou v Alenčině kouzelném světě a další večer se vydají za zvířátky do pohádky. Každý večer se mohou stát někým jiným, být na jiném místě.

Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější dětské knihy rozdělené do čtyř kategorií podle věku. 

Knižní tipy pro nejmenší

Nechte vaše nejmenší objevovat svět v krásně ilustrovaných leporelech s prvky Montessori od nakladatelství Svojtka&Co. MINIpedie Objevujeme svět! mají pevnou vazbu a otočné nebo posuvné prvky. Děti je mají rády, zároveň mohou při prohlížení a pojmenovávání procvičit i jemnou motoriku. Každá kniha obsahuje 10 stran a 5 interaktivních prvků ke zkoumání.

Leporelo s domácími mazlíčky seznamuje zábavnou formou se zvířátky - učíme děti pojmenovávat domácí mazlíčky a následně rozvíjíme jejich znalosti o další údaje, například o názvy mláďat, potravu nebo kde zvířátka bydlí. Oblíbené je také leporelo Na stavbě, díky kterému mohou poznávat fascinující stavební stroje. Děti odpovídají na otázky typu "Který stroj nabírá do lžíce zeminu" nebo "Co se sype z míchačky" a hledají správnou odpověď. Pestrobarevné ilustrace s pohyblivými prvky rozšiřují slovní zásobu dítěte.

Do postýlky se musí s pohádkou. A každý večer s jinou! Krátké pohádkové příběhyPohádky pod polštář a Pohádky do hajan jsou plné fantazie, která se prolíná do reálného světa dětí. Pohádky děti baví, pomáhají jim rozvíjet představivost a zároveň jim otevírají oči při uvažování o tom, co je dobré a co špatné. 

Velmi oblíbenou knížkou je Kouzelná zvířátka na dobrou noc. Tato překrásně ilustrovaná knížka nabízí dvacet příběhů, z nichž každý je doplněn kouzelným poselstvím, které shrnuje jeho pozitivní myšlenku. Děti s jejich pomocí přijdou na to, jak věřit svým schopnostem, jak vytrvat, když se jim nedaří a jak si vzájemně pomáhat v rodině i mezi přáteli

Předškoláci čtou

Humorný příběh Kosprd a Telecí se těší velké oblibě předškoláků. Kniha, jejíž název zní poněkud divně, získala ocenění nakladatelství Albatros o nejlepší původní českou prózu (2012), nominaci na Magnesia litera (2014) a první místo na Zlaté stuze (2014). Malý chlapec Kosprd velmi rád pomáhá tatínkovi v dílně, ale jednoho dne je poslán do školky. Rozhodnutí rodičů se mu moc nelíbí a tak je jeho nástup provázen slzami, vztekem a lítostí. Tím příběh teprve začíná. Ve školce Kosprd potkává zkušenou předškolačku se stejně podivným příjmením Telecí. Stává se z nich nerozlučná dvojice, která vymýšlí a provádí spoustu neuvážených nápadů a příběh vrcholí útěkem ze školky.

Skvělá je také kniha Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema od Michaela Endeho, která nabízí dobrodružný příběh malého černého chlapce Jima a jeho nejlepšího kamaráda Lukáše. Lukáš je strojvůdce a vlastník dobrácké lokomotivy Emy. A když váš kamarád vlastní lokomotivu a ještě ji umí řídit, jízda za dobrodružstvím může začít!

Starší předškoláky nadchne kniha o vikingovi Tappim z pera oblíbeného polského autora Marcina Mortky. Kniha je doplněna krásnými ilustracemi, což zaručuje, že se bude dětem líbit a bude se jim dobře číst. Dvanáct krátkých a napínavých příběhů s lehkou dávkou humoru popisuje život v Šeptajícím lese od podzimu do jara, kde žijí elfové, vodníci, trollové, šprýmař Chcichotek, havrani Žvanil a Kecal a také drak. Tappi má svůj domov rád, ale jako správný viking touží po výpravách. Vypraví se zachránit svého přítele kováře Sigurda. Tappi a sob Chichotek se utkají s vojskem, potýkají se zlou čarodejnicí Skřípatou a čelí mnoho překážkám na záchranné výpravě. Jak to dopadne? Zachrání svého kamaráda?

Knihy pro malé školáky

Knížka Anička na horách autorky Ivany Peroutkové, která volně navazuje na předcházející příběhy. Tentokrát se odehrává o jarních prázdninách. Vlastně spíš zimních, je totiž teprve únor. Anička vyráží s kamarádkami na strýčkovu chalupu do Jizerských hor, kde je spousta sněhu. Nečekaně za nimi přijíždí spolužačka Katka, která je nafoukaná, protivná a nic jí nebaví. Za svou protivnost vlastně nemůže, má totiž pubertu. Společně si užíjí legraci na sjezdovce, projedou se na strejdových kobylkách, vyrobí si masky na karneval, zajdou do sauny a na konec se i s protivnou Katkou smíří.    

Kniha Pavla Šruta, Lichožrouti, získala v roce 2009 ocenění Magnesia Litera v kategorii Kniha pro děti a mládež. Ztrácí se vám ponožky? Možná leží pod postelí, možná mizí tajně v pračce, a nebo za to může Lichožrout! Nejslavnější zloděj ponožek, který nikdy nebyl dopaden. Napínavý a vtipný příběh o záhadném tvoru, který žere ponožky a z párů dělá licháče. Lichožrouti se trvale zabydlely v dětských knihovnách a staly se tak populárními, že byly zfilmovány. Ale kniha rozhodně stojí za přečtení!

Beletrie pro starší

S dětmi od 9 let se můžete ponořit do pohádkového příběhu Řeka, která teče po zpátku od francouzského autora pro děti a mládež Jeana-Clauda Mourlevata. Malý chlapec Tomek vlastní kupectví po svých rodičích. Má jediného přítele, starého moudrého vesnického písaře Išama, se kterým si chodí povídat. Jednoho dne ho v krámku navštíví krásná dívka Hannah, která chce koupit živou vodu z řeky Kžar pro svého ptáčka. V tomto okamžiku začíná Tomkovo hledání řeky Kžvar a tajemné Hannah. Vyprávění je vskutku pohádkové, autor se snaží popsat dětskou touhu po dobrodružství, mořích, pouštích a písečných dunách, přátelství a lásce. Najde Tomek tajemnou dívku Hannah?

Poslední knižní lahůdkou je Analfabeta negramotná od slovenského autora Jána Uličianského. Kniha zaujme na první pohled netradiční obálkou a názvem. Příběh vypráví o jedenáctiletileté Alžbětce Panenkové, která za svůj život nepřečetla ani jednu knihu, nechce se učit psát a číst - proto se jí říká Analfabeta negramotná. V jejím životě chybí mužský vzor a toto prázdné místo zaplňuje vzdorem. Znuděná negramotná rebelka s punkovým účesem utíká z domova na Štědrý večer a ukryje se do knihovny. Prožijte společně s Alžbětou neuvěřitelné příhody a vtipné dialogy s hrdiny světových děl, o kterých Alžběta nikdy neslyšela. Paleček, Pinocchio, Pipi Dlouhá punčocha, Harry Potter a další. Co jí chtějí?

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 3000,-