Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Knihy pod stromeček pro malé i velké. Tyhle jsou skvělé!

Knihy pod stromeček pro malé i velké. Tyhle jsou skvělé!

Tipy na vánoční dárky pro děti 9. 12. 2020 4 minuty
Kristýna Křížová
Pod stromeček kniha rozhodně patří! A nejenom jedna. Slýcháváme, že dnešní děti málo čtou a dávají přednost tabletům, mobilům a počítačům. Opravdu je knihy nezajímají? Děti potřebují čtenářské vzory. Pokud vidí rodiče číst a zajímat se o knihy, vytvoří si ke knihám a ke čtení pozitivní vztah už od dětství. Vidí vás děti častěji číst knihu nebo číst si zprávy na mobilu? Utečte z digitálního světa a čtěte si s dětmi - jsou to nezapomenutelné chvíle.

3 hlavní důvody, proč číst dětem...

Lásku ke knihám se děti učí už ve velmi ranném věku, kdy dítě ještě viditelně na čtení nereaguje. Postupem času se jeho účast bude zvyšovat a zjistíte, že čtení má mnoho přínosů.

  1. Děti milují, když se jim rodiče věnují. Při čtení vytváříte pevné pouto mezi vámi.
  2. Také pomáháte dítěti rozvíjet jeho komunikační dovednosti. Vzpomeňte si, kolikrát vás žádalo dítě číst jednu knihu neustále dokola. Opakováním se rozšiřuje slovní zásoba a zároveň trénuje soustředění a paměť
  3. Knihy hrají důležitou roli v dětské fantazii a představivosti. Díky nim se jeden večer ocitnou v Alenčině kouzelném světě a další večer se vydají za zvířátky do pohádky. Každý večer se mohou stát někým jiným, být na jiném místě.

Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější dětské knihy rozdělené do čtyř kategorií podle věku. 

Knižní tipy pro nejmenší

Nechte vaše nejmenší objevovat svět v krásně ilustrovaných leporelech s prvky Montessori od nakladatelství Svojtka&Co. MINIpedie Objevujeme svět! mají pevnou vazbu a otočné nebo posuvné prvky. Děti je mají rády, zároveň mohou při prohlížení a pojmenovávání procvičit i jemnou motoriku. Každá kniha obsahuje 10 stran a 5 interaktivních prvků ke zkoumání.

Leporelo, ve které mohou děti objevovat život roztomilých mláďátek, seznamuje zábavnou formou se zvířátky - učíme děti pojmenovávat zvířátka a názvy jejich mláďat, následně rozvíjíme jejich znalosti o další údaje, například o potravu nebo kde zvířátka bydlí. Oblíbené je také leporelo Na stavbě, díky kterému mohou poznávat fascinující stavební stroje. Děti odpovídají na otázky typu "Který stroj nabírá do lžíce zeminu" nebo "Co se sype z míchačky" a hledají správnou odpověď. Pestrobarevné ilustrace s pohyblivými prvky rozšiřují slovní zásobu dítěte.

 

Pohádky na dobrou noc

Do postýlky se musí s pohádkou. A každý večer s jinou! Krátké pohádkové příběhy Klidný Buddha na dobrou noc a Pohádky do hajan jsou plné fantazie, která se prolíná do reálného světa dětí. Pohádky děti baví, pomáhají jim rozvíjet představivost a zároveň jim otevírají oči při uvažování o tom, co je dobré a co špatné. 

Velmi oblíbenou knížkou je Kouzelná zvířátka na dobrou noc. Tato překrásně ilustrovaná knížka nabízí dvacet příběhů, z nichž každý je doplněn kouzelným poselstvím, které shrnuje jeho pozitivní myšlenku. Děti s jejich pomocí přijdou na to, jak věřit svým schopnostem, jak vytrvat, když se jim nedaří a jak si vzájemně pomáhat v rodině i mezi přáteli

Předškoláci čtou

Humorný příběh Kosprd a Telecí se těší velké oblibě předškoláků. Kniha, jejíž název zní poněkud divně, získala ocenění nakladatelství Albatros o nejlepší původní českou prózu (2012), nominaci na Magnesia litera (2014) a první místo na Zlaté stuze (2014). Malý chlapec Kosprd velmi rád pomáhá tatínkovi v dílně, ale jednoho dne je poslán do školky. Rozhodnutí rodičů se mu moc nelíbí a tak je jeho nástup provázen slzami, vztekem a lítostí. Tím příběh teprve začíná. Ve školce Kosprd potkává zkušenou předškolačku se stejně podivným příjmením Telecí. Stává se z nich nerozlučná dvojice, která vymýšlí a provádí spoustu neuvážených nápadů a příběh vrcholí útěkem ze školky.

Skvělá je také kniha Modrá hodina od Alžběty Dvořákové, která vypráví dobrodružný, napínavý a fantazijní příběh sourozenců na prázdninách. K dědečkovi přijíždí Martin a Eliška. Hned první večer začnou tušit, že to nebudou obyčejné prázdniny. Na dědečkově půdě totiž bydlí netopýři se svými mláďátky! Velmi brzy zjistí, že netopýři nejsou jediní obyvatelé dědečkovi půdy. Je tam s nimi živé, malé dráče, které si rádo pochutná na křížalách, houbách, malinách a dokonce pije netopýří mléko nebo dědovo pivo. Malému dráčeti je pouze měsíc, ale dokáže mluvit lidskou řečí, létat a plivat oheň. Takže to správné dobrodružství s dědečkem, netopýry a draky může začít!! Pohádka Alžběty Dvořákové je doplněna krásnými ilustracemi od Lucie Dvořákové. 

Starší předškoláky nadchne kniha o Lapuťák a kapitán Adorabl z pera oblíbeného autora Dominika Landsmana, která je plná humoru pro děti a jejich rodiče. Kniha je doplněna krásnými ilustracemi, což zaručuje, že se bude dětem líbit a bude se jim dobře číst. Chlapec Čeněk jede s rodiči k moři, kde se setká s kapitánem Adorablem lovcem odměn a zvláštních tvorů. Adorable pluje na své lodi po celém Sedmimoří, pohádkovém světě plném ostrovů. Kniha je plná příběhů, odvahy a dobrodružství.

Knihy pro malé školáky

Kniha, Medvěd Wrr Zachraň knižní svět!, od Jaromíra Štejnara a Michala Širokého je přesně taková jaká má být. Absolutně vás pohltí! V továrně na knihy jeden nešikovný poštuvní holub otevřel knihu, kterou neměl, a routekli se mu z ní piráti. Zmocnili se stroje na výrobu knih a úplně všechny příběhy se převtátili na ruby. Piráti chějí získat moc a podmanit si tak celý knižní svět! Dokáže ho medvěd Wrr zachránit?    Knížka Anička na horách autorky Ivany Peroutkové, která volně navazuje na předcházející příběhy. Tentokrát se odehrává o jarních prázdninách. Vlastně spíš zimních, je totiž teprve únor. Anička vyráží s kamarádkami na strýčkovu chalupu do Jizerských hor, kde je spousta sněhu. Nečekaně za nimi přijíždí spolužačka Katka, která je nafoukaná, protivná a nic jí nebaví. Za svou protivnost vlastně nemůže, má totiž pubertu. Společně si užíjí legraci na sjezdovce, projedou se na strejdových kobylkách, vyrobí si masky na karneval, zajdou do sauny a na konec se i s protivnou Katkou smíří.    

Beletrie pro starší

S dětmi od 9 let se můžete ponořit do příběhu plného fantazie Piráti ledového moře od švédské autorky dětských knih Fridy Nilsson, která je označévána jako nová Astrid Lindgrenové. Dojemný příběh dvou sester, Siri a Miki, které žijí s otcem na chudém ostrůvku kdesi v drsném severském světě. Mrazivý, fantastický a zároveň naturalistický svět není tak černobílý, jak ho vykreslují úžasné černobílé ilustracee. Je to příběh o dobru a zlu. Děti se dozvídají mnoho užitečných postřehů jako například že to co se šušká se může lišit od skutečnosti nebo se dozví, že zlo plodí jen další zlo. Je to poučný příběh, který přináší témata k zamyšlení a další diskuzi s dětmi.

Rychlé šípy nebo Hoši od bobří řeky - to jsou kniky, které ovlivnili několik generací dětí. Nakladatelství Albatros se ujalo nových vydání jeho nejznámnějších knih, které budou svou ilustrací aktraktivní i pro současnou generaci. Na pultech Agátina světa najdete např. úspěšné romány Hoši od Bobří řeky, Chata v jezerní kotlině či Dobrodružství v Zemi nikoho. Knihy nabízejí moderní design, ale stále v sobě uchovávají kouzlo minulosti, a především krásné ilustrace.

Děti se mohou těšit na příběhy party kluků, kteří zažívají různé veselé a dobrodružné příhody. Věříme, že knihy si získají i dnešní generaci dětských čtenářů. A vy, rodiče, jistě rádi zavzpomínáte po letech na dobrodružství, které jste prožívali s foglarovkami.  

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-