Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Čteme s Agátou: Knihy s vánoční tematikou

Čteme s Agátou: Knihy s vánoční tematikou

Čteme s Agátou 28. 11. 2023 2 minuty
Tereza Kotilová
Přinášíme vám osvědčené tipy na knihy s vánoční tematikou. Ty mohou pomoci nejen s navozením atmosféry, ale stejně tak i s vysvětlením Vánoc i těm nejmenším dětem. Předčítejte jim, jaké tradice a zvyky se o Vánocích dodržují, a jak kouzelná doba to vlastně je. Všechny knížky, které vám tu zmíníme, přispívají k rozvoji dětské fantazie. Ve výsledku je totiž zcela na dětech, jak si kouzlo Vánoc představí. Tak zapalte svíčku, zachumlejte se pod peřinu a pojďte si číst a snít o Vánocích!

Čteme dětem: Knihy s vánoční tematikou

Vánoční čtení pro nejmenší

Asi nejvíc kouzelné je prožívat první Vánoce s našimi nejmenšími členy rodiny, kteří už jsou dostatečně velcí na to, aby tuto krásnou dobu vnímali. Je na vás, jak pojmete jejich první seznámení s Vánoci, ale právě knížky by vám to mohly usnadnit, protože knížky přece děti milují! V Agátině světě máme knížky i pro děti, které zatím číst neumí, ale umí prohlížet, pojmenovávat a ptát se. Společně tak můžete listovat a povídat si o Vánocích každý den.

Úplně pro ty nejmenší máme zvukovou knížku Vánoční koledy. Stačí, aby dítě zmáčklo tlačítko na každé stránce, která je nádherně ilustrovaná, a rozezní se známá česká koleda.

Pro malé ručičky malých dětí je také skvělá velká obrázková knížka s pevnými listy Co se děje o Vánocích, kde každá stránka přibližuje vánoční činnosti v různém prostředí.

Klasikou pro malé dětké ručičky jsou pohyblivé interaktivní knížky z nakladatelství Svojtka vhodné pro děti už od 1 roku nebo oblíbené interaktivní knížky od známé značky Albi.

Česká klasika mezi vánočníni knížkami

Upřednostňujete českou klasiku před trendy z Ameriky a ze světa, které se na nás valí ze všech stran? Pak vás bude bavit typicky česká knížka Ježíšek. Zkraťte dětem čekání na Ježíška 11 kapitolami o vánočních tradicích, které narození Jezulátka provázejí. V knize také najdete pár voňavých receptů a tipů, jak vánočně vyzdobit dům. Bez toho by přeci nebyly ty pravé Vánoce.    
 
Knížky o Vánocích - Ježíšek

Dalším tipem z české klasiky je knížka vhodná i pro první čtení Vánoční tramvaj. Je vánoční tramvaj obyčejná, nebo ne? Venku sněží, prvňáček Víťa se těší na Ježíška a na tatínka, který se vrací domů z daleké ciziny. Vánoce oslaví všichni tři spolu! Večer, než Víťa usne, ještě vyskočí z postýlky, aby se podíval na konečnou stanici pod okny. Víťa má totiž rád tramvaje – a zrovna jedna přijíždí! Když zastaví, pan řidič vystoupí, jde k blízkému křoví a jakoby s někým mluví. Druhý den se vše opakuje. Kdo se skrývá v houští? A co se Víťovi přihodí v čarovném předvánočním čase?

Adventní knížka pro Ježíška vás velice hravě provede čtyřmi adventními týdny, které představují čtyři svíčky na adventním věnci. Slovo advent děti již možná znají, hlavně díky čokoládovým adventním kalendářům, ale jaká tajemství a dobrodružství opravdu tohle slovo skrývá? To se dozvíte právě v této nádherné knížce od českých autorů.

   

Kouzelné vánoční příběhy

Jaké je to pravé poselství Vánoc? Pokoj lidem dobré vůle! Malý František se na Štědrý den vydá pro betlémské světlo. Cestou potká pana Dobrejšku, kterému někdo ukradl kytici, kterou chtěl věnovat svojí ženě. Františka hned napadne, jak by mohl panu Dobrejškovi pomoct, aby starý pán neztratil o Vánocích víru v dobré lidi… A protože jsou Vánoce, určitě všechno dobře dopadne! Poutavý vánoční příběh Zachráněné Vánoce je knížka vhodná pro děti od 5 let.
 
Kouzelné vánoční příběhy: Zachráněné Vánoce
  
Další poutavý vánoční příběh si můžete přečíst v knížce Stopa od světoznámé autorky Holly Webbové. Amelie prozkoumává veliký starý dům, kde její rodina tráví Vánoce, když v podkroví najde ukrytý deník. Psal si ho chlapec, který se snažil pečovat o opuštěné vlče. Než si to Amelia stačí uvědomit, je přenesena do mrazivého světa ze stránek deníku.

Máte rádi dávné vánoční příběhy z Betléma? Ty vypráví nádherně ilustrovaná knížka Jedné noci ve chlévě... Uprostřed kopců, v blízkosti Betléma je stavení a v něm čeká starý volek na svého pána. Najde se uvnitř dostatek místa pro nečekané cestovatele, kteří hledají útočiště před chladnou a větrnou nocí?


Pokud vaše děti nejen rády čtou, ale i tvoří, malují, vystřihují, lepí či skládají, zkuste nějaký náš pracovní vánoční sešit.
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.