Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak vybrat vhodný studentský batoh?

Jak vybrat vhodný studentský batoh?

Tipy pro rodiče školáků 1. 8. 2019 2 minuty
Kristýna Křížová
Výběru školního batohu či aktovky pro prvňáčky jsme zvyklí věnovat velkou pozornost. I větší děti na 2. stupni ZŠ si ji však zaslouží. S příchodem puberty projdou růstovým sprintem a to je doba, kdy je třeba zdravému vývoji jejich zad - a tedy výběru vhodného školního batohu - věnovat dostatečnou pozornost. Jak na to?

Obchody dnes nabízí nepřeberné množství školních aktovek a batohů, až je obtížné se v nabídce orientovat. Každá školní taška má svá specifika, odlišný design. Hlavní rozdíl je zásadně v kvalitě, na kterou je potřeba se zaměřit. Představíme vám pár základních bodů, kterými je dobré se řídit při výběru vhodné školní tašky i pro větší děti a studenty.
 

Tipy pro správný výběr školního batohu

Abychom vám výběr trochu usnadnili, připravila Kristýna pro vás praktické rady a tipy, na co si dát při výběru pozor. 

  • Kupujte zásadně školní nebo studentské batohy. Nebývá výhodné pořídit levnou tašku s atraktivním designem v tržnici. Ty jsou často vyrobeny z nekvalitních materiálů a také nesplňují základní bezpečnostní podmínky. Doporučujeme pořizovat školní batoh ve specializovaných prodejnách.
  • Dítě bude nosit školní batoh na zádech každý den a samotná váha učebnic a sešitů je značná. Vybírejte batohy o hmotnosti do 1 kg.
  • Bezpečnost na prvním místě! Reflexní prvky by měly být zakompované do designu batohu. Reflexní prvky zvyšují viditelnost dítěte za tmy až na 200 metrů.
  • Vybírejte školní batoh podle věku a velikosti dítěte. Vždy vyzkoušejte batoh na dítěti, že perfektně sedí.
  • Mějte na mysli, že ve školním batohu nejsou jenom učebnice a sešity. Uvnitř se často nachází svačina, láhev, počítač, telefon a jiné. Proto doporučujeme, aby batoh měl dostatečný počet kapes a přihrádek
  • Design hraje důležitou roli, proto zapojte děti do výběru batohu. Finální rozhodnutí je samozřejmě na vás, ale zkuste najít kompromis a domluvit se na nadčasovém designu. Určitě netoužíte investovat do batohu každých pár měsíců!

Jestliže školní batoh splňuje tyto základní požadavky, máte vyhráno!

Doporučujeme

Při výběru školní tašky volte zásadně ověřené a respektované značky. Jednou z nich je značka Topgal od českého výrobce. Moderní design, kvalitní a precizní zpracování stojí za úspěchem této značky. Citujme designerku této značky, Terezu Matoušovou (celý rozhovor najdete zde).


"A co studentské batohy? Starší děti mají většinou už svůj styl a vědí, co se v kolektivu nosí. 
studentských batohů v kolekcích STREET HIT se snažím uplatnit především současné trendy v barevnosti a použitých materiálech i motivech. Zařadili jsme upravené a zcela nové střihy batohů, které snad odpovídají aktuálním módním i funkčním trendům. V kolekci by tak měly být jak potištěné batohy s odvážnějšími barevnými motivy pro mladší studenty, tak i batohy v střídmějším designu pro starší studenty (např. středoškoláci). Ti právě velmi často vnímají batoh především jako módní doplněk hodící se k oblečení, nikoliv pouze jako „zavazadlo“. I proto jsem se u několika kousků snažila využít materiály zajímavé např. svou strukturou doplněné jednobarevným nenápadným tiskem. Z pohledu barevnosti samozřejmě sleduji aktuální trendy. Jsem ženská, takže trendy hledám i ve fashion designu pro rok 2018, květinové vzory studentských batohů jsou toho důkazem."
Další skvělou značkou splňující veškeré nároky na vhodný studentský batoh je německé Coocazoo.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-