Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak vybrat vánoční dárky pro předškoláky?

Jak vybrat vánoční dárky pro předškoláky?

Tipy na vánoční dárky pro děti 21. 10. 2019 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Fantazie frčí na plné obrátky... Takový je svět předškoláků. Vánoční dárek by měl jejich fantazii podporovat. Podívejte se na naše tipy pro děti, které mají představivost spíše technickou nebo naopak příběhovou. A v neposlední řadě vyberte takový dárek, aby přinesl hezké chvíle i celé rodině - třeba společenskou hru.

Ať se to hýbe, jezdí, lítá...

Předškoláci mají hlavičky otevřené a jako houby vstřebávají poznatky, zkušenosti a zážitky. Kluky i holky fascinuje vše, co se hýbá a co je interaktivní. Proto velice oceňují chytré a variabilní stavebnice, které jim nabízejí různorodé využití a různé možnosti stavění. Můj syn se v tomto věku zamiloval do italské stavebnice s převodovými kolečky Georello. Fascinovalo ho, co vše se z ní dá postavit, že může díky zapojenému řetězu a kličce roztočit velké soustrojí. Vymýšlel si podivuhodná zařízení a k nim své vlastní příběhy.
 

Na Kreativním festivalu 2018 jsme s velkým úspěchem vyzkoušeli dřevěné kuličkové dráhy německé značky Quadrilla. Stejně tak jsou děti fascinované stavěním vesmítných vozítek z magnetické stavebnice GeoSmart.
 


 

Žiji si svůj příběh

Fantazie předškoláků není zdaleka jen technická. Dokáží roztočit nejen kolečka a vozítka, ale především příběhy. Jejich originální směs zážitků a informací ze skutečného života a čisté fantazie je pro nás rodiče balzámem na duši. "Když byly moje děti menší, milovala jsem společné hraní divadel. První podněty jsme vnášeli my dospělí. Děti se pak ale nechaly inspirovat a připravovaly nám nádherná představení, vždy jedinečná, vždy vtipná, s nečekanými zápletkami. Ačkoliv tyto kouzelné okamžiky nelze dokonale zachytit na fotografie či video, tvoří jedny z nejkrásnějších vláken našich společných rodinných vzpomínek", říká Kristýna.
 

Každé dítě má svou unikátní fantazii. Mají-li vaše děti radši větší oporu pro prožívání svých příběhů ve skutečném životě, zkuste jim místo divadla nabídnout třeba magneticku mapu světa od francouzského Janodu nebo hru na obchod od české značky Kvído. 
 


 

Život je hra, hra je život

Nejlepší chvíle s dětmi jsou ty, které strávíme spolu. Společně si hrajeme nebo tvoříme. Krása těchto chvil je v jejich neopakovatelnosti. Hra se vždy vyvíjí trochu jinak - to, co bylo pro dítě ještě včera složité, dnes hravě zvládá a začíná nám ve hře šlapat na paty. Vždy, když hrajeme společenské hry, nasmějeme se a zažíváme spolu překvapení. Milujeme hry akční, rychlé, které se dají vzít i s sebou na cesty, jako například Goblíci jedlíci, i hry přemýšlivější, jež svým krásným provedením perfektně navozují atmosféru. Mezi ně patří třeba Doba kamenná junior, která nás vždy spolehlivě přenese do dávných dob.
 

S dcerkami jsme si vždy užily i ponor do holčičího světa princezen a krásných šatů. Díky sadě s opakovatelně použitelnými samolepkami jsme oblékaly princezny a vymýšlely si jejich příběhy: z jaké země jsou, jak žijí, jakého si vezmou prince... Toto hraní nemá žádná pravidla, jen naši fantazii...

 

Hledáte tipy na vánoční dárky pro menší či větší děti? Tady jsou:

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 1000,-