Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak vybrat vánoční dárky pro předškoláky?

Jak vybrat vánoční dárky pro předškoláky?

Tipy na vánoční dárky pro děti 16. 11. 2020 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Fantazie frčí na plné obrátky... Takový je svět předškoláků. Vánoční dárek by měl jejich fantazii podporovat. Podívejte se na naše tipy pro děti, které mají představivost spíše technickou nebo naopak příběhovou. A v neposlední řadě vyberte takový dárek, aby přinesl hezké chvíle i celé rodině - třeba společenskou hru.

Ať se to hýbe, jezdí, lítá...

Předškoláci mají hlavičky otevřené a jako houby vstřebávají poznatky, zkušenosti a zážitky. Kluky i holky fascinuje vše, co se hýbá a co je interaktivní. Proto velice oceňují chytré a variabilní stavebnice, které jim nabízejí různorodé využití a různé možnosti stavění. Můj syn se v tomto věku zamiloval do italské stavebnice s převodovými kolečky Georello. Fascinovalo ho, co vše se z ní dá postavit, že může díky zapojenému řetězu a kličce roztočit velké soustrojí. Vymýšlel si podivuhodná zařízení a k nim své vlastní příběhy. Stavebnici Georello jsme ve spolupráci s Testováno na dětech otestovali. Vybrali jsme pět rodin s dětmi ve věku od 3 let, kteří s námi sdíleli jejich zkušenosti. Celou recenzi si můžete přečíst v článku na našem blogu.
 

Na Kreativním festivalu 2018 jsme s velkým úspěchem vyzkoušeli také dřevěné kuličkové dráhy německé značky Quadrilla. Stejně tak jsou děti fascinované stavěním vesmítných vozítek z magnetické stavebnice GeoSmart.
 

Magnetická stavebnice GeoSmart je pro předškoláky jako dělaná. Postavit dokonalou stavbu je pro radost i výzva. Stavebnice GeoSmart jim nabízí dostatek dílků mnoha tvarů i barev. Dílky se spojují magnety, kterú jsou velmi silné. Hra je doplněna o kolečka, otočné desky a další doplňky, které dávají stavebnici úplně jiný formát. Originalita, výjimečnost a v žádném případě nuda, ale především nadšení.


 

Žiji si svůj příběh

Fantazie předškoláků není zdaleka jen technická. Dokáží roztočit nejen kolečka a vozítka, ale především příběhy. Jejich originální směs zážitků a informací ze skutečného života a čisté fantazie je pro nás rodiče balzámem na duši. "Když byly moje děti menší, milovala jsem společné hraní divadel. První podněty jsme vnášeli my dospělí. Děti se pak ale nechaly inspirovat a připravovaly nám nádherná představení, vždy jedinečná, vždy vtipná, s nečekanými zápletkami. Ačkoliv tyto kouzelné okamžiky nelze dokonale zachytit na fotografie či video, tvoří jedny z nejkrásnějších vláken našich společných rodinných vzpomínek", říká Kristýna.
 

Každé dítě má svou unikátní fantazii. Mají-li vaše děti radši větší oporu pro prožívání svých příběhů ve skutečném životě, zkuste jim místo divadla nabídnout třeba magneticku mapu světa od francouzského Janodu. 
 

Krásným dárkem je hra Prosviť a vyprávěj od české autorské značky Pikle. "V krabičce jsou ukryty prosvicovací kartičky, na kterých jsou zobrazeny různé věci, emoce, zvířata nebo předměty. Je to velmi jednoduché. Stačí vzít kartičku, prosvítit ji čelovkou, lampičkou nebo mobilem a vyprávět, co vás zrovna napadne. Dítě se učí rozvíjet celé věty, obohacuje slovní zásobu a fantazii. Hra je určena pro předškoláky, ale našla také využití jako praktická školní pomůcka českého jazyka. Malí školáci hledají slova podobného nebo stejného významu na kartičce, sestavují svůj vlastní příběh apod.", říkají zakladatelky, Jana Rucká a Jitka Plevová, značky Pikle.


 

Život je hra, hra je život

Nejlepší chvíle s dětmi jsou ty, které strávíme spolu. Společně si hrajeme nebo tvoříme. Krása těchto chvil je v jejich neopakovatelnosti. Hra se vždy vyvíjí trochu jinak - to, co bylo pro dítě ještě včera složité, dnes hravě zvládá a začíná nám ve hře šlapat na paty. Vždy, když hrajeme společenské hry, nasmějeme se a zažíváme spolu překvapení. Milujeme hry akční, rychlé, které se dají vzít i s sebou na cesty, jako například Goblíci jedlíci, i hry přemýšlivější, jež svým krásným provedením perfektně navozují atmosféru. Mezi ně patří třeba Doba kamenná junior, která nás vždy spolehlivě přenese do dávných dob.
 

S dcerkami jsme si vždy užily i ponor do holčičího světa princezen a krásných šatů. Díky sadě s opakovatelně použitelnými samolepkami jsme oblékaly princezny a vymýšlely si jejich příběhy: z jaké země jsou, jak žijí, jakého si vezmou prince... Toto hraní nemá žádná pravidla, jen naši fantazii.


 

Agáta TV - 3. díl: Jak hravě připravit předškoláky na 1. třídu?

Příprava předškoláků na vstup do základní školy je důležitá a rozhodně by se něměla tato příprava podcenit. Do prvních tříd přibývá dětí, které mají vady řeči, trpí poruchami pozornosti, mají nedostatečnou manuální zručnost a často mají potíže při psaní a čtení. Podívejte se, co doporučuje zkušená logopedka, Kristýna Horníková, a grafomotorička, Kateřina Tesárková. Naše kolegyně, Jana Baudyšová, vám zase prozradí, jaké hry jsou oblíbené u nich doma. 

Hledáte tipy na vánoční dárky pro menší či větší děti? Tady jsou:

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-