Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak připravit dítě na vstup do školy? Logopedie, grafomotorika.

Jak připravit dítě na vstup do školy? Logopedie, grafomotorika.

Tipy pro rodiče školáků 16. 6. 2014 3 minuty
Kristýna Křížová
Ačkoliv je nový školní rok ještě daleko, rodiče budoucích prvňáčků již v tuto chvíli vědí, na čem by ještě se svým dítětem měli zapracovat, aby bylo do školy dobře připravené. Nejčastějšími oblastmi je správná výslovnost - logopedie a příprava ruky na psaní - grafomotorika. Doporučíme vám několik kvalitních titulů, které vám pomohou s přípravou na školu.
Pokud si nejprve chcete ověřit, co vše vaše dítě v tuto chvílí zvládá dobře a kde je ještě prostor něco do 1. září dohnat, doporučujeme publikaci Školní zralost - Co by mělo umět dítě před nástupem do školy. Je určena rodičům (a pedagogům) a umožní vám dozvědět se více o svém dítěti v těchto oblastech: grafomotorika, řeč, sluchové a zrakové vnímání, vnímání prostoru a času či základní matematické představy.
 

Logopedie, rozvoj slovní zásoby

Pokud se potřebujete se svým skoroškolákem zaměřit na tuto oblast, doporučujeme si vybrat mezi hravě zpracovanými učebnicemi (nebo spíše pracovními sešity) Jak pes Logopes učil děti mluvit a Zlomíš si jazýček? Obě jsou určené pro děti předškolního a mladšího školního věku. Kniha pro děti předškolního věku Zlomíš si jazýček? nabízí spoustu básniček, říkanek, krátkých příběhů a drobných motivačních cvičení. 

Obdobný sešit pro předškoláky a menší školáky, nazvaný Jak pes Logopes učil děti mluvit . K aktivní spolupráci na řešení cvičení děti motivuje postavička psa Logopsa, která jim nabízí rozmanité úkoly a celou knihou je provází. Při plnění  zábavných úkolů si děti procvičí nejen správnou výslovnost všech hlásek, ale také jiné důležité schopnosti a dovednosti: rozvoj slovní zásoby, schopnost souvisle se vyjadřovat, sluchové vnímání pro hlásky, paměť, zrakové vnímání apod.

Pokud potřebujete před nástupem do školy procvičit pouze určité hlásky či skupiny hlásek, doporučujeme vybrat některé Logopedické pexeso. Tyto sešity vždy obsahují samozřejmě kromě pexesa i další cvičení na zlepšení výslovnosti vybrané skupiny hlásek.

Grafomotorika, příprava na psaní

Další oblastí, v níž je dobré děti na školu dobře připravit, je grafomotorika. Zde je možná nejjednodušší děti motivovat, neboť "jen kreslí". Pokud si vezmete k ruce publikaci Grafomotorická cvičení, můžete svému předškolákovi nabídnout na každé straně jiné cvičení doplněné jednoduchou říkankou, kterou si děti snadno zapamatují. Úkoly také procvičují postřeh, orientaci, paměť, ale i další důležité dovednosti a znalosti. Veselé barevné průvodní postavičky děti provedou krok za krokem celou knihou - zasazení jednotlivých úkolů do jednoduchého příběhu děti mnohem více baví než řešení samostatných, spolu nesouvisejících úkolů.

Jinou variantou, kterou vám můžeme doporučit, je publikace Cvičení pro rozvoj jemné motoriky a psaní z nakladatelství Portál. Spojuje důraz na dynamiku psaní, zábavnost a motivaci dětí. Děti mohou vyzkoušet a procvičit různou rychlost tahů, zdokonalit se v přesnosti vedení tužky a ve správném držení psacího náčiní. Při plnění úkolů rozvíjejí periferní vidění a osvojují si některé zeměpisné pojmy a logická spojení. Část úkolů je koncipována jako modifikované závody dopravních prostředků.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-