Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Domácí adventní kalendář

Domácí adventní kalendář

Tipy na vánoční dárky pro děti 1. 11. 2017 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Prožijte s dětmi aktivně a tvořivě krásné období adventu. Vyberte si jeden z našich tipů na jednoduchou výrobu domácího adventního kalendáře. Užijete si s dětmi pěkný společný čas a uděláte radost jim i sobě.

1. Adventní kalendář z barevných obálek

Skvělou inspiraci nabízí tvořivý server krokotak.com. Barevné obálky buď můžete koupit v papírnictví nebo si je snadno vyrobit doma z barevných papírů.

domácí adventní kalendář domuácí adventní kalendář

Budete-li obálky vyrábět sami a zvolíte-li světlý papír, budou na něm krásně vyjímat vánoční motivy natištěné ozdobnými razítky. Můžete zvolit gelová razítka nebo klasická pěnová razítka.

vánoční ozdoby razítka  vánoční razítkavánoční razítka pro děti

vánoční razítka pro děti dětská vánoční razítka

2. Adventní kalendář z papírových krabiček 

I adventní kalendář může mít originální podobu. Místo sáčků, obálek či přihrádek můžete zkusit ozdobné papírové krabičky. Inspiraci najdete v této knížce nebo v balení dárkových krabiček od francouzského Djeco (svěží motivy barevných papírů můžete nahradit papíry ve vánočních barvách).

dárkové krabičky Dárkové krabičky

Bonus: tipy na netradiční dáreček do adventního kalendáře

Sladkosti dětem udělají radost vždy, o tom není sporu. Bohužel předvánoční období s mikulášskými oslavami a cukrovím je na všelijaká cukrátka až zbytečně bohaté. Zkuste proto dát dětem do adventního kalendáře každý den jednu malou knížečku z originálního českého adventního kalendáře. K ní už bude stačit doplnit jen skutečně malinkou, symbolickou sladkůstku.

adventní kalendář s knížkami

Dětem od přibližně 6 let můžete zpestřit předvánoční čas pravidelným poslechem nádherného adventního příběhu z audioknihy Kouzelný kalendář Josteina Gaardera. Malý Jáchym, hrdina příběhu, který překrásně namluvil Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Marek Eben, Stanislav Zindulka a další, pátrá po zmizelé dívce. Každý den po celý advent cestuje prostorem a časem, až na Štědrý den dorazí do Betléma, kde se právě narodil malý Ježíšek...

adventní kalendář na cd

 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-