Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Nová série Agáta TV 2021 - sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Brio - švédská tradice a výtečná kvalita dřevěných vláčků

Brio - švédská tradice a výtečná kvalita dřevěných vláčků

Tipy pro výběr her a hraček 14. 10. 2020 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Pod značkou BRIO vám představujeme švédskou firmu, která se zabývá výrobou dřevěných hraček. Historie značky BRIO začíná v roce 1884 v Osby, kde pan Ivar Bengtsson v 18 letech začíná s prodejem pletených košů. Jeho podnikání se daří, a tak v roce 1907 vzniká první hračka – dřevěný koník. Postupně jeho sortiment roste a hračky se stávají jeho důležitou součástí.

Tradiční švédská značka BRIO

Z výrobků společnosti BRIO jsou na českém trhu nejoblíbenější vláčkodráhy a jejich příslušenství. Právě tato značka začala vyrábět dřevěné vláčkodráhy jako první na světě. V roce 1958 představila miniaturní dřevěnou železnici s několika sadami vláčků a příslušenstvím, která sklidila úspěch po celém světě. Všechny děti zatoužily po dřevěné vláčkodráze BRIO. A tak se původně malý rodinný podnik rozrostl do velké globální společnosti s pobočkami po celém světě. V roce 2019 oslavila společnost 130 let od založení.


BRIO si zakládá nejen na prémiové kvalitě, ale také na filozofii ohleduplné k přírodě. Od roku 2014 jsou všechny dřevěné hračky vyráběny z FSC certifikovaného dřeva. To znamená, že veškeré použité dřevo k výrobě finálního produktu pochází z odpovědně spravovaných lesů a je možné dohledat jeho původ. Pro značku BRIO je také charakteristická dlouhá trvanlivost, se kterou se hračky dědí z generace na generaci.
 

Sady vláčkodráh BRIO pro začátečníky

Jakmile vaše dítě dovrší tří let, můžete začít objevovat svět krásných dřevěných vláčkodráh. Ideální pro začátek je vybrat některou ze sad, ve které najdete koleje, vláčky, závory, strojvůdce a dokonce i tunel. Velmi oblíbená je sada Brio - Vláčkodráha velká s výhybkami, mostem a nástupištěm, která obsahuje díly pro sestavení dlouhé dráhy kolejí s vyvýšenými úseky. V naší nabídce najdete také menší sadu Brio set - Vláčkodráha s policejním vlakem. Děti s nadšením oceňují především to, že součástí této sady jsou malé figurky policisty a zloděje

Mašinky BRIO jsou s dobou

Mašinek není nikdy dost! Značka BRIO nezůstává pozadu, ba naopak vždy posouvá laťku kupředu. Původní tradiční motorové vláčky doplňují vlakovou soupravu na dálkové ovládání, se kterou zažijete akční jízdu vpřed a vzad. Lokomotiva má také světelné a zvukové efekty, což přinese dětem opravdový zážitek ze hry s vláčky. Ovládat lze také pomocí tlačítka přímo na mašince, což potěší nejvíce malé děti. Jako pohon potřebujete 2 baterie AAA. Lokomotiva určitě zaujme hned na první pohled svou tradiční červenou barvou. Novinkou je elektrická lokomotiva, která se nabíjí přes USB. Vagónky dokáže tahat po kolejišti přibližně devadesát minut. Mašinka jezdí vpřed i vzad, před ničím se nezastaví, strmě stoupá do kopce a zvládá prudké sjezdy s lehkostí. Velkou výhodou je, že není potřeba neustálé kupování nových baterií. Vláček večer dobijete přes USB kabel a druhý den máte vláčkodráhu připravenou na další divokou jízdu.
 

Doplňky k dřevěným vláčkům BRIO

Dřevěnou vláčkodráhu můžete rozšiřovat i o doplňky a příslušenství. V nabídce Agátina světa najdete výhybky, nádraží, tunely a další různé věci. Tím se stává z vláčkodráhy úžasná hračka, u které je zaručeno, že se k ní děti budou neustále vracet. Jakmile postaví svoji vysněnou dráhu, dokáží si hrát celé hodiny a dny. Doplňky jsou velmi oblíbené, protože pozdvihou hru s vláčky o další úroveň. Navíc je to krásný dárek, který udělá opravdovou radost!
Značka BRIO ví, že hra je důležitá pro rozvoj a tvořivost dětí, ale mnohdy i dospělých. A to je důvod nikdy si nepřestávat hrát.

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč