Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vánoční příběh Agáty a Matěje: Kdo se těší na Ježíška?

Vánoční příběh Agáty a Matěje: Kdo se těší na Ježíška?

Tipy na vánoční dárky a tvoření 24. 10. 2022 4 minuty
Tereza Kotilová
Ahoj rodičové, tady Agáta a Matěj. Víte kolikátého dneska je? Je právě 24. 10. 2022, a to znamená, že přesně za 2 měsíce jsou tu Vánoce. Jupíííí. Promiňte nám, že už o nich začínáme mluvit v říjnu, ale když my zrovinka předali dary Společnosti pro ranou péči, se kterou letos v rámci projektu Agáta pomáhá spolupracujeme, koukli jsme do kalendáře a celá ta souhra náhod nám připomněla, že se Ježíšek opravdicky blíží. Nechceme vás stresovat tím, co vše byste měli mít hotovo, ale naopak vám chceme našima očima ukázat, jak to těšení prožíváme my děti. Tak sledujte naše těšení každý týden tady na blogu a navoďte si spolu s námi v klidu a pohodě kouzelnou atmosféru Vánoc i u vás doma.

Vánoční příběh Agáty a Matěje: Kdo se těší na Ježíška?

Ježíšek v říjnu? Ano! Předáváme první dary Společnosti pro ranou péči 

V Agátině světě se první dárky rozdávaly již nyní v říjnu, a to v rámci projektu Agáta pomáhá. Naše zakladatelky, Kristýna a Lucie, se v pondělí 17. 10. osobně vydaly předat finanční šek v hodnotě 70 386 Kč Společnosti pro ranou péči, která pomáhá malým dětem se zdravotním postižením i jejich rodinám. Za tyto penízky si terapeuti ze 7 pracovišť vybrali pomůcky, které handicapovaným dětem pomohou v jejich rozvoji hravou formou.

Čátka 70 386 Kč se skládá z finančních darů od vás zákazníků, z darů našich partnerů a našeho vlastního daru.
 
Agáta pomáhá 2022: Společnost pro ranou péči

Pokud byste se chtěli stát také takovým Ježíškem právě pro tyto dětičky a jejich rodiny, které to tolik potřebují, neváhejte se k nám připojit zakoupením charitativního voucheru
 

Nejoblíbenější hračky loňských Vánoc

Zajímá vás, milí rodičové, co u nás dětí frčelo loňské Vánoce a z čeho jsme měly pod stromečkem největší radost? Mohla by to být taková první inspirace pro ty letošní Vánoce, protože některé hry a hračky jsou nesmrtelné a budou nás i další generace bavit stále dokola.

Oblíbeným dárkem snad u všech dětí na tom našem kulatém světě je vždy nějaká ta společenská hra, při které mohou trávit čas společně se svými rodiči. Je to vlastně takový dárek pro celou rodinu. Že máme pravdu? Povedenou hrou, kterou hrajeme už od našich 2 let, je Ovocný sad z dílny Haba. Velké dřevěné ovoce, se kterým se ve hře hraje, je tak krásné, a tak dobře se drží, že hru zvládnou ovládat i malé neohrabané ručičky. Hra je navíc kooperativní, takže se nikdy nedohadujeme, kdo vyhrál, ale vyhráváme společně nad lstivým havranem. Doporučujeme hru jako první společenskou hru pro všechny děti.

Dál si rádi zahrajeme oddechovou hru Příšerky ze skříně, a když chceme trochu potrápit naše mozečky, vytáhneme hru Cubissimo.

Pak loni na Vánoce hodně frčely karetní hry, což je zábava na doma i na cesty. Krabička s kartami je tak malá a lehká, že jde přihodit do batůžku na každý výlet a ve chvíli odpočinku vytáhnout a hrát. My doporučujeme přebíjenou zvířátek Kdo s koho?, kterou zvládnou i nejmenší hráči, a pro trošku starší, asi tak pětileté, doporučujeme akčnější karetní hry jako jsou Čarodějky nebo Piráti.
 
 
Nesmíme zapomenout na dárky tvořivé, které patří taktéž k velice oblíbeným hlavně u holčiček. Zima je dlouhá a příležitostí k tvorbě je tak spoustu. Co takhle zkusit výtvarnou sadu Světluška?

A co magnetické knihy, znáte? Loni jsme dostali každý svou, a tak si stále dokola skládáme nové magnetické příběhy podle aktuální nálady.
 

Ale už prrrr, nechceme vám prozradit všechno najednou a zavalit vás haldou nápadů pro Ježíška. Něco si necháme také na příště. Budeme vás teď totiž provázet každý týden tím naším těšením se na Vánoce a vším možným, co s nimi souvisí v našich očích. Těšíte se? My ano. Tak zase za týden tady!
 

Tipy na Halloween

Ještě nás napadá, že než nastrojíme stromeček, a rozsvítíme na něm barevná světýlka, čeká nás nejvíc strašidelný den v roce – Halloween. Jste na něj už strašidelňáčky připravení? Pokud ne, pořiďte si u nás karnevalové masky, obličejové barvy či tetovačky a vyzdobte se pořádně na tenhle magický den.


Tak co vy na to? Přesvědčili jsme vás, že to jde, těšit se na Vánoce příjemně už od října? Pokud ano, máme velikánskou radost a přijďte se s námi těšit zase za týden. 
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.