Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tvoření s dětmi: Pohádkový svět z kartonu

Tvoření s dětmi: Pohádkový svět z kartonu

Tvoření a vyrábění 27. 8. 2022 2 minuty
Tereza Kotilová
Tvoříte rádi? Máme pro vás originální tipy na kreativní tvoření z kartonu a papíru. Vyberte si s dětmi sadu, která vás nejvíce nadchne, vybarvěte nebo nachystejte jednotlivé díly, sestavte a nechte se unášet fantazií při hře s výtvory.

Tvoříme z kartonu: Lesní zvířátka

 

Vybarvi, sestav a hraj si

Objevte s námi kreativní sady s kartonovými díly od oblíbené značky Djeco. Děti se u nich nejprve zabaví vybarvováním, následně sestavováním různých zvířat (dle výběru sady), a poté zapojí fantazii a mohou vymýšlet nespočet různých situací a příběhů, ve kterých budou originální figurky z kartonu hlavními postavami. Vše sestavujte bez použití nůžek a lepidla za pomoci předem vyřezaných prvků z pevného kartonu. 

Tvoříme z kartonu: Vybarvi, sestav a hraj si

Na podobném principu funguje i sada domečku pro panenky, který po dostavení může obydlet nejedna rodinka. Navíc tahle skvělá sada Djeco obsahuje 225 dílů různého nábytku a příslušenství, kterým domeček hnedka vybavíte. 

Pohádkový svět z kartonu 

Má vaše malá princezna nebo váš malý princ raději pohádkový svět plný princezen a zdatných rytířů? Pak by jim mohl udělat radost dechberoucí zámek či dobrodružný středověký hrad, které si mohou samy vytvořit právě z předpřipraveného kartonu. Tyto pohádkové stavby skvěle propojují hry dívek a chlapců dohromady. Dívky většinou zapojují do hraní princezny a kluci rytíře. V tu chvíli pak vznikají zajímavé příběhy plné napětí a dobrodružství. A co teprve, když mezi zámkem a hradem propluje pirátská loď? Všichni do střehu, bitva začíná! 

Výtvarné koláže 

Pro úplně nejmenší kreativce vyzkoušejte hravé koláže, ze kterých s dětmi můžete vytvořit holčičí svět, dopravní svět nebo svět plný zvířátek. Děti si pomocí vlastní fantazie a kreativity vybarví jednotlivé díly, pak je vymáčknou a nalepí. Výtvarné činnosti podporují u dětí nejen rozvoj fantazie, tvořivosti a jemné motoriky, ale učí je trpělivosti a soustředění. Tyto sady obsahují vše potřebné pro tvorbu, tedy i voskovky a lepidlo. 


Omrkněte další kartonové modely a 3D skládačky v naší nabídce a užijte si kreativní odpoledne s dětmi.

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.