Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na hry a tvoření pro děti od 12 let

Tipy na hry a tvoření pro děti od 12 let

Tipy pro výběr her a hraček 3. 9. 2023 4 minuty
Tereza Kotilová
Bavit se s kamarády, přijímat a zvládat výzvy, hledat si svůj styl a být online – tak by se dal ve zkratce popsat životní styl našich náctiletých. Zkusme my rodiče najít průsečík mezi těmito všemi zájmy našich dětí a tím, že jim chceme nabídnout co nejvíc aktivit offline. Podívejte se na naše originální tipy na hry a tvoření a najděte mezi nimi inspiraci pro své teenagery.

Tipy na hry a tvoření pro děti od 12 let

Bavíme se offline

Puberta se blíží mílovými kroky a lákadla internetu jsou mocná. Jak udržet děti co nejvíce offline tak, aby je to bavilo?

"Společenským hrám jsem velmi vděčná za to, že mi pomáhají udržet děti co nejvíce offline. Když spolu hrajeme hru, všechny telefony jdou stranou a jsme spolu tady a teď. Velkou radost mám také z toho, že i bez přítomnosti dospělých se velké děti dokážou hraním klasických deskových her dobře zabavit. Na každý víkend či dovolenou s kamarády vozíme speciální tašku plnou her, které si naši puberťáci s kamarády pak po večerech hrají," nabízí svou zkušenost Kristýna, zakladatelka Agátina světa a maminka tří odrůstajících dětí (11, 13 a 15 let).

 
Tipy na hry a tvoření pro děti od 12 let: Desková Jízdenky, prosím: Evropa

Mezi hry, které můžeme společně se svými dětmi s klidným srdcem doporučit, patří Jízdenky, prosím: Evropa či oblíbená deduktivní party hra Krycí jména. Když hraje Kristýna jen se svými dvěma dcerami, užívají si elegantní hru Azul s motivy portugalských dekorativních dlaždic. Že jde o dobrou hru, dokazuje i německé prestižní ocenění Hra roku 2018, které hra Azul získala.
 
Tipy na hry a tvoření pro děti od 12 let - společenské hry pro teenagery


 

Tvořím si svůj styl

Hledání svého stylu a experimentování s ním je v tomto věku velice důležité – všichni jsme si tím sami prošli. Zkusme proto dětem nabídnout tvořivou aktivitu, v níž mohou svou chuť být osobití uplatnit a současně rozvíjet své kreativní dovednosti.

Jednou z nich může být tvorba vlastního diáře, což je dnes nejen mezi mladými teenagery velmi oblíbená zábava. Skvěle k tomu poslouží diářová razítka, která děti samozřejmě využijí i pro jiné aktivity, jako například tvorbu přání, originálních fotoalb, apod.

Tipy na hry a tvoření pro děti od 12 let - tvořivé razítkování

Zajímá-li vaši dceru móda, doporučujeme sadu od francouzské značky Djeco, v níž si budoucí módní návrhářky mohou vyzkoušet navrhování okouzlujících třpytivých šatů. Další možností je vyzkoušet si vyrobit vlastní šperky v jedné dokonale zpracované tvůrčí sadě od Djeco. Najdete tam skutečně vše, co pro tvorbu originálního šperku potřebujete.
 

 

Přijímám výzvy

Někdy se nám rodičům zdá, že teenageři žijí jen pro výzvy. Chtějí všechno vyzkoušet, všemu se postavit. Jsou šikovní, mají spoustu znalostí. Zkusme jim tedy výzvu nabídnout my, rodiče. Skvěle k tomu poslouží atraktivní znalostní hry, například hra Divočina Severní Ameriky, ve které děti objeví krásu divoké přírody Severní Ameriky. V této hře se chopíte rolí biologů snažících se vytvořit co nejvyváženější ekosystémy vykládáním karet na svou desku a využíváním zvláštních akcí. Hra nabízí několik různých herních režimů. 

Moderní způsob hraní nabízí také hra Desítka. Celkem až osm hráčů může tipovat správné odpovědi na 2000 otázek. Způsob hraní je docela zábavný. Originální oranžovo-černá krabička obsahuje otázky i možné odpovědi a počítadla bodů pro jednotlivé hráče. Hru si tak můžete velmi snadno vzít s sebou na cesty.
 
 

Pokud by vaši puberťáci ocenili spíše výzvu logickou, zkuste jim nabídnout skvělou strategickou hru Spotissimo od značky Djeco. Tahle hra se ihned po svém uvedení setkala s velkým ohlasem. Věříme, že se tedy může líbit i vašim dětem.

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.