Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Tipy na hry a hračky pro děti od 2 let

Tipy na hry a hračky pro děti od 2 let

Tipy pro výběr her a hraček 3. 9. 2023 5 minut
Tereza Kotilová
Jak nejšikovněji zabavit energické dvouleté průzkumníky a neposedy? Vyzkoušejte, co zafungovalo nám. V tomhle věku se děti rády podílejí na všem, co děláte vy. Takže nejjednodušší je, nechat děti zapojit se, pozorovat a být nápomocen ve chvílích, kdy je potřeba. Chcete si všední činnosti oživit hravější formou? Zkuste k tomu použít naše kreativní hry a hračky, které jsou tou správnou volbou pro vašeho dvouleťáka. Nebojte se už v tomto věku vyzkoušet první společenské hry určené pro ty nejmenší – inspirujte se našimi tipy na hry a hračky vhodné i jako dárky.

Tipy na hry a hračky pro děti od 2 let

Dvouleťáci, to jsou většinou velcí koumáci. Všechno musí vyzkoušet, prozkoumat, rozebrat. Někdy je to s nimi těžké, protože ne vždy je můžete zapojit do činností, které zrovna děláte. Ale zkuste to, protože tohle období je pro ně velmi důležité a my bychom jim neměli bránit v tom, aby ho prožily naplno. Kompromisním řešením by mohlo být nabídnutí vhodné kreativní hračky či důmyslné stavebnice. Níže najdete naše konkrétní tipy. 

Rychlé tipy: 10 oblíbených hraček pro dvouleté děti 

Prvotní inspiraci můžete nasát z našich věčných oblíbenců, mezi kterými najdete velice zajímavé hry a hračky. Tady je náš výběr deseti z nich

  1. Hmatej a najdi Vilac 
  2. Hmatové loto - Zvířátka 
  3. Magnetická veselá zvířátka 
  4. Dřevěná balanční hra Velryba 
  5. Mozaika Fantacolor Junior 
  6. Dřevěný montážní kufřík s nářadím 
  7. Moje první dřevěná vláčkodráha 
  8. Xylofon a zatloukačka 
  9. Třídící hra - barevné kroužky a kolíčky 
  10. Dřevěný domek se zámky Lilliputiens 
 

Tipy na hry a hračky pro děti od 2 let: Domek se zámky Lilliputiens

Magnetické stavebnice 

S některými stavebnicemi, třeba s magnetickou stavebnicí SmartMax, si dozajista vyhrají nejen děti, ale i vy, rodiče. SmartMax je zcela bezpečná magnetická stavebnice, dimenzovaná pro malé dětské ručičky. Dětem se s magnetickými dílky snadno staví, a to je motivuje k dalším a dalším pokusům. 

Kreativní magnetická stavebnice SmartMax

Při výběru hraček pro malé děti klademe důraz na bezpečnost. V současné době stoupá popularita hraček z přírodního materiálu. Proto, pokud chcete jít touto cestou, vyberte magnetickou stavebnici Tegu, která je vyráběna z ekologických materiálů a netoxických barev ve férových podmínkách ve státě Honduras ve Střední Americe. Tahle stavebnice vypadá na první pohled velmi obyčejně, ale opak je pravdou. Dřevěné magnetické destičky stejného tvaru rozvíjí kreativitu a představivost našich dětí. Budete velmi překvapeni, co děti dokáží vymyslet a následně převést do 2D a 3D staveb. 

Magnetická stavebnice z přírodních materiálů

Puzzle, skládačky 

Mezi hračkami každého dvouleťáka by neměla chybět nějaká ta skládačka, mozaika či oblíbené puzzle pro potrápení mozečku. Přijde vám, že je brzy? Nemyslíme si. Některé děti perfektně skládají puzzle již kolem svého druhého roku. Zkuste jednodušší tvary o pár dílkách a nechte vaše dítě předvést vám svůj um. Třeba vás překvapí. 

Tip na hry a hračky pro děti od 2 let: Geometrické tvary - skládačka

Kuličkodráhy 

Mezi hravé klasiky patří oblíbené kuličkové dráha Kullerbü od známé značky HABA. Dráha Kullerbü je vyrobena z bukového dřeva, překližky a plastu. Je perfektní kombinací dřevěných a plastových dílů a spojuje výhody těchto materiálů, díky nimž se robustní herní systém stane zábavným společníkem po celé dětství. 

Herní systém kuličkové dráhy Kullerbü je navržen tak, aby jej bylo možné flexibilně rozšířit – všechny sady jsou vzájemně kompatibilní. Výsledkem je celá řada různých konstrukčních možností, díky nimž je Kullerbü zajímavou a rozmanitou hračkou pro děti již od 2 let. 

Tipy na hry a hračky od 2 let: Kuličková dráha Kullerbü

Kreativní tvoření s barvami a modelínou

Dvouleté děti si již dokážou chvílemi hrát samy. Není to pravidlem, ale když už na to přijde, nechme proudit jejich fantazii. Stačí jim dát správnou pomůcku, ukázat jim jak na to, a oni už ukážou co v nich je. Zkuste třeba naši hravou modelínu. Set obsahuje jak několik barev modelíny, tak různá tvořítka a vykrajovátka, která budou děti bavit. Co dvouleté děti dále velice zajímá jsou ergonomické dětské fixy, které se dají použít i jako prstové barvy. 
 
Tipy na dárky pro dvouleťáky: Ergonomické fixy
 

Hudební hračky 

Hudba je přirozenou součástí dětského světa. Přináší dětem poučení, zábavu a radost. Je prokázáno, že hra na hudební nástroje také pomáhá rozvíjet matematické a logické myšlení. 

Agátin svět vybírá pro vaše děti kvalitní hudební hračky, které v tomto rozvoji budou skvělými pomocníky. Jedná se zejména o dřevěné hudební hračky, která vyrábí francouzské značky Janod a Djeco. Vyznačují se nápaditým designem, který hraje velkou roli v motivaci dětí vzít nástroj do ruky a zkoušet na něj hrát. 

Dvouletým dětem dozajista udělá velkou radost bytelný bubínektamburínka nebo xylofon

Tipy na dárky pro dvouleťáky: Xylofon Animambo
 

Panenky a miminka pro nejmenší

Děti v tomto věku hodně zrcadlí nás rodiče. Nejpřirozenější hrou je tak pro ně hra na maminku a tatínka. K tomu jim nejlépe poslouží roztomilé panenky. Ať už vyberete spíše realistické miminko nebo látkovou panenku, sklidíte úspěch. Viděli jste naší poslední novinku v tomto sortimentu 👉 panenky Djeco Pomea?  

Tipy na dárky pro dvouleťáky: Panenky Djeco Pomea

 

První společenské hry pro nejmenší hráče

Zvláštní pozornost si zaslouží společenské a didaktické hry, o které se děti v tomto věku mohou začít zajímat. Některé si v nich zálibu najdou dříve, jiné později. Kolem 2,5 let už první společenské hry budou zvládat všechny děti. Nečekejte však, že hned perfektně pochopí princip hraní, že se přizpůsobí všem nastaveným pravidlům a budou mít dost trpělivosti dohrát hru do konce. Musíte na ně pomalu. Zprvu to bude spíše o trpělivosti vaší. Avšak vydržte, protože hraním her se děti učí velmi důležité dovednosti. Navíc tak společně prožijete hezké chvíle a vybudujete si v rodině příjemný zvyk hraní her, které postupně oceníte tím víc, čím budou děti větší.

Deskovky od 2 let

Ideální první hrou je za nás hra kooperativní. V takovém typu hry totiž nehraje jeden proti druhému, ale hrajete všichni společně proti potenciálnímu nepříteli. Jednoznačně doporučujeme vyzkoušet do začátku hru Ovocný sad – Moje první hra, kde je jasným nepřítelem havran, který vám chce sezobat všechno nesklizené ovoce z vašeho sadu. Dokážete společnými silami přemoct havrana a sklidit všechno ovoce dříve, než vám uškodí? 
 

Věříme, že jste si z naší inspirace vybrali ty své hry a hračky pro vaše dvouleťáky. Přejeme, ať jim udělají obrovskou radost!
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.