Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Školní batoh BOLL roste s dítětem

Školní batoh BOLL roste s dítětem

Tipy pro rodiče školáků 21. 5. 2021 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Česká firma BOLL si rychle vydobyla své místo na outdoorovém trhu díky prvotřídní kvalitě a designu. Své know-how z výroby outdoorových batohů přenesla do výroby školních batohů. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a vynikají svou konstrukcí a ergonomickým, rostoucím zádovým systémem. Všechny školní batohy musí splňovat přísná kritéria v oblasti funkčnosti, dokonalé ergonomie a spolehlivosti.

Zdravý batoh BOLL vzniká ve spolupráci s fyzioterapeuty

Školní batoh musí opravdu době sedět dětem na zádech. Značka BOLL vyvíjí školní batohy ve spolupráci s fyzioterapeuty tak, aby minimalizovaly negativní vliv na pohybový aparát dětí, respektovaly přirozený tvar páteře a respektovaly růst dítěte. "Ergonomický batoh je takový, který nikde nepřekáží, nikde neomezuje a umožňuje naprosto volný pohyb takový, který je během nošení přirozený.", říká fyzioterapeutka Mgr. Helena Vomáčková ve videu značky BOLL.

 

Školní batoh BOLL roste s dítětem

Ochrana páteře dětí neboli Spine Protection System dovoluje precizní nastavení školního batohu dle výšky dítěte. Součástí školního batohu je zádový systém, který posouváte tak, jak dítě roste. Navíc školní batoh bude sloužit dítěti několik školních let! 
 

Podporuje zdravý růst dětské páteře 

Systém Spine Protection včetně možnosti nastavení ramenních popruhů, bederního pásu a hrudního popruhu zaručuje, že batoh sedí správně dítěti na zádech. Správné nastavení systému Spine Protection odpovídá anatomii dítěte a jeho věku. Bederní popruh je důležitým prvkem a doporučujeme naučit děti ho používat. Až 70% váhy batohu lze odložit na bedra při správném používání bederního popruhu. Nastavitelnými ramenními popruhy a bederním popruhem se reguluje posazení batohu na zádech dítěte i v průběhu roku (například uvolníte popruh v zimě, kdy děti nosí několik silnějších vrstev, v létě naopak). Využíváním zádového systému Spine Protection podporujete zdravý růst dětské páteře!

 

Co je nového v kolekci 2021?

Dva nové designy

Školní kolekce batohů BOLL se rozšířila o dva krásné designy řady Smart 24. Model Chilli PeppersFeathers - teal se díky originální barevné kombinaci hodí pro chlapce i dívky. Výrazný motiv červných chilli papriček na černém podkladu dává batohu ostrou přitažlivost a jedinečný styl. Starší školáky doprovodí nejen do školy, ale i za sportem. Školní batoh Feathers - teal působí celkově velmi milým a jemným dojmem a zaujme všechny školáky. Motiv lehkých peříček na tyrkysovém podkladu je retro klasika, která nikdy neomrzí a navíc váš školák se bude cítit COOL. 

Více prostoru

Na základě zpětné vazby od rodičů a dětí se značka BOLL rozhodla zvětšit objem batohů řady School Mate a Smart. Všechny nově vyrobené batohy již budou mít objem o 2 litry větší. V nabídce najdete tyto modely s označením School Mate 20 a Smart 24.

Nemusíte mít obavy, že batoh bude výrazně těžší a na pohled robustní. Designéři s citem pro detail prohloubili batoh do hloubky o 1,5 cm. Rozdíl mezi batohem s objemem 18 l a 20 l (model School Mate) nebo 22 l a 24 l (model Smart) prakticky nepoznáte, co ovšem je podstatné, tak fakt, že hmotnost batohů zůstává stejná. Rodiče i žáci jistě ocení, že do batohu se pohodlně vejdou všechny věci potřebné do školy, do kroužků i pro volný čas.
 

 

Školní batohy BOLL School Mate 20 pro 1. - 3. třídu

Tento školní batoh pro prvňáčky až třeťáky je velmi oblíbený. Má objem 20 litrů, hmotnost 980 g, je prostorný a velmi dobře sedí díky jedinečnému zádovému systému Spine Protection

Charakteristické znaky modelu School Mate:
 • Ergonomicky navržené a pohodlné ramenní popruhy a bederní pás
 • Plně výškově stavitelný zádový systém SP-system       
 • Hrudní popruh výškově i délkově stavitelný
 • Měkce polstrovaný a konstrukcí vyztužený zádový panel
 • Hlavní komora s pořadačem na A4 a A5 sešity u zádového panelu
 • Přední 3D kapsa na zip se síťovinovanou kapsou uvnitř
 • Další dvě kapsy ze síťoviny pro přehledné organizování školních pomůcek
 • Boční síťovinované kapsy lehce pojmou i objemnější lahev na pití
 • Řada bezpečnostních reflexních prvků vepředu, vzadu i z boku

Batohy se prodávají samostatně, lze dokoupit pláštěnku. Jsou vhodné nejen do školy, ale také na celodenní výlety a do města.


 

Školní batohy BOLL Smart 24 pro 3. - 5. třídu

Model Smart patří mezi nejoblíbenější batohy v kategorii pro děti od zhruba 3. třídy. Doporučujeme pro děti vzrůstu cca od 120 cm do 160 cm. Má objem 24 litrů, hmotnost 1020 g a velmi dobře sedí na zádech školáka či školačky. Praktickou vychytávkou je zkosené dno, které váhu předmětů přenáší směrem k zádům. Tento prvek napomáhá zdravému nošení a eliminuje negativní dopad na páteř. 

Charakteristické znaky modelu Smart:
 • Ergonomicky navržené a pohodlné ramenní popruhy a bederní pás
 • Plně výškově stavitelný zádový systém SP-system       
 • Hrudní popruh výškově i délkově stavitelný
 • Hlavní komora s pořadačem na A4 a A5 sešity u zádového panelu
 • Měkce polstrovaný a konstrukcí vyztužený zádový panel
 • Přední 3D kapsa na zip se síťovinovanou kapsou uvnitř
 • Další dvě kapsy ze síťoviny pro přehledné organizování školních pomůcek
 • Boční síťovinované kapsy lehce pojmou i objemnější lahev na pití
 • Řada bezpečnostních reflexních prvků vepředu, vzadu i z boku

 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.