Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Recenze hry Djeco: Cesta kolem světa

Recenze hry Djeco: Cesta kolem světa

Recenze 2. 5. 2022 2 minuty
Tereza Chaloupková
Cestujete rádi? Tak se připravte, není to úplně prstem po mapě, ale v případě novinky od Djeco – Cesta kolem světa, budete cestovat s figurkou pandy. V této hře s dětmi procvičíte nejen herní dovednosti, ale i logické myšlení či třeba angličtinu.

Společenská hra Djeco: Cesta kolem světa

Co je cílem hry a pro koho je Cesta kolem světa určena?

Tato cestovatelská desková hra na první pohled zaujme krásně zpracovanou grafikou na krabici. To už je první krok k úspěchu. Cílem hry Cesta kolem světa je objet, obeplout nebo obletět zadaná města na imaginární mapě světa. Každé město reprezentuje jedno zvířátko, proto se na mapě lehce orientují i mladší děti. Hra je sice určena pro děti od 6 let, ale nebála bych se hru zkusit s dětmi už od 4 let.

U hry si krásně procvičíte logické myšlení či angličtinu, protože názvy měst jsou psané na kartičkách anglicky. Vyberete si barevnou figurku pandy, vylosujete si pohlednici z města, kde začínáte a zábava může začít.

Společenská hra Djeco: Cesta kolem světa
 

Jak se hra Cesta kolem světa hraje?

Začíná nejmladší hráč, hodí kostkou, na které mu padne jedna až tři tečky – to je počet tahů, tedy počet přesunů mezi jednotlivými městy.
 

Při cestování můžete použít 4 druhy cesty, první je silnice, po ní jdete pěšky, druhá je letecká doprava, třetí je lodní doprava a čtvrtá je železniční doprava. U jakékoli ze tří doprav si musíte do svého města v prvním tahu přivolat dopravní prostředek (letadlo, loď, mašinku) a až další případné tahy (podle počtu na kostce) s ním cestovat z města do města. Pozor! Ne ze všech měst můžete cestovat všemi dopravními prostředky.

Společenská hra Djeco: Cesta kolem světa

Jakmile dorazíte do vašeho cílového města na kartičce, „vyfotíte“ si ho a odesíláte pohlednici, kterou si odložíte bokem. Vyberete si další ze dvou pohlednic, které jsou vždy vyložené. Tady už to chce trochu logického úsudku, abyste si vybrali město, které je k vaší současné pozici nejblíže. Vyhrává hráč, který má podle počtu hráčů odeslané 4, 5 nebo 8 pohlednic.

Společenská hra Djeco: Cesta kolem světa

Nastartujte motory a hurá do zvířátkového světa.
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Chaloupková Tereza, maminka dvou kluků a učitelka 1. stupně ZŠ, je naší externí posilou. Sdílí s námi své pedagogické zkušenosti a radí, jak školní děti rozvíjet hravě a zábavně.