Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Recenze naučné hry Djeco Cool School: Malá tržnice – učíme se nakupovat

Recenze naučné hry Djeco Cool School: Malá tržnice – učíme se nakupovat

Recenze 22. 1. 2022 3 minuty
Tereza Chaloupková
Kdo by rád nenakupoval? Každý si v dětství rád hraje na obchod, prodavače a ať už prodává své hračky, kamínky nebo bábovky na písku a platí plácnutím, papírky nebo vršky od pet lahví, chce hrát stále a stále dokola. Pojďte s dětmi procvičit finanční gramotnost hravou formou u zábavné deskové hry, která chytne celou rodinu.

Desková hra Cool School Djeco: Malá tržnice - učíme se nakupovat

Deskové hry z edice Cool School

Francouzská firma Djeco přichází s naučnou deskovou hrou z edice Cool School, kde si tuto aktivitu užijete do sytosti. Cílem hry Malá tržnice je nakoupit šest položek z vašeho nákupního seznamu. Ale cesta k cíli je trnitá. Při cestě figurkou po jednotlivých políčkách můžete zastavit v rychlém občerstvení, na zmrzlinu, projet se autem nebo si také jeden den od nákupů odpočinout.

S hrami z edice Cool Shool se můžete naučit s dětmi nejen nakupovat, ale také zábavnou formou počítat či prověřovat slovní zásobu


 

Jak se hraje Malá tržnice?

Do nákupů se mohou pustit až 4 hráči, kteří postupně hází kostkou a postupují po políčkách. Pokud na políčku navštíví jeden z šesti obchodů, mohou si zakoupit zboží z daného obchodu (ovoce/zelenina, hračkářství, knihkupectví, květinářství, potraviny, oblečení) ze svého nákupního seznamu. Avšak pouze tehdy, pokud na něj mají dostatek peněz. Po zaplacení zboží si hráč vezme svoji nákupní tašku z daného obchodu a položí si ji na odpovídající políčko nákupního seznamu.

Cool School: Malá tržnice - učíme se nakupovat
 

Jak získat peníze do hry?

Peníze získáte objetím jednoho kola celé herní desky nebo díky akčním kartám. Ty vám také mohou poskytnou příjemnou slevu na některé zboží nebo naopak „zavařit“ třeba tím, že jeden nákup musíte vrátit zpět.
 

Co hra Malá tržnice procvičuje?

Při hře Malá tržnice – učíme se nakupovat platíte mincemi, které mají hodnoty 1, 2 a 5. Tudíž si děti velmi šikovně trénují počítání do 10. Menším dětem trvá o něco déle pochopit, že hodnota jedné mince, na které je 2 je stejná jako dvě mince s 1. Pokud hrajete jen s mladšími dětmi můžete klidně mince používat všechny jako 1 a otočit je tak zelenou stranou vzhůru. Starší děti si pak už mince rozměňují nebo si po nákupu musí z pokladny vrátit zpátky, což bezvadně procvičí finanční gramotnost, která je jednou z nejdůležitějších, a hlavně nejpraktičtější částí matematiky.

Desková hra Cool School Djeco: Malá tržnice - učíme se nakupovat
 
 TIP! Obchody a položky jsou hezky barevně rozlišeny, proto hru pochopí i ti nejmenší! Jenom pozor! Budou ji chtít hrát, stále a stále dokola.
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Chaloupková Tereza, maminka dvou kluků a učitelka 1. stupně ZŠ, je naší externí posilou. Sdílí s námi své pedagogické zkušenosti a radí, jak školní děti rozvíjet hravě a zábavně.