Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Recenze hry Djeco: Quartino

Recenze hry Djeco: Quartino

Tipy pro rodiče školáků 19. 3. 2022 2 minuty
Tereza Chaloupková
Když poprvé uvidíte hru Quartino od francouzské značky Djeco, ucítíte závan starých civilizací, protože hra připomíná dámu, šachy nebo mlýny, které mají velmi dlouhou historii. Nenechte se však mýlit! Tato hra nemá složitá pravidla, pochopí ji i mladší děti – výrobce uvádí 7 let, ale zvládnou ji i šikovní předškoláci. Nudit se u ní nebudou ani dospěláci, kteří v ní na sto procent budou pokračovat hned, jak děti usnou. 😊

Recenze hry Djeco: Quartino

Princip hry Quartino

Princip hry je jednoduchý. Každý hráč si před sebe postaví stojánek, do kterého si vylosuje 4 karty, které vidí pouze on. Na základní desku pokládají hráči na políčka postupně barevné žetony. Žeton můžete položit i na žeton nebo žetony, které už na desce leží z předešlých tahů. Snažíte se ho prostorově i volbou barvy žetonu položit tak, aby vytvořil kombinaci barev, kterou máte na jedné ze čtyř karet ve vašem stojánku. Vytvoříte tím Quartino a kartičku si odkládáte. Kdo se jako první zbaví všech čtyř karet, je vítězem. Žetony, které utvořily Quartino, se odstraňují z hrací desky, takže vám žetony nikdy nedojdou.

Logická hra Quartino

Hra nabízí ještě dvě zajímavé herní situace, které na herní desce mohou vzniknout. Na desce je 4 a více žetonů stejné barvy nebo sloupec, ve kterém je 4 a více žetonů na sobě – každá tato situace vám udělí možnost přidat další žeton při vašem tahu.

Logická hra Quartino

Tato hra je samozřejmě nervy drásající, protože nejste na tahu a vidíte, že vám stačí jeden tah ke splnění vaší karty a vy s tím nic neuděláte. Čím více hráčů hraje (max. 4), tím je pro vás méně předvídatelné, jak bude hrací deska vypadat až se na vás zase dostane.
 


 
Nejen děti si na barevném uspořádání trénují prostorovou orientaci.

Tato logická hra vás chytne a jen tak nepustí. Trochu se rozčílíte, když vám protihráči budou vaši hru nevědomky kazit, ale stejně to nevzdáte a po prohře budete chtít hrát znovu a uděláte pořádnou odvetu!
 
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Chaloupková Tereza, maminka dvou kluků a učitelka 1. stupně ZŠ, je naší externí posilou. Sdílí s námi své pedagogické zkušenosti a radí, jak školní děti rozvíjet hravě a zábavně.