Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Můj dětský svět: S čím si hrají malí kuchtíci?

Můj dětský svět: S čím si hrají malí kuchtíci?

Tipy pro výběr her a hraček 8. 9. 2022 2 minuty
Tereza Kotilová
Chceme, aby si naše děti samy svobodně utvářely svůj svět. Pro ně je však tato svoboda stejně důležitá jako napodobování okolního světa. Svět dospělých je pro ně inspirací a jeho nápodoba je jednou z nejdůležitějších forem dětských her. Zejména předškoláci se s oblibou mění v maminky a tatínky, kuchaře a opraváře, doktory, prodavače. Chtějí poznat svět, ve kterém vyrůstají, a ozkoušet ho na vlastní kůži. Vhodná hračka pak podpoří jejich fantazii a výsledkem je originální hra, v níž děti volně kombinují prvky existujícího světa a svého snového světa.

Pusťte děti do kuchyně

Taková věta nenechá žádnou maminku v klidu. Většina dětí rádo pomáhá při vaření či přípravě kávičky, ale následky dětského kuchaření mohou dopadnout jako v oblíbené pohádce O pejskovi a kočičce. Pokud děti nemůžete z jakéhokoliv důvodu pustit do své kuchyně, pořiďte jim vlastní kuchařský ráj. Dětská kuchyňka určitě není snem jen holčiček. Vždyť se rozhlédněte v reálném světě, většina šéfkuchařů jsou právě muži. I kluci si tedy jako malí kuchaříčci rádi pohrají, a kdo ví, třeba z toho vašeho právě jednou bude známý šéfkuchař velkého podniku. Výsledek hry bývá totiž často překvapivý!
 
Dřevěné dětské kuchyňky vybízejí ke hře na kuchtíka

"Agátin svět vybírá pro malé kuchtíky velmi kvalitní a dobře promyšlené dřevěné kuchyňky. Při výběru dbáme na kvalitu zpracování, odpovědnostní a výrobní značku. Hlavně také na to, aby byla kuchyňka bezpečná. Design je samozřejmě také důležitý. Chceme, aby se dětem líbila a zároveň díky svému vzhledu byla chloubou dětského pokoje.", říká Kristýna.

Doporučujeme vybírat kuchyňky pro dětské kuchařské umění z velmi kvalitního dřeva. Dětská dřevěná kuchyňka je mnohem kvalitnější než plastová, takže déle vydrží. Navíc kontakt se dřevem rozvíjí u dětí vztah k přírodním materiálům, který je v dnešní době tak důležitý. Francouzští designeři firmy Janod myslí v tomto ohledu na vše, takže kuchyňky této značky můžeme jen doporučit.
 
Moc hezké jsou i kuchyňky značek Djeco či Hape. Malí kuchtíci se v nich budou cítit jako v opravdové kuchyni své maminky. Důležité je, že všechny jsou již bohatě vybaveny a vy nebudete muset ke kuchyňce shánět další doplňky. 
 
Dřevěná dětská kuchyňka Hape


Touží vaše dítko krájet zeleninu a ovoce, ale na ostré nože je ještě malé? Ideální jsou dřevěné doplňky ke kuchyňkám. Značky Bigjigs a Djeco vynikají špičkovou kvalitou a nápaditým designem. Nic víc děti nepotřebují. Natrénují krájení ovoce a zeleniny nanečisto, naučí se držet správně nůž a překvapí maminku "ranní kávičkou". Můžete také potraviny využít pro hry, které učí děti rozlišovat barvy a tvary.
 

V naší nabídce najdete i spoustu herních kompletů napodobující přípravu konkrétních typů potravin. Pomocí hry se můžete přenést do vaší oblíbené kavárny a pochutnat si na úžasných palačinkách. Nebo si na pláži v Řecku vychutnat plněný pitta chleba. Raději grilujete? Pro vás bude skvělý kulinářský set Joe a Max grilují. A kdo by neměl rád zmrzlinu? Nechte děti připravit jejich oblíbenou.
 
Herní světy pro děti: Grilování a zmrzlina


👇 Co si přečíst dál? 👇

 
Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.