Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Kateřina Wich: Dary by měly dětem přinést především radost!

Kateřina Wich: Dary by měly dětem přinést především radost!

Agáta pomáhá 1. 10. 2018 2 minuty
Kateřina Hrubešová
"O projektu Radost dětem a Kateřině Wich jsem se dozvěděla prostřednictvím webu MladyPodnikatel.cz. Za úspěšným projektem MladyPodnikatel.cz stojí Jiří Rostecký. Již ve svých 25ti letech se věnuje hlavně podnikání, marketingu a osobnímu rozvoji. Využívá svých osobních kontaktů a propojuje lidi a firmy, aby si vzájemně pomáhali. Snaží se pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují.", říká Kristýna.

Jiří Rostecký propojil i Agátin svět. Seznámil nás s Kateřinou Wich - zakladatelkou a ředitelkou projektu Radost dětem. Nadchla nás myšlenka zajistit hry a stavebnice pro děti v dětských hematologických a onkologických oděleních a tím zpříjemnit jejich dlouhodobý pobyt. Slovo dalo slovo a spolupráce je na světě! Vyzpovídali jsme tuto úžasnou ženu, Kateřinu, aby nám prozradila, co očekává od spolupráce s Agátiným světem.

Katko, společně jsme se letos na podzim domluvily, že se budeme snažit zajistit co nejvíce her, stavebnic či kreativních sad pro dětská onkologická oddělení. Co by měly dětem přinést?

Děkuji za tento skvělý nápad a úžasnou spolupráci! Mám vždy velikou radost, když je partner, se kterým spolupracujeme aktivní, má vlastní nápady a nechce si jen "odháknout" nějaký charitativní čin. Jak už říká název projektu Radost dětem, hry, stavebnice a kreativní sady by měly dětem přinést především radost. Zároveň i odpoutání pozornosti a alespoň krátkodobé zapomenutí na nemocniční svět kolem sebe. Děti tak smysluplně tráví dlouhý čas na oddělení, rozvíjejí se stejně jako jejich vrstevníci, během hry se smějí a navazují nové kontakty s ostatními spoluhráči/pacienty. Často tato přátelství trvají i po propuštění z nemocnic.

Agátin svět vloží do projektu vstupní vklad, bude motivovat výrobce her a stavebnic, aby se také přidali, a nabídne zákazníkům možnost přispět přes web i v prodejnách. Jak s hrami, stavebnicemi a výtvarnými sadami, které takto získáte, naložíte?

Vzhledem k tomu, že podporujeme všechna dětská onkologická a hematologická oddělení, kterých je v ČR celkem osm, rozdělíme hry do všech nemocnic. Na odděleních se o děti starají dětští psychologové a volnočasoví pedagogové, kterým hry, stavebnice a kreativní sady představíme a oni si pak budou s dětmi hrát. 

Pro jak velké děti jsou vlastně vybrané hry určené?

Onkologická a hematologická onemocnění se nezastaví před žádným věkem, tudíž jsme vybírali hry pro ty nejmenší i pro teenagery. Je skvělé, že Agátin svět nabízí širokou škálu úžasných her, stavebnic a kreativních sad. Věříme, že v takovém případě si s dětmi rády zahrají i rodiče, kteří se svými dětmi v nemocnici tráví dlouhé měsíce, a připomenou si dětství.
 


Více o projektu Agáta přináší radost dětem se dozvíte v našem přechozím článku nebo si přečtete, co už tento projekt dokázal. Vaše pomoc je několikanásobně vyšší, neboť podpoří děti, kteří ze všech sil každý den bojují s nepřízní svého osudu. Děkujeme všem, že můžeme podpořit onkologicky nemocné děti.

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.