Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Vybíráme školní batoh pro 2. stupeň

Vybíráme školní batoh pro 2. stupeň

Tipy pro rodiče školáků 22. 3. 2024 2 minuty
Tereza Kotilová
Výběru školního batohu či aktovky pro prvňáčky jsme zvyklí věnovat velkou pozornost, avšak stejně tak pozorně bychom měli vybírat i školní batoh pro větší děti. Dětská záda jsou totiž i nadále ve vývoji, a je potřeba vybrat na ně skvěle padnoucí batoh. Stejně tak důkladně, jako když šel váš školák usednout do lavice prvně. Proto jsme se v tomto článku zaměřili na výběr studentských batohů pro 2. stupeň ZŠ. Pojďte se s námi podívat, na co se při rozhodování zaměřit.

Tipy pro správný výběr školního batohu pro 2. stupeň ZŠ
 
Obchody dnes nabízí opravdu velké množství studentských školních batohů, až je obtížné se v nabídce orientovat a lze lehce sklouznout k designově zajímavému, avšak po zdravotní stránce k absolutně nevhodnému kousku. Každá školní taška má svá specifika a odlišný design. Hlavní rozdíl je zásadně v kvalitě, na kterou je potřeba se zaměřit. Představíme vám pár základních bodů, kterými je dobré se řídit při výběru vhodné školní tašky i pro větší studenty.

Tipy pro správný výběr školního batohu

Přehledně a do detailu jsme vám již radili v našem článku Jak správně vybrat školní batoh nebo aktovku. Opakování je však matka moudrosti, a tak si pojďme vypíchnout to nejdůležitější, na co se při výběru studentského batohu zaměřit.

Tipy pro správný výběr školního batohu pro 2. stupeň ZŠ

1. Kupujte zásadně školní nebo studentské batohy. Nebývá výhodné pořídit levnou tašku s atraktivním designem v tržnici. Ty jsou často vyrobeny z nekvalitních materiálů a také nesplňují základní bezpečnostní podmínky. Doporučujeme pořizovat školní batoh ve specializovaných prodejnách.

2. Váha batohu je důležitá. Dítě bude nosit školní batoh na zádech každý den a samotná váha učebnic a sešitů je značná. Vybírejte batohy s co nejnižší hmotností.

3. Bezpečnost na prvním místě. Reflexní prvky by měly být zakomponovány do designu batohu. Věděli jste, že zvyšují viditelnost dítěte za tmy až na 200 metrů?

4. Batoh musí padnout. Vybírejte školní batoh podle věku a velikosti dítěte. Vždy vyzkoušejte batoh na dítěti, že perfektně sedí.

5. Berte v potaz uspořádání batohu. Mějte na mysli, že ve školním batohu nejsou jenom učebnice a sešity. Uvnitř se často nachází svačina, láhev, počítač, telefon a další školní potřeby. Proto doporučujeme, aby měl batoh dostatečný počet kapes a přihrádek

6. Zapojte děti do výběru tam, kde to jde. Design hraje důležitou roli, proto doporučujeme ve finálním výběru zapojte děti. Zkuste najít kompromis a domluvit se na nadčasovém designu, ať nemusíte za pár měsíců střídat batoh podle nové oblíbené filmové postavy.
 
Školní batohy Topgal pro 2. stupeň ZŠ  Školní batohy Topgal pro 2. stupeň ZŠ
 

Ověřené značky školních batohů, které vědí jak na to

👉 Topgal

Pokud při výběru školního batohu pro studenta 2. stupně zapátráte mezi ověřenými a respektovanými značkami, máte jistotu, že nešlápnete vedle a školní taška bude splňovat výše zmíněná důležitá kritéria. Jednou z takových je česká značka Topgal. Moderní design, ergonomická záda a kvalitní zpracování je samozřejmost.

👉 coocazoo

Další skvělou značkou splňující veškeré nároky na vhodný studentský batoh je německá coocazoo. Tyto studentské batohy vynikají hned v několika rovinách – jsou velmi pohodlné na nošení, snadno je nastavíte pomocí několika popruhů, úložný prostor je dostatečný a dobře členěný. Navíc se školní batohy coocazoo pyšní osobitým designem, který je nepřehlédnutelný a prostě cool!

👉 Satch by Ergobag

V neposlední řadě přichází s modely školních batohů pro 2. stupeň ZŠ i oblíbená značka Ergobag. Řada studentských batohů Satch by Ergobag kombinuje inovativní principy trekingových batohů se vším, co má splňovat školní batoh. Podporuje správný vývoj zad a díky svému ergonomickému konceptu roste s dětmi.


Tak kterou značku školních batohů pro 2. stupeň ZŠ zvolíte vy? Pokud je pro vás těžké vybrat batoh či aktovku online, zastavte se za námi v jakékoliv naší kamenné prodejně, rádi vám s výběrem osobně poradíme.

Agátin svět pořádá: Individuální zkoušení školních batohů

Přijďte si vyzkoušet školní batoh či aktovku v maximálním komfortu individuální péče Agátina světa. Tato jedinečná akce bude probíhat až do konce sprna v některých našich prodejnách v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Plzni. Ve vybraný den a čas pro vás budou připraveny ty nejvhodnější školní tašky, které splní nároky vaše i vašeho školáka. Na prodejně se vám bude věnovat odborně vyškolený personál s dlouholetými zkušenostmi, který vám ukáže jak správně aktovku či batoh nastavit na záda vašeho školáka a pomůže vám najít tu nejlepší volbu.

👉 REZERVUJTE SI TERMÍN ZDE 👈

Agátin svět pořádá: Individuální zkoušení školních batohů

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.