Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Hrajeme si venku: Tradiční i neotřelé tipy na venkovní aktivity

Hrajeme si venku: Tradiční i neotřelé tipy na venkovní aktivity

S dětmi do přírody 22. 5. 2022 4 minuty
Tereza Kotilová
Dnešní děti tráví až příliš mnoho času uvnitř – ve škole, u počítače či televize. Přitom pobyt na čerstvém vzduchu je bezesporu tak moc prospěšný pro dětskou imunitu a veškeré venkovní aktivity podporují rozvoj nejenom hrubé motoriky. Tak vyskočte a pojďte si společně hrát ven!

Hrajeme si venku

Klasika i originální venkovní zábava

Jak si pobyt venku oživit, aby děti těšil a byl pro ně zajímavější než lákavá počítačová hra? Co si zahrát některou ze skvělých venkovních her jako staré známé dřevěné kuželkyházení kroužkůmaxi piškvorky či se pořádně vydovádět u frisbee?

Jestli osvědčená klasika nezabere, pak pro vás máme opravdovou pecku, na kterou vylákáte od počítače i toho nejtvrdohlavějšího peciválka. Oblíbená řada Terra Kids od značky HABA přichází se sadami stavebnicových konektorů na doma i do přírody. Za pomoci těchto konektorů a různě posbíraných přírodních materiálů vytvoříte velkolepá díla buď podle návodu nebo dle vlastní fantazie. Zkusíte si zhotovit lesního tvora nebo dinosaura

Stavebnicové konektory Terra Kids

Vyrážíme na výlet

Vyrážíte na výlet? Vezměte si s sebou naučné a zábavné kartičky Expedice příroda, díky kterým hravě určíte ptákylesní zvířatakvětiny i stromy, které na své výpravě potkáte. 

Hrajeme si na zahradě

Pokud raději trávíte volný čas na zahradě, můžete si ho s dětmi zpestřit zavěšením houpací sítě či dřevěné houpačky, nebo si pro vědecké pozorování nachytejte motýly či jiné brouky a pozorujte hmyz pomocí nádobky s lupou. Jestli máte doma vášnivého “pískomila”, jistě vás potěší nová značka, kterou u nás v Agátině světě můžete zpozorovat. Tradiční česká značka Lena přichází s opravdu kvalitními ECO hračkami na písek a úžasnými bábovkovými sety za velice příznivou cenu. 

TIP OD AGÁTY A MATĚJE na závěr

Zahrajte si na kutily a vyrobte si společně na zahradě hmyzí hotel či krmítko pro ptáky. Posléze se můžete oddávat pozorování aktivity kolem nových příbytků a tipovat, kdo se první usídlí v nových domovech. S poznáváním ptáků vám pomohou opět naše zábavně-naučné kartičky Expedice příroda: 50 našich ptáků
 
Hrajeme si venku: Vyrábíme ptačí budku

Internetový obchod
Sdílet
Tereza Kotilová Píšu pro vás inspirativní články na Agátin blog. Takové články, které vám pomohou s výběrem her, hraček a pomůcek pro vaše děti. S velikou radostí některé hračky z Agátina světa osobně testuji v praxi, a to pod odborným dohledem mé dcery Rozálie.